Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tlumik z Megan RS w Dci


greg66

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie posiadam juz zderzak od RS teraz czas na wydech i tu moje pytanie kupic sama koncowke ala Carzone koszt w UK okolo 120 F czy uzywany tlumik koncowy za 60 F. Osczywiscie jest to tlumik z benzyniaka. I oto moje pytanie jak to sie ma do pracy w Dieslu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz tak wywalasz srodek w katalizatorze wycisnasz tlumik srodkowy koncowy tlumik zostawiasz jedziesz do goscia co robi wydechy i ma gietarke do rur robi Ci wyjscia na dwa gary znajdujesz jakie chcesz koncowki i gotowe ;) calosc Cie wyjdzie maks 250 z ;) a i dzwiek mily dla ucha bedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do pytania:) Czy wlasnie jak zamontuje jakis sportowy tlumik do diesla to bedzie ladny dzwiek?Czy bedzie jakos dziwnie chodzil?Mowie tutaj o takim jakims fajnym nie zaglosnym wydechu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambolipamboli

wywalanie katalizatorów i wydechów w dieslach ma pewien skutek uboczny, spada moc i moment, po odprężeniu wydechu pasuje zrobić program pod taki setup a nie wywalać wszystkiego na pałe...

co do dźwięku, sam końcowy sportowy wydech w dieslu za wiele nie zdziała będzie sobie od tak pyrkał, niezbyt ładnie. wpływu większego na osiągi też to nie będzie miało, tłumik od rs można montować śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slavOK, tak tak korekta programu obowiazkowa kolega greg66, zapewne bedzie wirusowal skoro zakupil ospojlerowanie .. a dzwiek hmm ja mam zrobiony jak wyzej opisalem i nic nie pyrka nic nie pierdzi .. i z tego co ludzie mowia to podoba im sie odglos. dci nie sa silnikami glosnymi nie slychac u nich diesel-owskiego bulgotu jak w np. w tdi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak panowie wirus bedzie obowiazkowo, a jesli chodzi o dzwiek to jakos nie oczekuje nic specialnego tylko tuning wizualny ;) Czyli mam odpowiedz od kolegi SlavOK tlumik od RS nie bedzie sprawial problemu w Dci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołącze się pod temacik, chodzi mi o uzyskanie fajnego dzwięku w 2.0 16V z tym ze nie chce ze bardzo zmieniać zderzaka bo do cc cięzko dostac coś fajnego, wiec pytanie co zrobić żeby poprawić dzwięk tak aby osiągi zostały takie jak są. dodam że do cc napewno nie podejdzie tłumik od rs jedynie pozostaje zwykły w miejscu seryjnego.czy wywalenie środka z katalizatora + jakiś fajny końcowy bedzie ok?? może lepiej usunąć środkowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co chcesz wywalać ten katalizator, co to da po za przeniesieniem momentu obrotowego w ciulaty zakres... wywalenie środkowego tłumika i wstawienie czegoś sportowego w miejsce końcowego = ból głowy zwłaszcza z opuszczonym dachem przez ciepłe dni, ja bym zostawił wszytko tak jak jest tylko w miejsce końcowego poszukał jakiegoś dedykowanego tłumika sportowego to taki kompromis pomiędzy fajnym pomrukiem a brakiem bólu głowy od hałasu.

zderzak można przerobić tak by pasowała jakaś ciekawa końcówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!