Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakich producentów filtry polecacie do Megi


groszek25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczów zacząłem najpierw sam szukać informacji (bez owocnego skutku) na temat wymiany filtrów, a dokładnie jakiego producenta filtry zastosować w moim autku. Opinie na internecie są niestety różne (jedni polecają Filtrona inni Purfluxa itp...) i w związku z tym postanowiłem zadać pytanie użytkownikom bardziej doświadczonym którzy mają już praktykę i opinie w tym temacie. Będę chciał wymieniać wszystkie filtry czyli -powietrza, kabinowy, oleju, paliwa. Będę wdzięczny jeżeli ktoś może również podać symbole poszczególnych filterków. Podam może informację że auto to Megane IIphII 2006 1,9 DCI 130 KM bez filtra cząsteczek stałych (ponoć na szczęście).

I tak na marginesie auto było sprowadzane i będę chciał wymienić też olej, a jedyna informacja jaka jest na nalepce to że był stosowany olej ELF 5W/40 więc to chyba chodzi o Elf Excellium LDX 5W/40, tak ?

Będę wdzięczny koledzy za wasze cenne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

groszek25, jestem świeżo po wymianie. Założyłem Purfluxa. Tu możesz dobrać model;

http://www.filtrauto.com/catalogues2008/FO...les.php?lang=GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie piszcie po kolei kto jaki ma filtry. Wielkich różnic między nimi nie ma, więc zarówno jeden jak i drugi będzie odpowiedni.

Ze swej strony tylko napiszę, że zakupiony Parflux ledwo dał się wcisnąć w ramkę filtra MII. Poprzedni filtr jaki był tam zamontowany (firmy nie pamiętam) znacznie lepiej pasował. Może jakiś niewydarzony egzemplarz mi się trafił :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam. Skoro jesteśmy przy temacie filtrów paliwa. Sprzedano mi filtr firmy MECAFILTER ELE 6015. Nigdzie w internecie takiego nie znalazłem. Jedynie na czeskiej stronie, do tego piszą, że jest do Peugeota. Czy jest dobry, czy wcisnęli mi jakieś g.....? Za pomoc dziękuję.

Już po sprawie. Wymieniłem. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony tylko napiszę, że zakupiony Parflux ledwo dał się wcisnąć w ramkę filtra MII. Poprzedni filtr jaki był tam zamontowany (firmy nie pamiętam) znacznie lepiej pasował. Może jakiś niewydarzony egzemplarz mi się trafił

miałem podobny problem z filtrem kabiny ASTER, parę minut siłowania się, poprzedni innej firmy (również nie pamiętam jaka ) leżał idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!