Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pytanie


markusK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam takie pytanie

Czy jest to możliwie że jak jest pęknięty wkład filtra kabinowego i może przenosić do środka kabiny coś takiego jak rryryryyryrry ,przy dodawaniu gazu i odejmowaniu

Może tak wibracje wprowadzać powietrze ?

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że aż tak to nie wpływa na chałas w kabinie ale sprawdż prostym sposobem przykryj filtr szczeknie czymś w stylu filcu lub grubego materiału np koca lub ręcznika i wtedy przejedż się porównaj ,nie wiem czy to słychać w czasie gdy pracuje wentylator ? jeśli tak może to jego sprawka,miałem podobnie w peżocie wkład filtra rozsypał sie ze starosci i nawet gdy wentylator był wyłączony to podczas szybkiej jazdy wiatr sam obracał śmigłem i było słychac warczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że może. Jest wiele przyczyn i elementów które mogą wpadać w wibracje,

Najpierw sprawdź w jakich sytuacjach dźwięk powstaje i spróbuj określić skąd się wydobywa. Potem trzeba sprawdzać poszczególne elementy aż dojdzie się do źródła. Trudno cokolwiek podpowiedzieć bo Twój opis jest znikomy.

Dźwięk może pochodzić od napędu paska akcesorii, paska rozrządu. Równie dobrze może się tłuc wydech albo jakiś element osłony wydechu. Może też pochodzić od napędu. Skrzynia biegów, półosie, przeguby, łożyska itp.

Najpierw sprawdź czy dźwięk powstaje w czasie jazdy czy na postoju? Gdzie go słychać najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak ,jak dodaje gazu na postoju to nic nie słychać ,odnośnie zawieszenia byłem na przeglądzie i nic nie znaleźli wszystko jest na miejscu,

Wydobywa się spod podszybia ,nawiewników

Rozrząd był wymieniany w Niemczech i mam przejechane 10,000 tyś km

a teraz umówiłem sie u mechanika właśnie na przegląd podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Podczas jazdy (ważne- tylko na biegu) słyszę dźwięk, który z pewnością nie jest czymś normalnym. Gdy tylko autko zaczyna się toczyć 5km/h słyszę jakby tarcie, pulsuje zgodnie z obrotem kół (takie mam wrażenie). Byłem już u mechanika, rozebrał całe podszybie, sprawdził zawieszenie i...nic. Dodam, ze podczas jazdy w zakrętach ten dźwięk nie zmienia się, więc nie jest to raczej przegub? Póki co, zalecił obserwację (niezły doktor hehe), a jak będzie się nasilać to na "oiom" :-) . I tu mam dużą wątpliwość-bo czasem można nie zdążyć na intensywną :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markusK sprawdź klapkę obiegu zamkniętego, z tym że było by to słychać jako głuche pukanie. Proponuję pojeździć i dokładnie określić sytuacje, kiedy dźwięk się pojawia i kiedy znika.

piter2204, dźwięk może pochodzić od łożyska na piastach, od hamulców.

 

Obu kolegom radzę lekturę forum, wiele zostało na ten temat napisane. Niestety ale bez zobaczenia auta na żywo nikt nie powie na 100% co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem zdaje sobie z tego sprawę ,ale szukałem tematu podobnego do mojego i nic niestety nie znalazłem

A gdzie jest ta klapka obiegu ? ,gdzie szukać ?

dźwięk się pojawia ja ruszam autem i dodaję gazu i znika jak odejmuję gazu ,słychać tak do 20-40 km na h a później już nie ma tego yryyryryry

wnioskuję że gdyby było to zawieszenie to było by słychać cały czas ,mam rację ?

w sumie to nie jest płukanie ,to jest taki dźwięk jak nowoczesne diesel delikatny dźwięk yytytyyyty

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie juz wiem w czym rzecz z tym ryryryry ,mechanik powiedział że to jest elektrozawór ,ale nie wie który ,jak można to sprawdzić ?

dodam że jak naciskałem pedał gazu to w kabinie było słychać a w komorze silnika nie

czy może mi ktoś doradzić jak mam się za to zabrać by poszukać który to elektrozawór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!