Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Otwieranie drzwi a karta HF


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszystkich użytkowników Megane. Mam to autko od miesiąca i dalej sporo pytań co do elektroniki. Po zakupie sporo jeździłem ( bo wiadomo coś nowego ) i tak każde podejście do stojącego auta i przyłożenie ręki do czujnika przy klamce powodowało otwarcie zamków. Ale po dniu przerwy już nie wystarczy przyłożyć ręki tylko trzeba pociągnąć za klamkę dopiero się otworzy, ale gdy zamknę i po chwili przyłożę rękę to się otwiera. W instrukcji jest napisane, że jak auto stoi ponad 72 godziny to trzeba pociągnąć za klamkę dwa razy. Ale ono się tak zachowuje po znacznie krótszym czasie. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Darek_G u mnie problem ten występuje podobnie tzn... w przypadku dotknięcia klamek pasażera z reguły wszystko się ładnie otwiera, mam problemy z drzwiami kierowcy tzn.. jak jest jakaś pora deszczowa to wszystko działa , natomiast w "suche" dni drzwi kierowcy nie "wykrywają" osobnika z karta zatem podejrzewam , że w moim przypadku , któreś styki są do przeczyszczenia.

 

Co do Twojej usterki proponowałbym w pierwszej kolejności wymianę baterii w karcie, poza tym sporadycznie zdarza mi się tak , że "samochód nie czuje" karty w kieszeni natomiast jak tylko dotykam jedną ręką kartę a drugą łapie za klamkę wszystko chodzi ładnie

 

EDIT: i wszystko jasne... poczytaj tutaj:

http://megane.com.pl/printview.php?t=976&a...4a4f163b7face26

 

arka3 - 2009-04-02, 13:25

U mnie nie działała strona pasażera, a od kierowcy trzeba było zawsze ciągnąć za klamkę 2 razy.

Wypróbowałem więc dzisiaj sposób z przytrzymaniem przycisku na klamce przez 10s.

Pierwszy efekt to że nic nie działa :cry:

tzn. wszystkie klamki nie reagują, całe szczęście działa karta.

Po około 3h mówię sobie, coś pokombinuję.. Podchodzę do samochodu łapię za klamkę i za pierwszym pociągnięciem drzwi otwarte :mrgreen: Wszystkie klamki działają, cały system ok.

Mam wrażenie że komputer musiał to sobie "przemyśleć" i funkcja hands free się zresetowała.

U mnie działa !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!