Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy te spalanie jest OK??


malowany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio kupiłem Renault Scenic II 1.9DC i wydaje mi się, że więcej spala niż mój poprzedni (taki sami, jednak mi ukradli). Otóż dzisiaj sprawdzałem go na autostradzie i na tempomacie przy 160km/h spala 8.4. Moim zdaniem to o litr za dużo, mój poprzedni spalał przy tej prędkości tak z 7.5 l. Rozmiar kół i szerokość jest OK. Wymieniłem olej, jednak czeka mnie wymiana filtra powietrza, pyłkowego i paliwa i dlatego moje pytania.

Czy stary filtr powietrze może zawyżać o tyle spalanie ?

Czy 8.4 l przy 160km/h to o wiele za dużo porównując moją Renię do Waszych??

Co mogę jeszcze innego mieć na uwadzę, aby zniwelować trochę moje spalanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stary filtr powietrze może zawyżać o spalanie ?

Tak, do tego auto może kopcić.

Co mogę jeszcze innego mieć na uwadzę, aby zniwelować trochę moje spalanie??

Jeździć wolniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawalo mi sie ze diesel pobiera mniej paliwa niz benzyna. Przy takiej predkosci na autobanie w niemczech srednie spalanie mojego auta (niemiecka benzyna) to ok 7.6 l/100km. Faktem jest ze wymiana olejow i filtrow wykonuje zawsze na czas . Moje auto ma silnik 1.6 16v benzin 2006r. Jutro jade do polski na groby zobaczymy czy beda jakies zmiany w spalaniu zatankowalem dzis superplus 98 okt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku czym ty się przejmujesz - chwilowym spalaniem ??????

Czy uwzględniasz takie czynniki jak prędkość wiatru - ma szalone znaczenia na spalanie. O innych nie wspomninam bo to nie ma sensu. Zalej bak na full - pogoń dziada 100km i zalej na full (najlepiej na tej samej stacji ten sam dystrybutor) i podziel, pomnóż i wtedy pisz o spalaniu. Ja swojego goniłem jak głupi - po górach gnałem nawet odcinkami 130 - spalanie srednie wyszło mi 6.4 (4 osoby na pokładzie). Chwilowe spalanie mialem nawet 20 l - tylko co wynika z chwilowego spalania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię tu o średnim spalaniu, tylko o spalaniu, jakie mi wyszło po 100 km odcinku na autostradzie przy prędkości 160km/h. Na chwilowe spalanie nie patrzę. Mam problem, bo wiem, że więcej pali... tylko nie wiem dlaczego. A skąd wiem, że więcej pali?? Bo miałem prawie identycznego, ale mi ukradli (no chyba, że komputer tam źle liczył). W obecnym Scenicu komputer nie przekłamuje. Dystans też dobrze liczy. Lanie po korek, przejechanie 100 km i znów zalanie po korek to jest dobra metoda do malucha, albo Twingo, który nie ma kompa ze średnim spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie zalezy od wielu czynnikow, goniles bo autobanie 160 w ile osob ? ile bagazu? ja lecac meganka kombi w niemczech 7.7 wyszlo srednie spalanie a jechalem we 2 osoby i 2 torby bagazu - tez moge powiedziec ze duzo;)

jak swoim 1.4 jezdze ostro to mi 8 pali tez moge powiedziec ze duzo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans też dobrze liczy. Lanie po korek, przejechanie 100 km i znów zalanie po korek to jest dobra metoda do malucha, albo Twingo, który nie ma kompa ze średnim spalaniem.
Ośmielę się nie zgodzić. Matematyka daje póki co najlepsze rezultaty. Także raczej polecałbym metodę, którą polecił kipi, bo skoro komputer prawdę ci zawsze powie to dlaczego
no chyba, że komputer tam źle liczył). W obecnym Scenicu komputer nie przekłamuje
. Skąd wiesz, że źle liczył albo, że ten liczy dobrze? Jedyna metoda to ta podana powyżej. Im więcej km przejechanych tym dokładniejszy wynik.

Pozdrawiam :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą metodą liczenia jest jest lanie pod korek, ale pod warunkiem, że dystrybutor nie kłamie. Komputery pokładowe potrafią nieźle oszukiwać nawet do 2,5l. Najczęściej dzieje się tak po tzw. chiptuningu w którym zwiększona jest wydajność turbiny i czasu otwarcia wtryskiwaczy, a algorytm przeliczania spalonego paliwa pozostaje w ECU ten sam. Temat był już na forum poruszany kilkakrotnie, proponuję poszukać.

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=17792...a464f85d97d2be3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą metodą liczenia jest jest lanie pod korek, ale pod warunkiem, że dystrybutor nie kłamie.
jeśli zalejesz na tym samym dystrybutorze to nie ma to znaczenia. No chyba, że oszukuje za każdym razem inaczej ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 2.0 DCI 150 spala śrdenio 8ltr - troche sporo w porównaniu do opinii o niskim spalaniu tego silnika..........jadąc dwoma wozami w tej samej trasie meganaka spaliła 7.5 ltr a volvo s60D5 z 5.5 z dwoma osobami na pokładzie...........nie mówiąc o osiągach - jednak to tylko Renault.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!