Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2 różne historie samochodu na podstawie jedn


mis_p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem z kodem VIN, nikt w trójmieście nie chciał mi oficjalnie podać historii napraw mojej meganki mimo ze mam dowód rejestracyjny na siebie, nie rozumiem tego :-( Samochód to Megane II phI Grandtour 2005 r. 1.9 dCI 130KM niedawno ściągnięty z Niemiec z przebiegiem 84 000 km, próbowałem uzyskać po dalekich znajomościach te informacje i w końcu dostałem, ale... 2 różne!! Jedna historia to przebieg mniej więcej się zgadzał, na początku był problem z zamkami, a potem tylko zwykłe przeglądy, natomiast z drugiego źródła wyszła taka historia: samochód ma ok. 180 000 km przebiegu :shock: !! Po wymianie rozrządu przy 120 tys. i coś z błotnikiem było kiedyś robione. I o co tu chodzi???? Aha kod radia w obu historiach się zgadzał, identyczne cyfry ale jeszcze nie miałem okazji ich sprawdzić. Samochód w idealnym stanie, praktycznie nówka, siedzenia nie wytarte (wg mnie nawet nie "wysiedziane" miejsce kierowcy) silnik gra jak muzyka, stan podwozia i silnika raczej nie wygląda na 180 tys. km, nie kopci. I co o tym sądzicie? Jest ktoś na tym forum kto ma dojście do bazy renault?

 

Mój VIN to: VF1KMS40634208236

 

Aha, spis wyposażenia mam tylko ze żródła gdzie przebieg zgadzał się z licznikiem ale trochę mało szczegółowy... Wiem, pewnie nie mam patrzeć na przebieg tylko na stan auta, ale człowiek jak się takich szczegółów dowie to czuje się zawiedziony że Niemiec tak oszukał :-( Samochód był kupiony z ogłoszenia bezpośrednio od Niemca, kuzyn kumpla tam mieszka i mówi płynnie po niemiecku więc myślałem że nie będzie oszustwa...

 

Za pomoc z góry dziękuję!

 

Pozdrawiam

Mis_p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc myślałem że nie będzie oszustwa

Dlaczego od razu oszustwo. Ja kupiłem takie auto (jak obok) rok temu z przebiegiem 176 tys. i jeździ super. Oczywiscioe jak sie o niego dba i drobne usteki naprawia sie od razu a nie czeka az auto stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu z przebiegiem 176 tys.

A jak wygląda zużycie przy takim przebiegu? Rączka od skrzyni biegów, kierownica, siedzenia? Widać coś? Jeżeli chodzi o dbanie o samochód to ja z byle pierdołą, najpierw szukam na forum informacje, a potem biegam do mechanika...

Pozdrawiam Mis_p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przebieg: 197 tys. Zużycie paliwa: trasa 5-5.2 l miasto 7.3 - 8.2 (zależy od jazdy). Rączka wytarta (prawie nie widać rysunku), kierownica skórzana w super stanie (ja nie widzę żadnego zużycia), siedzenia ok (założyłem niedawno pokrowce).

Przez ten okres wymieniłem: pasek rozrządu (zaraz po kupnie), przednie amortyzatory (nie wymieniane nigdy - lewy zyżyty w 90% ale nie bardzo to czułem), koło pasowe (rozwarstwiło się), rurkę hyrauliczną od sprzęgła (przetarła się i pedał sprzęgła opadł na podłogę), wymiana mikroprzełaczników w drzwiach, wymiana poduszek silnika, wymiana łożyska w sprężarce klimatyzacji. To wszystko. Auto chodzi jak burza. Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!