Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Buczenie na wrzuconych biegach


DominMegane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu słyszę ostre buczenie przy wrzuconych biegach :shock: . Gdy wrzucę na luz buczenie ustępuje... Nie wiem co to może być. Znajomy mechanior podpowiedział, że to może być brak oleju w skrzyni biegów lecz nie wyśledziłem żadnych wycieków.

 

Prośba o pomoc może ktoś miał podobny problem.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A olej był już od tego 2003 roku zmieniany.

Bo wedle norm to co 5 lat albo nawet 4 lub 120 tys

Z tego co pamiętam jak miałem jeszcze Fiata Punto to da się sprawdzić czy olej jest w skrzyni.

Są na skrzyni odpowiednie śrubki jedną do spuszczenia a drugą można sprawdzić stan oleju.

Ps przy okazji jakbyś zmieniał olej to minium kupuj z Mobila np Mobilub albo jakoś tak nie bierz orlena bo to syf wlałem do punto i żałowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wedle norm to co 5 lat albo nawet 4 lub 120 tys
wedle jakich norm kolego?Mógłbyś coś sensownego przytoczyć.Z tego co ja wiem to producent nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni biegów.DominMegane, możesz sprawdzić ten olej,może masz jakiś wyciek...wtedy warto uszczelnić i ewentualnie wymienić.Ale jeżeli jest stan w porządku i nie ma wycieków to wymiana się mija z celem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Norma to zdrowy rozsądek.

Poczytaj na ten temat jeśli zdrowie autka Ci miłe.

http://www.motofakty.pl/artykul/pamietaj_o..._w_skrzyni.html

To tylko wklepane w google wymiana oleju w skrzyni.

Kolejna norma to książka serwisowa.

To tak jak zmiana płynu hamulcowego i wymiana płynu do chłodnic nic nie jest wieczne.

Płyny i oleje trzeba co jakiś czas lub przebieg wymienić.

Pozdro

[ Dodano: 2009-11-14, 20:04 ]

A widzisz i tu mnie zażyłeś :mrgreen: jestem jej właścicielem od 2007 i nie zmieniałem do tej pory i domniemam, że wcześniej też nie był zmieniany... Dobrze, że tylko trza olej zmienić bo myślałem o gorszych rzeczach.

Dzięki za info.

Pozdrawiam

Ps sprawdź jak już będziesz pod autem lub mechanik czy nie masz luzów na śrubach na skrzyni. Jak coś to dokręć bo może zacząć się pocić.

 

Proszę doczytać w regulaminie o zasadach cytowania postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak zmiana płynu hamulcowego i wymiana płynu do chłodnic
to nie tak kolego...w skrzyniach automatycznych owszem.Zalecana albo nawet wskazana jest wymiana oleju w skrzyni.Ale w aucie z 2007 roku wymieniać olej w skrzyni?Tym bardziej,że nie ma wycieków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!