Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brudne klosze


pp72

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam za dużego doświadczenia w temacie samego czyszczenia. Z tego co wiem reflektory są nierozkładalne - nie powinno sie dać oddzielić osłony przezroczystej od obudowy odbłyśnika - jeśli gadam głupstwa - proszę niech któryś z kolegów mnie poprawi.

Sposób jaki zaproponowałeś pp72, jest ok, ale ma jeden poważny mankament - nie wiesz czy to kurz i jak bardzo przyklejony/przypieczony jest do plastiku - możesz porobić sobie tylko wzorki z niedokładnie wytartego brudu. Z drugiej strony możesz lampy wykręcić (co wiąże się z odkręceniem zderzaka prawdopodobnie) i wyczyścić w zaproponowany przez Ciebie sposób klosze szmatką lekko zwilżoną wodą lub jakimś detergentem (pamiętaj aby nie matowił plastiku klosza!). Po całej operacji, która będzie pewnie karkołomna, należy wysuszyć dobrze reflektor wewnątrz - co może zająć jakiś czas - żeby nie parowały od wewnątrz. Z drugiej strony, wilgoć zniknie po zwiększeniu temperatury wewnątrz lampy po włączeniu jej - jednak musiałbyś wtedy mieć odkręcone dekle dostępu do żarówek, aby miała gdzie uciec - jazda w obecnych warunkach pogodowych w ten sposób nie jest raczej polecana.

BTW masz dekle blokujące dostęp do żarówek? bo skąd tam mógł znaleźć się kurz?

 

Czy ktoś ma jakiś inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Prezes klosze można rozkleić ale jest przy tym troszkę pracy ;) . Jeśli chcesz przetrzeć klosze od środka to szmatka patyk i tylko na sucho! jeśli zrobisz to na mokro zawsze zotaną ślady i będzie gorzej wyglądało niz jest teraz. Temat ten przerabiałem w lagunie i jeden zrobiłem na mokro i musiałem go potem ta czy siak rozkleić bo wyglądał tragicznie. A drugi na sucho było lepiej ale bez rewelacji i strasznie upierdliwa robota. W końcu drugiego też rozkleiłem. Lampy oczywiście zdemontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!