Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE brak biegow


kikul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie jako ze jestem tu nowy prosze o wyrozumialosc :-| . Jestem szczesliwym posiadaczem :mrgreen: megany 1,9 dci 2001r w kombi kolor szary boreal :-P , mam ja od 6mc ale dzis mnie zawiodła :P . Mianowicie stojąć na światłach wlaczam pierwszy bieg ruszam cos szarpneło i samochod stanol :roll: silnik pracuje bez problemu, a biegow nie ma. Co dziwne biegla wchodza normanie ale jak puszcze sprzegło auto stio ale slychac jak by tarcie na biegu pierwszym delikatne natomias na biegu 5 glosno i wyraznie slychac tarcie. Co mam zrobic gdzie szukac przyczyny myslicie ze mowl sie zerwac przegob czy szukac innej przyczyny. Moze ktos z kolegow mial ten problem albo to jest noramlnie gdy wskakuje rownie 200tys tak sie dzieje czekam na szybka odpowiedz i wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wymiana z całą półosią. Jak będziesz szukał to zwróć uwagę na ilość zębów na frezie, który wchodzi w piastę bo są dwa rodzaje: 21 i 23 zęby. Policz najpierw u siebie, żebyś złej nie kupił :mrgreen:

 

[ Dodano: 2009-11-19, 20:06 ]

Oczywiście najpierw sprawdź czy to przegub :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno moze by to porownywac, ale kiedy jeszcze prowadzilem swoje gospodarstwo rolne dwa razy mialem podobny problem w ciagniku rolniczym (MF255) podczas bardzo duzych obciazen, polaczonych z szarpaniem pojazdu, zwyczajie obcielo mi tarcze sprzegla, i zachowanie sie ciagnika bylo podobne do zachowanie twojego auta, a mianowicie biegi wchodzily a ciagnik nawet drgnal. Coprawda RENATA to nie MF. ale w koncu zasada dzialania podobna :silnik, sprzeglo, skrzynia biegow i dalej poprzez polosie przeniesienie napedu na kola. Mam nadzieje ze sie myle i problem okaze sie mniej kosztowny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby to byla ta wtyczka jutro rano obadam jak nie to trzeba bedzie poszukac skrzyni

 

[ Dodano: 2009-11-20, 08:04 ]

wiec dzis jeszcze ustalulem ze jezeli odpale motor i wlacze bieg nic sie nie dzieje jak puszcze sprzeglo slychac tarcie moze to cos pomoze kolegom jakiej kolwiek diagnozie ale wydaje mi sie ze jak skrzynia byla by cala a tylko sprzeglo padlo to bym biegu nie wrzucil no chyba ze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynności do wykonania :

1. Zdemontować koło

2. Spuścić olej ze skrzyni

3. Zdemontować półoś uważając na krzyżak wchodzący do skrzyni begów.

4. Założyć SEGER zabezpieczający kielich mechanizmu różnicowego który wyskoczył

5. Zamontować półoś i koło

6. Cieszyć się, że nas nikt nie naciągnął na naprawę skrzyni biegów.....

Szerokiej drogi...... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być jc5 xxx, gdzie xxx to wyznacznik skrzyni - spisz ze swojej to bedzie pewność że będzie pasować. Skrzynia o tym wyznaczniku była też montowana z Silnikiem F4R i w Lagunie z silnikiem Volvo 145KM. Pisze o tym, żebyś czasem nie kupił od tych modeli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!