Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jaki rozrząd


Rekomendowane odpowiedzi

wymiana u mnie.

Dzięki kolego FRM zapewne chętnie bym skorzystał z usługi gdybym mieszkał bliżej ale z okolic Płocka do Krakowa to trochę drogi jest.

Drodzy Formowicze czy ktoś jeszcze może potwierdzić lub podać jakiej marki ( producenta) rozrząd będzie najlepszy. Wiem że Wy jako użytkownicy Meganek z dłuższym starzem na pewno macie większe doświadczenie. Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybral pasek Gates,Pompe wody hepu,rolka napinająca SKF i simeringi Erlinga

Podpinam się pod tym, to najlepszy zestaw, no ewentualnie pompa również SKF. Jest to jeden z droższych zestawów ale i u tych producentów zamawia rozrządy Renault.

Odradzam paski Deyco, Bosch lub Continental, pompy Harta to również najtańszy zamiennik. Jeśli nie chcesz mieć często spotykanych w Megankach po wymianie rozrządu problemów z dziwnymi dzwiękami, piskami czy buczeniem postaw na dobrą markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zamierzam rowniez wymienic u siebie rozrzad. aktualny przebieg to 110k i z tego co czytam to chyba juz czas najwyzszy :shock: . Zdecydowalem sie na nastepujacy zestaw:

 

a. pasek rozrzadu - gates

b. rolka napinająca - skf, ina lub gates (no chyba że kupie cały zestaw jednej firmy. )

c. pompa woda - skf lub hepu

d. simering - erling

e. pasek do alternatora i klimatyzacji- gates

 

Moje pytania:

 

1. Co o tym sadzicie, czy moze powinienem wymienic cos jeszcze, zeby zaoszczedzic sobie ewentualnie niepotrzebnych kosztow w niedalekiej przyszłości (napinacz paska klinowego, kolo pasowe...)?

2. Czy znacie moze sklepy internetowe gdzie sa wzglednie korzystne ceny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

loka_ap, zajrzyj do postów kolegi tico0...też jest z Wielkopolski a u niego ponoć mechanik bierze 100zł za wymianę ;-)

http://megane.com.pl/scenic-i-phii-wymiana...ghlight=#168260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki waldek708, ale jestem już po wymianie u mechanika w ASO...

 

Rozrząd komplet oryginalny Renault - 300 zl

Pompa wody SKF - 165 zl

Pasek osprzętu Gates - 40 zl

Napinacz paska osprzętu INA - 240 zl

Robocizna - 250 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ziomala :)

ASO w Lublińcu lub Bełchatowie (Częstochowe omijam), najlepiej z własnymi częściami. U prywaciarzy nie miałem okazji nic robić, Jaguścik - może przemilczę. Sam za 10k będę zmieniał, ostatnia wycena ASO trochę mnie dobiła:

- rozrząd komplet: 545 (298 np. sklep: www.autkoplus.com)

- pompa wody: 392 (100 sklep)

- pasek klinowy+napinacz: 302 (290 sklep)

- wymiana: 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!