Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regulamin vs Greenpeace


CAPOMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć ten temat, ponieważ w tym miejscu teoretycznie możemy składać swoje uwagi dotyczące działania naszego forum. Jestem członkiem forum od jakiegoś czasu-dla jednych długo dla innych krótko, ale to nie istotne. Powiem szczerze- jestem zadowolony z przynależności do tej społeczności (heheh dobry rym ;-) ) i chociaż nie jestem już posiadaczem marki ze znaczkiem rombu to nadal często tutaj zaglądam, spotykam się na spotach czy też staram się wspomóc forum dodatkową działalnością. Jednakże chciałbym poruszyć pewien problem a dokładnie chodzi mi o zbytnią nadgorliwość osób pilnujących porządku (zaznaczam, iż nie mam tutaj uwag do konkretnej osoby- chodzi mi raczej o całokształt )Wiadomo, że każde forum, zrzeszenie itp ma swoje zasady, których musi się trzymać, ale ludzie- bez przesady! Ilekroć przeglądam nowe posty pod którymi znajduje się czerwony wpis to przyznam się szczerze, że w niektórych przypadkach "krew mnie zalewa"-

Przykłady- jest ich wiele. I pewnie wiele osób podałoby swoje. Mną osobiście w dniu dzisiejszym ruszyła uwaga i oczywiście czerwony wpis do postu:

 

"19Urban94 napisał/a:

Wymyte nadkola i dokładnie wyszorowane koła...

 

felgi od wewnątrz też umyłeś i wyczysciłes ? No i pytanie czy zabezpieczyłeś felgi woskiem i nałożyłes dressing na opony?

A co ten post ma wspólnego z tematem Nie widzę w nim nic, co by opisywało Twoją działalność w tym kierunku. Wygaszam."

 

..........- proszę- czy to naprawdę takie ciężkie naruszenie regulaminu, że kwalifikowało się do czerwonego wpisu. Czy naprawdę nie dopuszczalne jest napisanie postu w zasadzie poruszający temat wątku tylko napisany w innym sensie......

 

 

Ja rozumiem wszystko- ciężkie naruszenie regulaminu, obraza innego członka, przekleństwa itp, ale naprawdę czasem błahe sprawy są tutaj podnoszone do rangi ciężkiego przewinienia, które koniecznie musi zostać odnotowane czerwonym wpisem.

 

Nie wiem jak inni, ale ja już zaczynam sobie zadawać pytanie czy czasem nie prowadzicie sobie jakiegoś rankingu wyłapania niezgodności względem nieprawidłowości w stosunku do regulaminu? Może macie jakieś słupki produktywności czy coś? Czy naprawdę o to w tym wszystkim chodzi, aby jak najwięcej ludzi wypunktować?- bo jeżeli tak to tylko pogratulować. Najgorsze jest to, że cała taka atmosfera tylko odpycha od nas ludzi. Co nawet daje się zauważać na naszych spotkaniach gdzie dyskutuje się o bezsensownych czerwonych wpisach jak i o zbytniej nadgorliwości w tej kwestii. Nie wspominając już o opiniach dotyczących naszego forum w innych klubach. Czy to naprawdę temu ma służyć?

 

Celem tego tematu nie jest zwrócenie uwagi do konkretnych osób bo to wcale nie o to teraz chodzi, ale o poruszenie pewnego problemu, który zapewne wielu osobom przeszkadza.

 

Z pewnością część osób się zemną zgodzi, część zaprzeczy- każdego indywidualna sprawa.

Natomiast proszę-was- Green, więcej luzu i wyrozumiałości

 

 

 

Ps- mam nadzieję, że mój post jest zgodny z regulaminem, no może oprócz zacytowania w całości sprawy która mnie poruszyła- no ale to zrozumiałe, ponieważ wymagała tego sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAPOMAN, jako w miarę nowy uzytkownik tego furum tak samo to odczuwam - niestety :mrgreen:

jestem zarejestrowany na wielu forach i nigdy nigdzie nie mialem zadnego ostrzezenia. No cóż swoje zdanie juz wyraziłem w PW do moderatora. Zasady cytowania są tu bardzo dziwne i chyba ich naruszenie stanowi najwieksze przestepstwo na tym forum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAPOMAN, jestem zmuszony odpowiedzieć ponieważ to jest mój wpis w tym poście który zacytowałeś. Tak na marginesie, to zacytowanie przez Ciebie tego posta pomimo, ze w całości nie jest naruszeniem regulaminu ponieważ nie cytujesz całości bezpośrednio poprzedzającego. Zakładając nowy temat I to w odpowiednim dziale, (za to szczególne uznanie bo tak powinno to wyglądać) trudno by jakiś bezpośrednio poprzedni post cytować.

Wracając do tematu:

-Rankingu nie prowadzimy

-Nie podniecamy się czerwienią w postach userów

-Nie sprawia nam przyjemności poprawiać, napominać i wpisywać uwag

-Jesteśmy zobligowani do traktowania wszystkich równo i sprawiedliwie, więc i do czerwonych wpisów w posty, skoro wpisujemy jednemu trzeba i drugiemu naruszającemu regulamin.

Zauważ, że w przytoczonym temacie wpisy zrobiłem tylko dla jednego usera,ponieważ to On rozpoczął wstawianie postów nie związanych z tematem i niejako sprowokował dalszą, niepotrzebną dyskusję. Wszystkie jednak posty zostały wygaszone z terminem 1 dniowym. Dopiero w dalszej dyskusji jeden z userów otrzymał ostrzeżenie punktowe, za co- jest podane w uzasadnieniu. Zresztą wyjaśnione już to zostało przez PW, szkoda, że dopiero po wklejeniu paseczka.

.- proszę- czy to naprawdę takie ciężkie naruszenie regulaminu, że kwalifikowało się do czerwonego wpisu

Czerwony wpis nie jest jeszcze czymś co jest karą, to jest tylko po to, by uwidocznić wpis wprowadzony przez Mod Team/ Administrację (nawiasem Greenpace to organizacja od czegoś innego, powołana w innym celu. Bardziej Twoje działanie kol. CAPOMAN, buntujące się wobec zasad przyjętych regulaminem, można podciągnąć pod działalność Greenpace na Świecie, już kiedyś pretensje Twojego autorstwa czytałem w podobnej sprawie)

Czy u siebie w pracy kierując zespołem ludzi pozwalasz na odchyłki od przepisów i przymykasz na to oko :mrgreen: Nie musisz odpowiadać oficjalnie. Ja znając Ciebie, znam odpowiedź. Tu- Ci jak nas nazywasz Zieloni mają podobne zadanie i trudno czasami ale trzeba reagować, tak jak teraz w tym poście. (ciężko mi przez osobistą znajomość ale muszę odpowiedzieć zgodnie z prawdą i postawionymi zarzutami.)

Piszesz, że na innych forach dyskutują nad naszym, możliwe, pewne jednak, że z innych for przychodzą tutaj po porady i informacje, bo u nich w lawinie cytatów i bzdetnych offtopowych wypowiedzi trudno coś odnaleźć. Nie mówię że jest tu idealnie ale nie jest też tragicznie i czasami tylko dzięki tej małej grupce Zielonych tematy są jako tako poukładane w swoich szufladkach.

Sam jestem zwykłym, szarym userem na kilkunastu forach i powiem Ci nie wszędzie jest tak różowo jak starasz się to przedstawić. Może niema czerwonych wpisów, bo posty są od razu bezpowrotnie usuwane, nie ma karteczek żółtych i czerwonych ale od razu blokada pisania lub dostępu do forum. Zarzucasz nam, że są czerwone wpisy, OK nie musimy tego robić, mamy na to odpowiednią klauzulę w regulaminie: 3 punkty w Uprawnienia Administracji. Myślisz, że to będzie lepsze niż próba polubownego załatwienia sprawy przez zamieszczenie czerwonej uwagi bez jakichkolwiek następstw karnych i oczekiwania poprawy opisanych na czerwono nieprawidłowości :P OK skoro tak, to można przejść na system z innych for czyli cięć bez uprzedzania i powiadomienia o przyczynie wywalenia posta. Będzie mniej czerwono, a nam łatwiej, bo prościej wywalić w kosmos niż edytować i wstawiać uwagi.

Tak wiec na zakończenie, pozdrawiam kol. CAPOMAN i życzę tylko przyjemnych for w całym necie, gdzie moderatorzy z wypielęgnowanymi z powodu braku zajęć dłońmi, będą kłaniać się w pas, nie czyniąc ani jednej uwagi do posta źle napisanego. Do tego z zakompleksionym i myślącym że jest najważniejszy Mod Teamem wracaj jednak jak do rodziny. Pomimo wszystko wiele mamy ze sobą wspólnego i wiele nas łączy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale ja już zaczynam sobie zadawać pytanie czy czasem nie prowadzicie sobie jakiegoś rankingu wyłapania niezgodności względem nieprawidłowości w stosunku do regulaminu? Może macie jakieś słupki produktywności czy coś? Czy naprawdę o to w tym wszystkim chodzi, aby jak najwięcej ludzi wypunktować?- bo jeżeli tak to tylko pogratulować. Najgorsze jest to, że cała taka atmosfera tylko odpycha od nas ludzi. Co nawet daje się zauważać na naszych spotkaniach gdzie dyskutuje się o bezsensownych czerwonych wpisach jak i o zbytniej nadgorliwości w tej kwestii. Nie wspominając już o opiniach dotyczących naszego forum w innych klubach. Czy to naprawdę temu ma służyć?

 

No proszę znowu ktoś się odważył poruszyć tą kwestię na forum? Pewnie ze względu na twój staż i wkład nie zostaniesz wrogiem publicznym zielonych :mrgreen: Poprzednicy skończyli nieciekawie (mowa o userach którzy długo/aktywnie byli na forum np. Rbit, SnakeEyes czy DjTomek akurat te osoby zapamiętałem,bo pewnie jest ich więcej) Jestem tu od lipca i zaglądam sporadycznie m.in dlatego że tutaj jest jak jest. Nie można zwrócić uwagi zielonym bo oni mają zawsze rację. Na samym początku poczęstowano mnie paseczkiem za jakiś pierdół! Zgadzam się w całości z wypowiedzią Capomana! Szkoda,że nikt nie chce tego przyjąć do wiadomości,że właśnie działanie administracji powoduje iż macie takie a nie inne opinie na innych forach/klubach...Najprościej dać komuś pasek,pobawić się w czerwone wpisy,karteczki, bana czy zakaz pisania niż przemyśleć własne postępowanie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gojgien- normalnie bym już nie zabierał głosu w tej sprawie ponieważ problem, który zauważyłem zgłosiłem i przedstawiłem co leży mi na sumieniu. Zauważ, że gdy poruszyłem całą sprawę to pisałem ogólnikowo. Nawet zaznaczyłem dwukrotnie, że nie mam pretensji do konkretnych osób. Cytując czerwony wpis, który mnie w dniu wczorajszym zirytował i nakłonił do przedstawienia sprawy-- specjalnie tak skopiowałem, aby nie było wiadomo kto wpisu dokonał- ponieważ starałem się zauważyć problem ogólnie a nie personalnie. Natomiast ty najwidoczniej odebrałeś całego mojego posta bardzo osobiście. Jednakże w pewnych sprawach przesadziłeś. Ale od początku. Mam nadzieję, że nazwa Greenpeace nie uraziła cię zbytnio. Zgadzam się, iż autorem tej nazwy była moja skromna osoba, ale z tego co widzę to przyjęła się na forum i nie uważam, aby używanie takiego określenia wiązało się z obrazą. W sumie potoczna nazwa „Zieloni”, którą większość używa, również jest organizacją od zupełnie czegoś innego.....szkoda, że tego również nie zauważyłeś i nie poruszyłeś. Jeżeli uważasz, że każda osoba(min. Moja), która zdecyduje się napisać o problemie na forum a porusza działania MOD TEAM buntuje załogę- to niestety bardzo nad tym faktem ubolewam. Nie widzę też związku pomiędzy tematem a moimi dawnymi postami, których zresztą nie uważam za tajemnice bo przecież każdy może je prześledzić wchodząc na mój profil i wybierając opcję „ posty użytkownika”- ale dzięki za przypomnienie to była cenna uwaga z Twojej strony. Co do innych for, gdzie pewnie każdy z nas jest członkiem to wiadomo, że różnie to wygląda. Nie ma idealnych stron.

 

Reasumując mój temat. Chciałem tylko wyrazić swoje zdanie w małej cząstce działania tego forum, które mi przeszkadza. Nie neguje waszej pracy, nawet nie przekreślam w 100% zasadności czerwonych wpisów. Pragnę tylko zauważyć to co zapewne niektórym osobom również przeszkadza a nie mają odwagi o tym powiedzieć głośno. Wiele osób cenię prywatnie ale w pewnych kwestiach chyba można wyrazić swoje zdanie i ku temu ma służyć chyba ten dział.

 

Natomiast tak jak napisałem na początku – uważam, że w pewnych kwestiach przesadziłeś w stosunku do mojej osoby. Ja pisałem o problemie ogólnikowo nie poruszając personalnie a ty mnie zaatakowałeś poprzez moje dawne posty na forum, poprzez moje życie zawodowe ( o którym tak naprawdę nic nie wiesz). Proszę na przyszłość- możesz mnie punktować za wszystko co jest związane z moją działalnością na forum- ale nie mieszaj w to mojego życia prywatnego.

 

Kończąc : nadal lubię to forum, cenię osoby na nim przebywające a w szczególności te, które znam prywatnie- być może dlatego, że nas wszystkich nie łączy już tylko wspólna marka samochodu, ale znajomość i przyjaźń którą wzajemnie siebie obdarzyliśmy- i to jest dla mnie najcenniejsze. Resztę......historia oceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podzielam Wasze zdanie i staram się być w miarę wyrozumiały. Dopóty, dopóki ktoś nie robi osobistych wycieczek, pisze w sposób kulturalny i trzyma się szeroko rozumianej netykiety, powstrzymuje się od radykalnych kroków tudzież wpisów.

Mi do myślenia dała wypowiedź jednego z userów PIKURa, spotkanego prawie dwa lata temu w warsztacie, który już wtedy krytykował nasze forum.

Akurat wspomniani wyżej userzy, każdy w inny sposób zasłużyli na czasową lub bezterminową przerwę. To, że ktoś jest długo na forum, nie znaczy przecież że może dawać upust swojemu brakowi kultury.

Podsumowując: rozgraniczam chamstwo od innych mniejszych przekroczeń regulaminu i raczej będę się tego trzymał. Jednocześnie, wiadomo. Jest się tylko człowiekiem i też miewa się gorsze dni, co nieraz może wpłynąć na ocenę tej czy innej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest się tylko człowiekiem i też miewa się gorsze dni, co nieraz może wpłynąć na ocenę tej czy innej wypowiedzi.

Wybacz, że akurat to cytuję - ale chciałem do tego nawiązać. Dość często miewam wrażenie, że w momencie jak ktoś z moderatorów ma 'gorszy dzień', to 'wyżywa' się przez to na forum, na użytkownikach, kasując i/lub edytując posty i/lub wstawiając warny. Czasami zastanawiam się aż, co w danych wypowiedziach było niepoprawnego...

Szczerze mówiąc [nie chcę nikomu się tym narażać, i z góry przepraszam, jeżeli kogoś tym urażę] mam niekiedy wrażenie że na tym forum głównie piszą i wypowiadają się 'stare dziadki, które potrzebują pomocy jak coś im w aucie zacznie szwankować, i próbują naprawić to samemu'. Myśl taka głównie przez to że jak ktoś montuje rzeczy nietypowe, rzadkie w samochodzie to zazwyczaj zostanie na forum [niestety] zmieszany z błotem. Na myśli mam np. niedawne car pc w MII, oraz samochody lukrediego i dawidasp [aczkolwiek, dawidsp to już długa osobna historia...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończąc na bezsensownym zdaniu nakazującym mi powrót do rodziny.

Nie wiem, może jeszcze niezbyt rozumnie myślę (już prawie po chorobie) ale myślę, że gojgien nie kazał ci wracać do rodziny a zapraszał abyś dalej na to forum wracał zawsze kiedy chcesz i to tak jak do rodziny - czyli ja bym to odczytał, że zawsze jesteś tu mile widziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończąc na bezsensownym zdaniu nakazującym mi powrót do rodziny.

Nie wiem, może jeszcze niezbyt rozumnie myślę (już prawie po chorobie) ale myślę, że gojgien nie kazał ci wracać do rodziny .

 

Widzę- dzięki. Rzeczywiście w tej jednej kwestii źle zinterpretowałem przekaz o rodzinie- do błędu się przyznaję ;-) i przepraszam.

 

poza tym Lewy ma rację- czas, aby emocje opadły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!