Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamiana radia seryjnego na inne.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko czy ktoś z was zmieniał radio seryjne w Megance na inne radio (np.sony lub inne)?Jak to wygląda bo z tego co słyszałem bardzo cieżko jest przerobic to lub nawet się nie da żeby po wymianie działał mi wyświetlacz?Proszę o wasze porady.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem oryginalne radio w Megane II na Panasonic C1313NE z odtwarzaniem mp3. Na wyświetlaczu mam tylko temp i godzinę. Kupiłem na Allegro taką fajną ramkę, że radio jest idealnie dopasowane. Widziałem też ramki do Megane I. Wszystkie kostki pasowały (oprócz tej od wyświetlacza) i wszystko działało OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Yetiq mowi, do MI nie ma problemu z przejsciowka. W serwisie tez kupisz ale drozej. Kostki sa standardowe ISO, wiec problemow nie ma. Do niektorych modeli sa specjalne adapatory, ktore umozliwiaja podlaczenie fabrycznego sterowania. Niestety jest to kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie wygląda oryginalne radio no i oczywiście górny LCD.

Czego się nie robi dla poprawy dźwięku ;-) , nawet LCD przestaje być ważny (nie ma być efektownie tylko efektywnie) wystarczy ramka z allegro za ok. 20 zł PLN i to wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smakosz.

Osobiście nie cudowałem, a rozkminiałem zakup wyświetlacza do mojej M1 i pod radio to podpiąć. Siakoś mi odeszła ochota na zabawy z elektryką. Po spaleniu całej w TICO, boję się dotykać przewodów w jakimkolwiek aucie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebna jest specjalna przejściówka w zależności od modelu radia koszt takiej przejściówki (interfacu) waha się od 200 do ponad 500 zł

 

było na forum - podawałem kiedyś adres gdzie można coś takiego kupić - poszukaj sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zmieniłem oryginalne radyjko w megi II na radio PIONEER DEH-2900MP (podświetlany na pomaranczowo). Tak jak wszystkim na wyswietlaczu pokazywała mi sie godzina i temp. Wkużało mnie to że mi pilot nie działa dlatego zamowiłem sobie uklad ktory pozwolił mi na sterowanie oryginalnym pilotem z kierownicy. Gosć który mi to zrobil jest z Wieliczki koło Krakoofa można znaleść układy na stronie www.piloty.pl bądz na allegro. Ja pojechałem osobiscie, zamontował mi na miejscu i wszystko śmiga. Kosztowało mnie to 140zł. Polecam śmiało !!!!

 

Moje car audio

radio - 399zł

obsługa pilota - 140zł

Wzmacniacz Titan - 400zł

Głośnik niskotonowy Pioneer 450zł

skrzynia na głośnik - 80zł

Głośniki w drzwi Clarion - 270zł (przód) drzwi trzeba lekko zmodyfikować bo zadne głosniki sie tam nie mieszczą :-D

Kable - 150zł/200zł

kondensator 1f - 179zł

robocizna - 0zł

 

suma - 2069zł

 

wrażenie niesamowite !

Muszę jeszcze zmienic tylko głośniki z tyłu bo dalej są tam oryginalne, jak jeszcze nie się nie spaliły :)

 

P.S Nie ma sensu zmieniac oryginalnych głosników na inne mając oryginalne radio. Dzwięk bedzie identyczny a tylko niepotrzebnie wydana kasa. Tak było w moim przypadku, ale zmieniłem tylko radio i .... Alleluja :))))) wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A słuchaj, jeżeli nie masz jeszcze radia to w gazetce MediaMarkt (18.lipca.2007) znalazłem fajnego Clariona bodajże za 500PLN i napisane tam jest, że posiada "obsługę pilotów fabrycznych" a kto wie czy może i nie wyświetlacza.

 

Ja mam radio fabryczne z pilotem przy kierownicy, wyświetlaczem i oryginalnymi wszystkimi głośnikami Philips. Mi to starcza, śmigają i soprany i basy ale sami wiecie powoli się starzeję (28 l.) i nie potrzeba mi aż tak głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze pisząc "obsługa pilota fabrycznego" mieli na myśli ze z tyłu radia jest tylko wyjscia np. na Malego jacka... Przynajmniej tak jest w 99% przypadków sprzetu z tańszej pólki.. więc siła rzeczy jeśli chcesz zachować fabryczne sterowanie przy kierownicy konieczny będzie interfejs lub wizyta u jakiegoś dobrego elektronika co sie na tym zna lub wizyta na stronie www.piloty.pl

Co do wyświetlacza to możesz zapomnieć... Najtańszy interfejs z obsługą wyświetlacza i pilota to koszt z 300zł w górę...

Sam przerabiałem ten temat miesiąc temu

A najlepiej sprawdz tego posta :-D

http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?t=2306

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!