Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka rezerwy paliwa nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ta bateryjka niby to nie bateria tylko taki czujnik rezerwy .Osobiście szukałem takiego ale nie znalazłem ,kupiłem pompę kompletną z pływakiem od nowszego megane i okazało się że w nowszych modelach ph2 nie ma już tego czujnika rezerwy dlatego nowsze zegary same zapalają kontrolkę kiedy wskazówka opadnie na rezerwie.

Ja chciałem przy okazji zamontować sobie komputer pokładowy więc kupiłem takie z komputerem ale okazało się że w tych zegarach steruje kontrolką właśnie komputer zależy to od dystansu do następnego tankowania.W moim przypadku nie sprawdza się to bo jeżdżę na gazie komp oblicza dystans do tankowania i jak się kończy to zapala kontrolkę rezerwy ale wskazówka wcale nie pokazuje rezerwy bo paliwa nie ubywa tylko gazu .Taki mały zonk na gazie pozdrawiam i polecam nowe zegary od ph2 manual montażu jest na forum z rospiską kostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam podobny problem. Po wymianie zespołu pompy dalej nie zapala się przy małej ilości paliwa. A ta bateryjka to czujnik rezerwy. Wie ktoś jak go sprawdzić?

 

[ Dodano: 2010-03-01, 18:06 ]

Wygląda to tak

 

[ Dodano: 2010-03-01, 22:17 ]

Czujnik rezerwy naprawiony - rezerwa świeci.

post-17361-1267463132_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich serdecznie! :mrgreen: Dawno nie siedziałem na forum z nie mojej winy, ale powiem tak jest to fajna sprawa , wszyscy sobie pomagają jak mogą , i to jest fajne , ale do rzeczy , chodzi mi o czujnik paliwa ,,, nie pamiętam kto to był ale jest dobry , śmiało możecie dać zamiennik z NEXII pasuje jak ulał i działa , koszt 19 zł.. Wymiana jest prosta , lutownica jeden lut i jest OK, Pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szangala, chodzi ci o element, który wygląda jak bateryjka? Może jakieś zdjęcie lub link.

Małe of. Czy ktoś wie jak zdjąć lub na co wymienić przewód paliwa łączący pompę z korpusem zespołu pompy paliwa? Chce wymienić pompę i dobrze by było żeby tan przewód przeżył (nie mogę go zdjąć z króćca a nie wiem czy zwykły przewód paliwowy się nada – ten oryginalny jest bardzo elastyczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T.Boy, ja lekko podgrzałem ten przewód i pompka wyszła. Później może będzie trzeba dać opaskę zaciskową żeby to dobrze trzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniem z zapalniczki, tylko kilka cm odległości bo sie rozpuści. W sumie ja wyjąłem pompkę, miałem kupić zamiennik, ale jakość chińskiego badziewia mnie wystraszyła, o wiele taniej kupiłem cały zestaw używany oryginał z allegro. Podpiąłem tylko szybkozłączki i działa jak ta lala. Tylko pamiętaj, żeby kupić do takiego silnika jak masz, nie o mniejszej wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam z 1.6 i wydaje mi się że więcej pali. Chociaż myślałem, że regulator ciśnienia powinien sobie poradzić. Pompa z 1.6 ma 3 bary wydajnosci a z 1.4 1.2 bara. Ta z 1.6 to ta sama sztuka (numer katalogowy renault) co w 2.0 8v i 2.0 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

T.Boy, Witam! ten przewód idzie zdjąć, jak pamiętam jedna końcówka jest czerwona a druga zielona albo niebieska , musisz złapać końcówkę kleszczami na końcu króćca i leciutko ją wcisnąć do końca króćca ta objemka jest plastykowa i ma w środku takie zapadki że się blokują na tym plastykowym króćcu, nie mam zdjęcia ale jak dalej nie dasz rady dalej tego zrobić to zrobię zdjęcie i pokaże na czym to polega. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam taki sam problem tylko w scenic phII. Przy zapłonie kontrolka świeci, zaraz gasnie, gdy wskazówka na minimum nie zapala się "dystrybutor". Wskaźnik pokazuje rzeczywisty stan paliwa. Jeszcze jest sprawa tego typu że gdy chce przejsc na komputerze żeby zobaczyc ile moge teoretycznie przejechać km na paliwie w baku miga ----.

Denerwujące to jest troche, bo jak ktos wczesniej napisal to jeździ się na wyczucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FajterWWY, wejdź w tryb serwisowy licznika (opis na forum) i odczytaj błędy licznika. Zrób reset przy okazji. Pojeździj trochę i znowu odczytaj błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!