Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

wg katalogu Eyquem na str internetowej do tego modelu renault mają być

 

1.4 16V - K4J 714/K4J 750 - 03.1999 - RFN 52 LZ - A27 - 0.9

 

Czyli dobrze jesteś przekonany że to mają być RFN 52 LZ

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic zamówiłem RFN 58LZ mam nadzieje, że bedą ok. dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Witam; chciałem zapytać kol. bikermana jak te świeczki się zachowują, gdyż mnie czeka niebawem również wymiana, a silnik mam identyczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Ja mam problem bo nie wiem jakie świece zastosować w silniku K7M 720 1.6i 55kw.Chodzi mi o firme Eyquem.Na stronie producenta wyczytałem że do mojego silnika powinny być RFN52LZ a na stronie jednego ze sklepów znalazłem RFC52LS.Jaka jest różnica i czy nie zaszkodzi to silnikowi <ok>

Dzieki za info

No wiec kupiłem świece tak jak polecacie RFN52LS do starszych silników no i tu rozczarowanie bo NIE PASUJĄ do mojego silniczka.Tylko ciekawe czemu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Poczytałem trochę o świecach i mam pytanie. Mam silnik K7M 1.6 8V 66kW 1996r. Jeżdzę na NGK vline16 już prawie pięć lat, przejechałem ponad 40000 km. Co ciekawe NGK vline16 są do silników 1.4, oraz odstęp między elektrodami wynosi 0.8mm (natomiast w instr. użytk. do tego silnika powinny być świece z odstępem 0,9 mm). Mam zamiar wymienić na nowe, no i mam dylemat: pozostać na tych co dotychczas, czy zmieniać na EYQUEM RFC 52 LS a może NGK vline32 ? Za sensowną podpowiedź dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja stosuję u siebie Equyem G28, narazie spisują się dobrze ale zobaczymy w czasie mrozów. Cena to coś ok 30zł za sztukę. Silnik 1,9 dCi F9Q-812D
Czy to samo oznaczenie silnika co u mnie ? Renault Scenic II 1.9 dCI '05 ? 4 szt świec są ?

Ktoś podpowie jak sie do nich dostać ? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!