Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka rezerwy paliwa nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Lampka przed włączeniem silnika pali, jak gdyby nidy nic i gaśnie po jego załączeniu, ale nie zapala się, gdy zaczyna brakować paliwa. Wyjąłem ze zbiornika cały moduł z pływakiem, ale tam wszystko wydaje się ok. Komputer nic nie wykazuje. Może ktoś miał do czynienia z takim uszkodzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1pz' date=' Może jeszcze nie doszedłeś do tej ilości paliwa przy której się załączyć powinna :-)

 

Już taksówkarz dowoził mi paliwo, kiedy się rozkraczyłem, na szczęście, za skrzyżowaniem...

 

1pz,Żarówka sprawdzona :-) Dobra, nie przepalona :-)

 

Świeci przed włączeniem zapłonu, a więc jest sprawna.

 

W sumie problem niewielki, bo po prostu tankuję na wyczucie i wożę kanisterek z 5 litrami etyliny, ale to trochę deprymuje, tym bardziej, że mam jeszcze parę drobnych usterek elektrycznych, co potwierdza opinie, że elektryka w renówkach jest kiepskiej jakości (przynajmniej tych starszych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://www.allegro.pl/item844804425_megane...omu_paliwa.html

http://www.allegro.pl/item862216452_megane...dci_2000_r.html

 

W sklepach tez powinno sie dostać a co do wymiany to nie jest to trudne... Zawsze mozna sprawdzić stary bo byc moze jest jakas zwykła usterka... np zawieszony plywak albo cos podobnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływak nie jest zawieszony bo sprawdzałem, 3 razy wyciągałem całą pompę i widać że jest wszystko OK , więc podłączyłem ją na sucho , pompa działa a pływak pokazuje na skali ale po wsadzeniu do baku wskazówka i kontrolka ani drgnie, na sucho wszystko działa, prawda że dziwne, dlatego pytałem się o ten czujnik co ma wspólnego z tym wszystkim .Dzięki za szczere podpowiedzi !! :) Zarazem Wesołych Świąt dla wszystkich :roll:

 

[ Dodano: 2009-12-25, 17:38 ]

Nie wiem co to jest , przy pompie jest to takie czarne z dwoma przewodami wygląda to jak bateria paluszek ma to coś wspólnego z tym badziewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam ten sam problem kontrolka nie działa a wskazówka pokazuje stan paliwa i jak zeszła na zero to rezerwa się nie zapala no i raz już mi brakło paliwa. Żarówka dobra bo przy przekręceniu kluczyka zapala sie. pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moduł wyciągałem bo gdzieś wyczytałem żeby przetrzeć tak jakieś styki bo mogą być zaśniedziałe ale to nie pomogło, a pływak na szczęści działa bo pokazuje mi stan paliwa .

A narazie szukam pomocy bo jak się zrobi ciepło to muszę to naprawić bo mnie to już w [cenzura] pozdrawiam byle do wiosny.

 

Na forum wysławiamy się cenzuralnie. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem taki sam problem okazało się że jest uszkodzona ta jakaś tam bateria z kabelkami( czujnik).Wymieniłem zegary z ph2 z komputerem pokładowym i wszystko chodzi ok , w tych zegarach kontrolką rezerwy steruje właśnie komputer pokładowy i nie było nawet kabelka we wtyczce do kontr. rezerwy.Polecam tą opcję,albo polutować sobie przy pływaku jakiś stycznik aby przy końcu paliwa stykał z masą i zapalał rezerwę.Jeden mankement tego lutowania jest taki ,że gdy mamy ok 1/4 paliwa to na wybojach będzie zaświecać się rezerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,powiedz mi do czego by miała służyć ta bateryjka bo mi się wydaje że zasilanie całej elektroniki jest z akumulatora a następnie z alternatora, jak byś mógł to opisz to dokładniej , bo jest tu parę osób co ma problem z tym zagadnieniem .A jeszcze lepiej jak byś miał zdjęcie gdzie znajduje się ta bateryjka.Pozdrawiam! <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ale nie pokładowy coś musi sterować zapłonem i wtryskami resztą elektroniki też musisz mieć go po prawej stronie pod maską od strony pasażera taka płaska skrzynka 15na 15 mniej więcej, dochodzi do niej taki dość gruby kabel .zapięta jest takim gumowym paskiem w środku jest komp.to na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!