Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Check Injection Wiadomosc


lukasz sobacki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie odnosnie mojego silnika. Jak jest zimny dopoki strzaleczka sie nie ruszy troszke wyzej wyskakuje mi na panelu wiadomosc Check Injection i oczywiscie Service lampka. Nic nie czuc roznicy w jezdzie itp. Jak zgasze jak juz jest troszeczke nagrzany to wszystko znika i jest ok bez widomosci. Czasami tez w lato jak jest za goraco to tez sie pojawia przy zapalaniu. Pod komputerem jak podlaczylem to wyskoczylo ze blad Wtrysku jest ale jak lampka sie nie pali to komp rzadnego bledu nie wylapuje. Co jest grane?Powiedziano mi ze Wtrysk kosztuje prawie 140 funtow jeden w UK gdzie mieszkam. Czy warto wymieniac? Czy cos innego da sie zrobic?

 

Dziex ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% świece...

 

klucz do nich jest dość długi więc możesz nie mieć, więc jedziesz do mechanika, wyciągasz świece podpinasz 12V i sprawdzasz która nie robi żaru :mrgreen:

ja miałem identycznie , polecam BOSCH Dura-term , a najlepiej wszystkie wymienic na BOSCH Dura-speed.

 

p.s. jedni mówią ze wystarczy wymienić wadliwe świece, ja uważam , że najlepiej wymienić cały komplet na jedne z powyższych i wtedy w przypadku awarii można wymieniać tylko wadliwą

 

Czy mialem czy nie mialem racji, daj znac na pw lub posta co bylo przyczyną :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego świece powinno się wykręcić i sprawdzić czy grzeje ( w ramach wyjaśnienia grzeje cały knot świecy zanurzony w bloku). Poza tym jest jeszcze możliwość sprawdzenia świec miernikiem - to chyba dwa jedyne sposoby.

No ale to forum jest do wymiany doświadczeń, skoro iskrzeniem ktoś to sprawdza to.....no może jest to prawda, tyle ze nigdy o tym nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego zamiaru ale 30 lat w zawodzie zajmującego się na co dzień prądem pozwala mi takie teorie snuć po za tym osobiście przerabiam takie tematy i jak nie mam miernika do sprawdzenia pod ręką to jest jeden z wielu sposobów na sprawdzenie nie tylko świec żarowych ale i w ten sposób można sprawdzić cewkę wys. nap. żarówkę na 220V,i wiele innych rzeczy. Jak świeca będzie walnięta to na pewno nie będzie grzać oraz nie będzie iskrzyć wynika to z praw elektrotechniki obwód nie jest zamknięty i prąd nie płynie więc nie ma iskry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!