Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dCi 105KM - brzęczy na zimnym silniku.


pawel1611

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ile kosztuje wymiana tego przewodu po gwarancji, ewentualnie koszt samego przewodu z mocowaniem? Niestety poprzedni właściciel nie wymienił tego na gwarancji i mam jeszcze stare mocowanie i nieosłonięty przewód i oczywiście wspomniane w temacie brzęczenie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Akcji serwisowej nie było niestety, w ASO nic o tym problemie nie wiedzą ASO Lubin. Stąd moja prośba czy ktoś z forumowiczów co miał wymieniane te przewody może przesłać zdjęcie jak to wygląda po wymianie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

stałem się posiadaczem Megane III 1.5dCi i również mam ogromny problem z czymś hałasującym, dopóki się samochód nie zagrzeje, a przy bardzo niskich temperaturach brzęczenie nie cichnie przy dodawaniu gazu.

Proszę o porady i ewentualne namiary na kogoś kto by to naprawił na Podkarpaciu.

Z góry dziękuję

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

u mnie jest ten sam problem Megane III 1.5 DCI 78kw przebieg 205 tyś. Myślałem może o założeniu tulejek w miejscu gdzie przewód przytwierdzony do karoserii samochodu ? Ten brzęczący dźwięk jest strasznie irytujący. Udało się komuś dokładnie określić na którym odcinku przewodu występuje to brzęczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Strasznie irytujące.

Tylko co macie na myśli mówiąc brzęczenie? To chyba bardzo obszerna kategoria :D

Trudno mi opisac w słowach ten dźwięk spróbuje nagrać i umieścić tu link.

Bardziej taki niski głuchy pisk..

Ja znając moje Świdnickie Renault nawet do nich nie dzwonię nie będą mieli pojęcia. Ale dryngnę do warszawki na Aleje Jerozolimskie, czytając posty to mają to tam rozkminione.

Edytowane przez F1Fanatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Jestem nowym uczestnikiem tego forum. Z uwagą przeczytałem wszystkie posty w tym temacie bo mam podobny problem w mojej megane II 2007 85KM, 125000 przebiegu. Od około 100.000 na zimnym silniku słychać stukanie, brzęczenie (dla mnie to jest bardziej stukanie) . Zanika przy temp. optymalnej. Jednak zimą przy niskich temperaturach i krótkich przebiegach gdy silnik nie zdąży się nagrzać to dźwięk ten utrzymuje się. W ASO mówią, że to normalne chociaż mówię im, że w nowym i aż do przebiegu ok. 100000 tego nie było. Żadnych innych skutków tego zjawiska nie obserwuję chociaż ostatnio zauważyłem wyczuwalne na postoju drganie silnika przenoszone na karoserię, którego wcześniej nie było ale nie łączyłem tego do tej pory z tymi stukami silnika. Ktoś jednak miał takie objawy równolegle ze stukami i dlatego o tym wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!