Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyjęcie akumulatora podczas naprawy silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odwiedziłem kolejnego mechanika magika, w celu wymiany uszczelki (nie wiem dokładnie) zanim zabrał się do pracy poinformował że zrobi to na mają odpowiedzialność, ponieważ musi odłączyć akumulator i nie gwarantuje że po ponownym podłączeniu samochód będzie działał, podobno w lagunie zwariował komputer... wiec postanowiłem się z wami skonsultować, czy w Megan II 1.9 DCI można odłączyć akumulator i na jak długo i czy nie spowoduje to problemów z komputerem i konieczności jego resetowania - tylko cytuję mechanika... Wiec bardzo proszę was o pomoc i z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwariował komputer bo pewnie jak sie bawił spawarką coś popalił. Po odłączeniu akumulatora nic się nie stanie, tylko późniejsze dostosowanie szyb i radia. Nie ma w okolicy jakiegoś innego mechanika? Bo ten to jakiś dziwny jest, żebyś tylko nie miał po naprawie większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj odwiedziłem kolejnego mechanika...

Odłączyłem akumulator na dwa dni przy okazji zakładania świateł dziennych. NIC SIĘ NIE STAŁO Z KOMPUTEREM. Jedynie zresetowały się ustawione stacje radioodbiornika (jeśli ktoś nie wie, jak to zrobić to niech po wybraniu danej stacji, naciśnie dłużej, aż do usłyszenia pojedynczego pisku, jeden z przycisków programowania stacji radiowych - stacja jest zapamiętana) oraz szyby zaczęły się poruszać skokami, co mniej więcej 4 cm. Jest na to rada - trzeba podciągnąć szybę do samej góry i przytrzymać przez chwilę przycisk podnoszenia - szyba znowu zaczyna płynnie chodzić.

Jeśli ktoś jest ciekaw czemu zakładałem światła aż dwa dni, to powiem, że podczas zmiany przepalonej żarówki światła pozycyjnego zrobiłem zwarcie (beznadziejnie zaprojektowana obsadka żarówki) i trzeba było wymienić bezpiecznik. Zajęło to cały dzień z okładem. Dostanie się do tego bezpiecznika to droga przez mękę, podczas której klniesz w żywy kamień Francuzów i wszystko co z Francją związane, a auto tak zaprojektowane chcesz sprzedać na pniu. Trochę się już uspokoiłem, ale pół warsztatu zapakowałem do bagażnika na wszelki wypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!