Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dodatkowe wyposażenie - co warto a co sobie odpuścić?


fatcat

Rekomendowane odpowiedzi

Odradzam zestaw audio by Arkamys. Po kilku dniach słuchania i testowania mogę stwierdzić, że 2tyś zł za zestaw do słuchania audiobooków to trochę dużo.

Basu prawie nie ma, skala głośności za niska a i tak przy podkręceniu radio nie wyrabia i zaczyna wszystko trzeszczeć. Nie jestem melomanem, ale to co nazywają 'zestawem audio by Arkamys' jest po prostu kiepskie. Aż się boję zapytać jak w takim razie gra seryjne nagłośnienie...

 

Jestem delikatnie mówiąc bardzo zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się boję zapytać jak w takim razie gra seryjne nagłośnienie...

Ze e tak sie wyraze... tak samo :mrgreen:

Odsluchiwalem arkamysa, sam arkamysa nie mam i nie zaluje.

IMHO gra to praktycznie tak samo... tzn kasa ktora sie doplaca nie jest adekwatna do zmian/jakosci dzwieku jaka otrzymujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnica... na jazdach próbnych zwróciłem na to specjalną uwage. niestety nie jest to roznica taka jaka powinna być za 2 tys. Sam testuje to audio dopiero od kilku dni. np. Arkamys potrzebuje bardzo dobrej jakości dźwięku - mnie strasznie uderzyło, że repertuar który mam od dawna na ipodzie i słucham go w każdym praktycznie aucie, w arkamys strasznie słychać kompresje mp3. Faktycznie ta cyfrowa obróbka daje sporo przy np zwykłym audio CD, ale co z tego skoro przy 130 km/h nie mozesz zrobic głośniej, bo zaczyna się pierdzenie. Cóż... trzeba będzie zainwestować w porządne audio dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z tego skoro przy 130 km/h nie mozesz zrobic głośniej, bo zaczyna się pierdzenie
Az tak? To powiem, ze u mnie moge zrobic max i nic nie zapierdzi.

Gra normalnie, dzwiek nie jest przesterowany.

Co do jakosci to juz jakis czas to zauwazylem i ostatnio chetniej kupuje CD w sklepie zamiast mp3.

Ktos moze to wysmiac, ale ja slysze ogromna roznice w jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież dostaje się tam głośniki 30W zamiast 15W i ponoć również są gwizdki, dodatkowo jest Bluetooth i Audio Connetion Box. Więc coś się za to dostaje.

Wiadomym jest też fakt, iż im lepsze radio i głośniki tym więcej słychać wad mp3.

Jakiej wielkości są głośniki w Megane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakosci to juz jakis czas to zauwazylem i ostatnio chetniej kupuje CD w sklepie zamiast mp3.

Ktos moze to wysmiac, ale ja slysze ogromna roznice w jakosci.

 

mp3 nigdy nie dorówna jakości cd audio. Także na pewno masz rację i słychać różnicę.

Wg mnie dodatkowo problemem jest sam procesor dźwięku, pewnie reno kupiło jakiś szajs od żółtych i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie reno kupiło jakiś szajs od żółtych i tyle

 

Już we wrześniu 2000r Renault przejęło akcji 70% Samsunga Motors więc nie musieli kupować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak? To powiem, ze u mnie moge zrobic max i nic nie zapierdzi.

Gra normalnie, dzwiek nie jest przesterowany.

Co do jakosci to juz jakis czas to zauwazylem i ostatnio chetniej kupuje CD w sklepie zamiast mp3.

Ktos moze to wysmiac, ale ja slysze ogromna roznice w jakosci.

 

no moze nie az tak "zle"... chodzi tu o to ze razem z predkoscia auta radio się zgłasnia... I jest pewna granica, ze jak stoisz to jest srednio glosno, a jak jedziesz szybko i audio sie dostosowuje do predkosci to w pewnym momencie przesteruje. zalezy od konkretnego kawalka itp. ale ogolnie jest slabo.

 

co do mp3 - :mrgreen: . jedynie 320kb mozna sluchac na dobrym sprzecie, wieksza kompresja na wysokich tonach jest slyszalna juz na malych sluchawkach. niektorych to nie razi, ale ja zwrocilem uwage ze akurat Arkamys to wyciaga i mocno drazni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wogóle nie pokazuje nazwy arkamys bo mam navi. wydaje mi się że radio z tym systemem rózni się też layoutem przycisków od innych. generalnie z dobrego źródła gra znośnie. ale i tak nie radzi sobie z basami powyżej 28. chyba że mi tam naprawde czegoś nie wsadzili :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnica... na jazdach próbnych zwróciłem na to specjalną uwage. niestety nie jest to roznica taka jaka powinna być za 2 tys. Sam testuje to audio dopiero od kilku dni. np. Arkamys potrzebuje bardzo dobrej jakości dźwięku - mnie strasznie uderzyło, że repertuar który mam od dawna na ipodzie i słucham go w każdym praktycznie aucie, w arkamys strasznie słychać kompresje mp3. Faktycznie ta cyfrowa obróbka daje sporo przy np zwykłym audio CD, ale co z tego skoro przy 130 km/h nie mozesz zrobic głośniej, bo zaczyna się pierdzenie. Cóż... trzeba będzie zainwestować w porządne audio dodatkowo.

 

Przynajmniej będzie Cię ostrzegać ten sprzęcik, że przekorczyłeś 130 km/h :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!