Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jutro jadę obejrzeć G.Scenica II. Proszę o opinie!


majki1978

Rekomendowane odpowiedzi

Ja otrzymałem wszystkie dane, (...)

Pozdrawiam.

 

Osobiście posiadam wydruk dotyczący swojego pojazdu - to prawda, że na każdej stronie pisze, że są to dane poufne :-)

W moim przypadku były dokonane dwie naprawy/akcje serwisowe

- wymiana podnośnika szyby prawej przedniej

- wymiana jakiś śrub mocowania pasa bezpieczeństwa

 

Swój wydruk oraz info o zakresie możliwych danych mam od mojego znajomego, który jest kierownikiem serwisu ASO Renault, i który dużo mi pomógł na etapie szukania swojego Scenica (głównie poprzez sprawdzanie VINów). To, że nie ma tam żadnych innych danych (w szczególności o planowych przeglądach) potwierdziłem u niego. Nie muszę dodawać, że wierzę mu w tym zakresie w 100%.

Można to też znaleźć w wypowiedziach innych forumowiczów.

Nie wiem jakie jeszcze użyskałeś info o "nadrobniejszych" naprawach, ale te wymienione przez Ciebie - mogły być - naprawiane w ramach gwarancji. Bo nikt takich napraw normalnie nie robi.

A czy miałeś - szczerze - info o datach przeglądów co 15/30 tys. km?

Swojego kupowałem rok temu, watpię, żeby coś się prrzez ten rok zmieniło.

 

Dziwnie wygląda też bez środkowego schowka, bez alu felg - a ma nawigację.

Nie pasuje mi też lusterko wsteczne - ale porównuję do swojego z 2004. A mianowice, nie widzę cypla do zmiany jego położenia gdy ktoś nas oślepia, a nie wygląda ono też na automatycznie się ściemniające bo nie widać otworu (oczka) na czujnik światła. Ale może zdjęcia są słabe?

No i oczywiście tak jak napisał piter2204 - ten egzemplarz nie ma ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak kolega wybierze się z na rekonesans z kimś kto zna szczeniaczki. Najważniejsze nie poddawać się emocjom i sugestiom żony, które też związane są z emocjami hehe. Polecam sprzedawcę u którego kupiłem własnego scenica-tylko auta z książką serwisową i z oryginalnym przebiegiem- :http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2693200

W większości przypadków usługa nie jest opisana słownie-jest tylko nr części. Jeśli pójdziemy za ciosem, to w systemie sprawdzamy (tzn. gość w serwisie), co jest pod takim nr zakodowane i mamy wszystko. U mnie tak było. Pracownik w ASO też był bardzo zdziwiony, że tak pełna historia jest do odczytania w komputerku dla pięcioletniego auta i w tym przypadku nie były to akcje serwisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, możliwe jest uzyskanie informacji o każdej wizycie auta w serwisie. Nie tylko gwarancyjnej, ale też wszelkie naprawy, wymiany, eksploatacja. Wszystko zapisywane w bazie danych Renault i poufne - ciężko jest wydobyć choć fragment informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze ostatni mój typ - dzisiaj po 16 gość ma mi przesłać nr vin

autko z krakowa więc mam tam 100 km i nie chcę jechać na darmo

 

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-sko...-C10850981.html

 

co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że dość sporo ale jeśli przebieg będzie prawdziwy i stan samochodu w porządku to myślę że byłby dla mnie do przyjęcia.

raczej nie ma co liczyć na diesla 3 letniego z przebiegiem poniżej 100 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, możliwe jest uzyskanie informacji o każdej wizycie auta w serwisie. Nie tylko gwarancyjnej, ale też wszelkie naprawy, wymiany, eksploatacja. Wszystko zapisywane w bazie danych Renault i poufne - ciężko jest wydobyć choć fragment informacji.

 

Ośmielam się nadal napisać Ci, że .... delikatnie to ujmując mylisz się.

Masz takie dane? Nie? Coś tam słyszałeć... coś Ci się wydaje.

Niektóre marki mają takie wizyty ewidencjonowane, ale zapewniam Cię, że nie Renault.

TYLKo i wyłącznie: naprawy gwarancyjne i akcje srwisowe. Piszesz o jakiś trudnym uzyskaniu tego - czyli domyślam, że tego nie masz. Ja do swojego mam kompletny wydruk? Chyba go opublikuję i pokażę jak to wyygląda.

 

Tu masz podobną dyskusję:

 

http://www.megane.com.pl/viewtopic.php?p=74129

 

To co wcześniej pisałeś jest dla mnie taką samą UL - jak niby "czarna skrzynka" w karcie naszych kochanych sceniców :-):-):-)

 

Ludzie się takich rzeczy naczytają, potem chodzą/dzwonią o ASO i się dziwią, że im tych dancyh (o zwykłych przeglądach, nie mówiąc o wszystkich wizytach) nie chcą dać - więc tworzą teorie, że je trudno uzyskać.

 

U innych też wcale więcej się nie dowiemy. Tu jest fajne zestawienie, niestety nie ma Renault:

http://www.efakt.pl/Jak-sprawdzic-przeszlo...ly,57981,1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem tego (wceśniej wstawiłem linka wyżej):

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-1-9...-C10896484.html

 

odpada- był rozbity przód chyba mocno.

 

liczę na tego z krakowa. sprzedawca zarzeka się że na 100 % bezwypadkowy i szyby wszystkie oryginalne.

wygląda bardzo kusząco...

ale na "pałę" nie kupię. Sprawdzę wszystko dokładnie. Czekam na Vin i dam znać

na razie to faworyt.

W zanadrzu mam jeszcze ofertę samochodu od dilera. Klient zostawił w rozliczeniu kupując nowego scenica - 2005 r 126 000 przejechane, 1,9 dci. Kupiony i serwisowany w salonie, miał przerysowany błotnik i drzwi - to wszystie naprawy na jego koncie. Zmieniony ostatnio rozrząd i sw 100 % sprawdzony z kołami zimowymi. wersja podobna do tych wcześniejszych. Cena 34500 i dużo z niej nie zejdą.

 

[ Dodano: 2009-12-16, 09:55 ]

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-sko...-C10850981.html

 

sprawdziłem wstępnie to ustrojstwo

przebieg prawdziwy, samochód regularnie serwisowany do października, wymieniony w tym roku rozrząd i wszystkie płyny w niemieckim serwisie.

pierwszy egzemplarz, który wygląda obiecująco.

muszę tylko pojechać do krakowa i do serwisu sprawdzić czy nie dzwoniony, w jakim stanie sprężarka itp.

 

rzućcie okiem na foty czy wam się coś niepokojącego nie rzuca w oczy.

 

[ Dodano: 2009-12-18, 09:33 ]

http://wektor.pl/uzywane/oferta.php?o=793

 

jednak kupuję ten egzemplarz jutro. już dałem zaliczkę

kupiony i serwisowany u tego dilera, 100% bezwypadkowy, po wymianie rozrządu itp.

do tego 2 komplety kół.

trzeba tylko przerejestrować na osobówkę bo jest kratka.

wersja wyposażenia expression luxe

niestety nie ma esp kóre nawet w pakiecie luxe było w opcji ale jakoś przeboleję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Optima

 

Nie wiem, skąd w Twoim poście tyle agresji skierowanej w moją stronę. Napisałem to, co wiem, nie to, co mi się wydaje.

 

Wczoraj byłem w ASO, pytałem o historię serwisową mojego nowo kupionego auta (z Niemiec). Jako, że jestem jego właścicielem, dostałem pełną odpowiedź. Ostatni wpis w bazie danych był chyba z 2005 czy 2006 roku - przy przebiegu 40.000 km (gwarancyjny). Za to inne wpisy pogwarancyjne były wszystkie - przeglądy, naprawy, wymiany. Tarcze, klocki, sprzęgło, pióra wycieraczek itp. Nawet zakup kołpaka - była data i przebieg. Dowiedziałem się, że niedawno był wymieniany płyn hamulcowy, było coś robione ze spryskiwaczem tylnej wycieraczki, był robiony rozrząd z pompą wody, wymieniany płyn chłodniczy itp. Wszystkie te informacje sprawdził przy mnie serwisant w ASO Renault, wklepując jedynie VIN do komputera.

 

Pisałem, że ciężko dostać - jak się nie jest właścicielem auta, to ciężko. Czytałem na forum, że ludziom na telefon mówią, zadzwoniłem i usłyszałem, że trzeba przyjechać z właścicielem. Po dłuższej rozmowie coś tam dostałem z informacji, co było wcześniej robione. Zgadzało się w 100% z tym, co powiedzieli mi wczoraj.

Po prostu, jak chcesz sprawdzić przed kupnem, to bez właściciela ciężko coś się dowiedzieć (chociaż nie jest to niemożliwe).

 

Czarnej skrzynki żadnej nie ma - jak auto trafia do serwisu ASO (przynajmniej w Niemczech) - to jest w bazę danych Renault wpisywana data, przebieg, zakupione części i robocizna itp. Do międzynarodowej bazy dostęp ma każdy serwis. Jednak każdy, kto ma do niej dostęp podpisuje papierek, bo dane te są poufne (pisze wyraźnie - DANE POUFNE RENAULT). Nawet wydruk z programu jest rejestrowany w bazie danych - stąd też pewnie nie każdy chce to drukować.

 

Na przyszłość życzę więcej otwartości na innych. Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafir51 ma rację - tydzień temu sam byłem w serwisie

 

przez telefon nie udzielają takich informacji z prostej przyczyny - ta usługa kosztuje

nie wiem czy ceny we wszystkich servisach są takie same ja zapłaciłem 100 zł.

 

miałem przyjemność rozmawiać z szefem servisu - byłem zdziwiony zaangażowaniem tego człowieka w moją sprawę. dostałem wydruk - z klauzulą dane poufne, oprócz tego zostałem poinformowany na co zwrócić uwagę w aucie które zamierzałem kupić (numery nadwozia, silnika - gdzie się znajdują itd)

 

informacje z wydruku były bardzo szczegółowe, auto pochodziło z Francji i miało również informację o naprawie pogwarancyjnej ( być może to z uprzejmości tego miłego człowieka - nie wiem)

 

koszt przeglądu technicznego w tym servisie kosztuje 240 zł

 

Mam nadzieję że info się przyda i Wasze auta będą sprawdzone jak trzeba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafir51 - to tylko słowo pisane, więc czasami trudno przekazać emocje. Na pewno nie chciałem być agresywny - jeżeli takie miałeś odczucia - szczerze przepraszam.

Natomiast dalej twierdzę, iż nie ma możliwości obejrzeć nic poza pracami gwarancyjnymi oraz akcjami serwisowymi.

Mój też jest z Niemiec - znalazłem i przywiozłem go osobiście od I właściciela.

Wcześniej "sprawdzałem" go przez VIN poprzez znajomego w serwisie ASO. Mam też ten poufny wydruk dotyczący mojego egzemplarza. Otrzymywałem także inne wydruki, bo zanim po tego jechałem miałem z 8 innych VINów, które sprawdzałem. Tamtych już nie mam.

Zadzwoniłem jeszcze raz do niego upewniając się co do ewidencjonowania wszystkich przeglądów. I dalej twierdzi, że w ogólnej bazie danych nie ma, jedynie w tym konkretnym serwisie.

Wobec czego, iż mam większe zaufanie do znajomego z ASO Renault niż do współforumowicza - nie uwierzę dopóki nie zobaczę :)

Mam wobec tego prośbę - czy mógłbyś mi przesłać skan/foto tego wydruku - z czystej ciekawości. Albo podał ten VIN i chciałbym sam naocznie spojrzeć jak to wygląda.

 

W ramach rewanżu mogę mogę ci przesłać swój.

Ze szczerymi pozdrowieniami, Optima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast dalej twierdzę, iż nie ma możliwości obejrzeć nic poza pracami gwarancyjnymi oraz akcjami serwisowymi.
sorry,że sie wtrącę do tej dyskusji ale ja sprawdzałem swoje auto w ASO przed 1.5 rokiem to obejrzalem sobie na kompie całą historię gwarancyjną i pogwarancyjną z Francji.Na podstawie ostatniego wpisu na wymianę oleju i filtrów byłem sobie w stanie zweryfikowac stan kilometrów.Niestety nie prosiłem o wydruki,nie byly mi do niczego potrzebne.Nikt ode mnie nie wołał żadnych pieniążków ani obecności właściciela auta.

Może w przypadku laguny funcjonuje to inaczej niż megane? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem salony Renaulta mają przykaz nie publikować tych danych i nie podawać ich właścicielowi - poza podawaniem numeru do radyjka - koszt w Krakowie to 50zł :shock: :shock: :shock:

 

Informacje są w bazie Reno ale tylko te które były prowadzone w ASO a jednak nie każdy tam prowadził pełny serwis.

 

Każde sprawdzanie jest dobre a im więcej się dowiemy przed zakupem tym więcej będziemy później spać spokojnie - mimo wszystko życzę wszystkim kupującym - bezwypadkowych, dobrze wyposażonych i w bardzo przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!