Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sezon ślizgania uważam za rozpoczęty :)


Chess175

Rekomendowane odpowiedzi

Eh... sami mordercy na tym forum. Te drifty przy zawrotnych prędkościach kilkunastu km/h... obyśmy ich nie spotkali na drodze. :roll:

 

I już to widzę, jak by ktoś dostał mandat, bo ktoś powiedział że wziął zakręt na ręcznym... i niech ktoś udowodni jeszcze że to był ręczny a nie po prostu poślizg... życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino87 - jako ciekawostkę podam, że rok temu, jadąc do pracy na łuku drogi (łuk 90 stopni), wpadłem w poślizg. Wyprowadziłem auto, ale pech chciał, że z naprzeciwka jechał Fiat policyjny. Skutkiem tego było nawrócenie Fiata, pojechanie za mną, zatrzymanie mnie. Najpierw dmuchałem (byłem trzeźwy - 0.0), a potem dostałem mandat za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Od tamtej pory wiem, że za takie coś dają mandaty. W sumie to i dobrze, jak ktoś nie potrafi dostosować prędkości (ja wtedy popełniłem błąd i się do tego przyznaję) i wpada w poślizg, tzn, że jechał za szybko do zakrętu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie napawa mnie to optymizmem :roll:
daj spokój, na pewno dasz radę, byle cało do celu czyli bez kozactwa i lepiej 10kmh wolniej niż 5kmh za szybko. Jakie byśmy nie mieli umiejętności na śliskim przegiętych praw fizyki nie oszukamy zatem z głową. Powodzenia i szerokości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego CareK skoro ten temat tak Cię bulwersuje, te zawrotne prędkości 20-30km/h przerażają to po prostu ignoruj ten temat. nikt Ci nie karze zaglądać tutaj. jak widzisz każdy olewa te Twoje przestrogi, bo nikt z tu obecnych nie wchodzi bokiem w zakręt przy prędkościach 70-100km/h albo na środku ronda w centrum miasta, w korkach czy pod kościołem po głównej mszy, gdzie wysyp moherów wynosi 15os/m2.

a wogóle to najlepiej zrobisz jak odrazu podasz nasze nicki i adresy IP na policje żeby nas zatrzymali jeszcze zanim z domu wyjedziemy :-) tylko, że mnie na drodze nie spotkają 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK powiem Ci że ty odważny jednak jesteś... ja bym się bał gościa podać na policję i jeszcze w sądzie później... trafisz kiedyś na takiego że ci się odechce wydzwaniać na policję...

 

a co do dostania przez ciebie mandatu to poprostu jesteś przysłowiowa "dupa" bo trzeba było wziąść wniosek do sądu (widać że lubisz tam chodzić) i myślę że sąd by sprawę umożył jakbyś powiedział że wpadłeś w poślizg bo droga była nieodśnieżona, wiesz chyba że prawda była taka że właśnie bawiłeś się w drift i panowie to przyuważyli bo czuję że to tak było :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka jest różnica pomiędzy pustym parkingiem, placem a pusta drogą? jak chodzi o ślizganie się ..... skoro na drodze może pojawic się nagle gość w czarnej kurtce - tak samo możę się pojawic na parkingu.... więc nie bulwersujcie się tak, bo to zakrawa na obłudę....

Jeżeli ćwiczy się w miejscach "pustych" to co w tym złego??? najistotniejsze jest to żeby to robić z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z tym bezpieczeństwem na drodze publicznej. Równie dobrze nie próbując wchodzić w poślizg na ręcznym na zakręcie możemy potrącić i/lub zabić kogoś, bo np. będzie ślisko, ktoś wybiegnie na drogę a my nie będziemy mieli szans zahamować.

Jak ktoś potrafi, niech sobie wchodzi i w każdy zakręt z poślizgiem kontrolowanym, byleby trzymał się w swoich pasach.

Mi osobiście sprawia przyjemność zaciągnięcie ręcznego na zakręcie, czy to na drodze publicznej, czy też nie i pokonanie go bokiem.

CareK, coraz bardziej się dziwię Twojej postawie, bo jesteś młodą osobą, a nieraz masz myślenie jak dla mnie z kosmosu, rzadko się takich ludzi spotyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino87 - j W sumie to i dobrze, jak ktoś nie potrafi dostosować prędkości i wpada w poślizg, tzn, że jechał za szybko do zakrętu i tyle.

 

Tutaj się z tobą nie zgodzę ponieważ na zakręcie możesz wpaść w poślizg jadąc nawet 30km/h i co, w takim przypadku dana osobą też dostanie mandat ?? Na twoim miejscu skupiłbym się na kierowcach jeżdżących notorycznie lewym pasem ( mowa o dwupasmówce) wolniej od prawego i tym samym stwarzających zagrożenie !! Chyba, że również takie coś popierasz ? aaa i nie zapomnij o ludziach którzy przez miasto jeżdżą 30km/h w słoneczny dzień no bo po co się spieszyć jeszcze w poślizg wpadnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra....wracając do tematu.....jest śnieg można się ślizgać....wczoraj specjalnie odbył się zlot, żeby się poślizgać....Zlot z bliższego mi forum....

Tak jest bezpiecznie? Czy za ciemno? He he ..... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram jednemu zawracanie "na raz" :-) się udaje innemu nie ( z reszta wiemy ze nam sam wychodzi to raz lepiej raz gorzej) Sam przyznaje się ze tak robię na parkingu itp. pustych miejscach . Można kogoś puknąć ale są to raczej minimalne prędkości i za to się płaci..trudno... od tego jest ubezpieczenie.(krzywda nikomu stać się nie powinna)

Jak ktoś tez wcześniej wspomniał sam bym twierdził do oporu ze miałem wrażenie utraty kontroli nad pojazdem i musiałem użyć hamulca ręcznego (który z reszta nazywa się Awaryjny ) Wiec nawet nie złamałem przepisu a robiłem wszystko aby nie doprowadzić do kolizji z innym pojazdem lub obiektem. Każdy inteligentny policjant będzie wiedział ze masz racje :-) i wtedy dwa wyjścia

1.Zacznie się czepiać i np znajdzie ci przeterminowaną gaśnicę itp.

2. Pogrozi palcem.

 

CareK, napisał/

"Powiedziałem co i jak i jakiś tydzień temu wezwali mnie do sągu grodzkiego, tam powiedziałem jeszcze raz co i jak, no i wygrałem sprawę. "

 

Załamałeś mnie ... ok koleś popełnił jakiś błąd ale jednak to jest jakieś bezprawie!!!

A jeśli nie lubię mojego sąsiada( głupi przykład bo akurat z żadnym nie mam na pieńku:P) i przykładowo pójdę na komisariat powiem ze widziałem jak sika przez balkon, to co? tez zrobią notatkę i do sądu, a następnie wyrok??

Prawo, prawem ale jak mówią "nadgorliwość gorsza od faszyzmu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!