Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatkowe wyposażenie - co warto a co sobie odpuścić?


fatcat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Przymierzam sie do zakupu nowej meganki hatchback i stoje przed dylematem na ktore z dodatkowych opcji sie zdecydować.

 

Czy ktos moze moglby powiedziec cos na temat systemu Arkamys - warto doplacic te 2tys czy sobie odpuscic? Podobne pytanie odnosnie fabrycznej nawigacji. Na ile jest wygodna w obsludze, no i czy ma polskie mapy?? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne pytanie odnosnie fabrycznej nawigacji.

Nie wiem ile kosztuje fabryczna nawigacja do Megane III ale prawie napewno za 70% jej ceny kupisz porządną nawigację np. w Media.

Poza nizszą ceną, niewapliwą zaleta takiej "zewnętrznej" nawigacji jest również jej mobilność - przesiadas zsie do auta zony, zabierasz navi ze sobą, sprzedajesz Megane, nawigację zabieras zze sobą do nowego auta. Jak dla mnie dopłacanie gigantycznych kwot za fabryczne nawigacje mija sie z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dopłacanie gigantycznych kwot za fabryczne nawigacje mija sie z celem.

 

Generalnie sie z Toba zgadzam, ale w Renault cena firmowej navi w porownaniu z innymi producentami jest do przelkniecia - cennikowo jest to 1990 PLN. Moze i dalej tanio to nie jest, ale mozna sie juz zastanawiac, szczegolnie gdy sie planuje zakup auta na dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do której wersji wyposażenia się przymierzasz? Od tego też zależy lista dodatków <ok>

 

No niestety, niektore dodatki sa dostepne tylko w wersji Privilege. Najbardziej mnie smuci, ze do Dynamique (najprawdopodobniej te wersje bede bral) nie mozna wziac dachu panoramicznego :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z takich prawdziwych dodatków (nie licząc koła, gwizdków czy lakieru met) do wersji Dynamique wziąłem ESP i czujniki parkowania tył. Zastanawiałem się jeszcze nad przyciemnianymi szybami i podgrzewanymi fotelami, ale kasy nie starczyło <ok>. Moim zdaniem fabryczna navi nie warta swojej ceny (za taką kasę można kupić już baaardzo wypasiony sprzecik), co do systemu nagłośnienia nie miałem okazji posłuchać.

 

pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

No niestety, tak ktos w Renault (pewnie jakis mądrala marketingowiec) wymyslil. W Hatchbacku dach jest dostepny tylko w wersji Privilege. Tez uwazam to za bezsens.

 

Na tym forum, regulamin trzeba sobie przyswoić :!: Samo kliknięcie akceptacji nie wystarcza :!: Zasady pisowni i cytowania postów :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda coupe, więc ESP i ASR mialem w standardzie - ale uwazam że warto się nad tym zastanowić - nigdy wcześniej nie jeździłem z ESP a powiem że calkiem nieźle to działa (a jak ktoś sie chce pobawić to można wyłaczyć <ok> ), a druga rzecz którą bym polecił to Ksenony - inna klasa oświetlenia :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczenstwo ma pierwszenstwo , a wiec wszystkie eespe i poduchy, xenony.

Co do navi, cena jak na fabryczna jest ok 1990pln, i jest to, co wazne, tomtom.

Co do arcamysa, ja bym olal. Mozesz za to pomyslec o audio connection box.

Pzdr

Luca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczenstwo ma pierwszenstwo , a wiec wszystkie eespe i poduchy, xenony.

ESP na pewno wezmę, podobnie czujniki parkowania. Ale ksenony chyba odpuszczę (cena 4,5K mnie skutecznie odstrasza)

Co do arcamysa, ja bym olal. Mozesz za to pomyslec o audio connection box.

A można mieć sam connection box (bez Arkamysa)?

do tego wszystkiego ja bym dorzucil kola 17" - tylko 1000zl doplaty a wyglad tez sie przeciez liczy

Zgadzam się, <ok> 17-ki też na pewno biorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!