Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jutro jadę obejrzeć G.Scenica II. Proszę o opinie!


majki1978

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro jadę oglądnąć ten egzemplarz:

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-ks-...-C10853839.html

 

Może macie jakieś uwagi co do tego egzemplarza i nie będę musiał jechać :-)

 

 

p.s.

Oczywiście jeśli się zdecyduję pojadę go sprawdzić najpierw do ASO i mam pytanie - jak technicznie to wygląda, bo do najbliższego ASO jest spory kawałek. Czy zostawia się w zastaw za potwierdzeniem pieniądze? Może ktoś już to ma za sobą.

 

z góry wielkie dzięki za pomoc

 

[ Dodano: 2009-12-11, 15:13 ]

i jeszcze jedno:

jeśli scenic jest wyposażony w ESP to ma także zawsze ASR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do gościa czy można z autem podjechać do aso.

on na to że można, ale żebym zadzwonił za godzinkę bo ktoś ma oglądać samochód.

dzwoniłem później kilka ray i facet nie odbiera. Mój kolega zadzwonił i samochód cały czas jest do kupienia więc sciema jakaś raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że świeci kontrolka serwisowa od hamulca ręcznego automatycznego.

Być może wystarczy samo wykasowanie błędu albo występuje jakaś usterka.

 

Z ręcznym chyba ci się pomyliło. To nie to. Świeci bo jest zaciągnięty. Raczej związane jest to z systeme ABS/ESP - bo wyraźnie widać, że obok napisu SERVICE święci sie trójkatne logo systemu ESP/ABS. Normalnie te trójkatne logo się nie świeci. Świeci tylko jak jest jakaś awaria, miga w trakcie zadziałania systemu ESP.

 

Druga sprawa to czy ten egzemplarz w ogóle ma ESP? Wg. mnie na 99% nie.

Jest to rocznik 2007 - więc mogli coś pozmieniać, ale widać wyraźnie, że nie ma klawisza wyłączanie ESP (umiejscowiony w zespole wyłaczników pod hamulcem ręcznym) - przynajmniej porównując z moim rocznik 2004.

Jest tylko "kółko" do ustawiania wysokości reflektorów, drugie do ściemniania oświetlenia tablicy rozdzielczej... i nic więcej, zaślepki, w których normalnie może być jeszcze właśnie wyłączanie ESP, oraz wyłączanie pikania asystenta parkowania (czujników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci bo jest zaciągnięty

Nie miałem na myśli czerwonej kontrolki od sygnalizacji zaciągnięcia hamulca recznego, tylko pomarańczową "service" i przy niej na prawo - pomarańczowy trójkąt z literką P. Kontrolka od ESP znajduje się po prawej stronie linijki wskaźnika paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłeś oglądać to auto?

wygląda na to, że tył był robiony. widać na zdjęciach, że klapa bagażnika nierówno się schodzi ze zderzakiem (patrz na ten czarny plastik na klapie i zderzaku). a zderzak z kolei nie pasuje do reszty karoserii pod prawą lampą. wystarczy porównać zdjęcie 5 i 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci bo jest zaciągnięty

Nie miałem na myśli czerwonej kontrolki od sygnalizacji zaciągnięcia hamulca recznego, tylko pomarańczową "service" i przy niej na prawo - pomarańczowy trójkąt z literką P. Kontrolka od ESP znajduje się po prawej stronie linijki wskaźnika paliwa.

 

Odwołuję moje "mądrzenie" się wcześniejsze w sprawie ręcznego. Masz rację. Właśnie przed chwilą wróciłem z wieczorncyh zakupów w Makro i przyjrzałem się. Nie mogłem się nadziwić, że zrobiłem scenicem w półtorej roku ponad 50 000km i dopiero TERAZ zauważyłem, że jest taka kontrolka "trójkącik z P". Jestem w szoku, że tego wcześniej nie zauważyłem :-) . I faktyczie trójkącik z P jest zaraz przy SERVICE, a z ESP bardziej na prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zamierza sprawdzić samochód w ASO, to półśrodkiem jest sprawdzenie przez serwis historii samochodu (cokolwiek w systemie jest) podając sam numer VIN. Zaoszczędzić można kilometrów jeżdżenia samochodem i rozczarowania. Kosztuje to grosze, bo za darmo to wiecie co można dostać, no chyba., że ktoś ma realną "wtykę" w ASO. Ja zapłaciłem 60 dyszek, ponieważ płaciłem kartą, natomiast gotówką byłoby 50. Jeśli rzeczywiście chcesz pojechać autem to rozpoczynasz i tak od nr VIN i na tym możesz poprzestać (nie trzeba kontynuować i bulić za pozostałe elementy przeglądu, ale za nim to zrobisz, to pytaj), jeśli z danych serwisowych jasno wynika, że z samochodem nie jest wszystko w porządku (przebieg, deklarowane wyposażenie przez sprzedawcę). Za cały przegląd cena podana w serwisie 180 złociszy. Ja sprawdzałem swoje auto u autoryzowanego partnera Renault Auto Sanok w Jankowie k. Gniezna i byłem bardzo zadowolony po tym jak wykopali całą historię :-)

Póki co auto spisuje się bez zarzutu, choć już dwa dni marzłem i jeździłem z zaparowanymi szybami-padł rezystor dmuchawy, ale dzięki informacjom z forum wymieniłem cześć na nową własnymi rączkami :-) (koszt 240 zł , część dostałem od ręki, bo zamawianie na aledrogo przed świętami mija się z celem, a jeździć z zaparowanymi szybami to mogę po ogródku) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem swoje auto u autoryzowanego partnera Renault Auto Sanok w Jankowie k. Gniezna i byłem bardzo zadowolony po tym jak wykopali całą historię :-)

 

Całą histroię - można jedynie uzyskać w ASO, w którym dany egzemplarz był normalnie serwisowany(z ich wewnętrznej bazy danych) - natomiast w ogólnej bazie danych Renault można tylko się dowiedzieć z jakim wyposażeniem wyjechał z fabryki oraz jakie były naprawy gwarancyjne i akcje serwisowe. Tylko tyle. Jeżeli żadnych napraw gwarancyjnych nie było - to właściwie nic się konnretnego nie dowiemy. Jedynie listę wyposażenia.

Lista napraw gwarancyjnych (jeżeli takie były) daje nam możliwość jedynie:

- oszacować faktyczny przebieg (bo jest data i przebieg przy każdej naprawie)

- czy dany egzemplarz nie jest jakoś nadzwyczaj awaryjny: jeżeli np. na gwarancji 3 razy wymieniali koło dwumasowe lub coś podobnego to lepiej dać sobie spokój.

 

Napisałem to co powyżej, gdyż z podanego przeze mnie cytatu z wypowiedzi piter2204 można błędnie wywnioskować, że z samego VIN-u można wszystko odczytać (najczęściej ludzie oczekują, że daty i przebiegi przy normalnych wizytach w ASO [jak wymiana oleju itp]) w każdym ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymałem wszystkie dane, każda wizyta,drobiazg, wymiany oleju, silniczka podnoszenia szyby, uszczelki miski olejowej, klocki,jakaś armatura do klimy, rozrząd z dokładnym przebiegiem i datą. Auto było serwisowane od początku do końca przez jednego właściciela (dłużej niż 3 lata).Nie wiem jaki status ma ASO Renault w Jankowie, ale oni mają dostęp do szerokiej bazy danych. Dodam, że auto było użytkowane-kupione w Belgii i dane dotyczące wszelkich wizyt w serwisie otrzymałem, w sensie zostałem poinformowany, ponieważ żadnego wydruku nie dostaniemy, gdyż są to dane poufne.Jedynymm dokumentem, będzie wydruk o wyposażeniu auta z podanym nr VIN i limitami kilometrów do poszczególnych przeglądów. Dobrze, że moje auto wyjechało z fabryki z kierownicą po lewej stronie :-) -tego tez się dowiesz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie spokój z tym egzemplarzem. Gość ściemnia i już wiem że nie warto sobie głowy zawracać ofertami od takich sprzedawców. Dzięki za Wasze cenne informacje.

 

W takim razie szukam dalej i mam następny typ:

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-1-9...-C10896484.html

 

pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie sprzedający pisze, że pojazd wyposażony w ESP, a przełącznika po lewej stronie od kierownicy nie widać (chyba , że 2007 jest inaczej). Pojazd posiada prawdopodobnie tempomat, więc warto sprawdzić działanie tego wynalazku. Wydaje mi się , że na prawym fotelu pasażera jest wypalona dziura w tapicerce (jeśli to nie zła jakość zdjęcia). Nie podaje sprzedawca także przebiegu. Niewiele można wywnioskować, ze zdjęć. Jeśli masz niedaleko do sprzedawcy, to najlepsze będą oględziny na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!