Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zderzaki RS


Chiller

Rekomendowane odpowiedzi

prezentuje sie bardzo fajnie...ale cena też jest bardzo...że tak powiem fajna :mrgreen: myśle że normalnego zjadacza chleba nie bedzie po prostu na to stać. Nochyba że ktoś sobie zamówi np. tylko przedni zderzak hihihii

btw.a macie coś podobnego do Megane I ? ciekawe jak by wyglądała po takim tuningu...jak bolid F1 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz ktos chce kupowac to tylko od goscia ktory jest w linku wyzej

to jedyny przedstawiciel carzone na polske, widzialem te zderzaki na zywo, mimo ze sa z laminatu zaklada sie je jak fabryczny zderzak, sa wszystkie mocowanie, uchwyty na halogeny itp

mozna kupic taki za 450 ale bez otworow montazowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
mozna kupic taki za 450 ale bez otworow montazowych

 

Gdzie można kupić tak tanio ten zderzak ?

 

CENA 780zł PODANA W OPCJI ‘’KUP TERAZ’’ DOTYCZY TYLKO PRZEDNIEGO ZDERZAKA

 

a pewnie ten za 450zł to ktoś sciagną zderzak od RS zrobił forme i odlewa z masy papierowej :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

coś czuje że te zderzaki to straszna lipa, wydaje mi sie że przy byle jakiej stłuczce to one pękają niczym bańki mydlane :| Jednak te oryginalne to solidny plastik.

 

[ Dodano: 2007-07-04, 07:23 ]

Właśnie kupilem oryginalny zderzak do RS, mam pytanie czy bedzie pasował zamiast oryginalnego Megane II 2003r, czy jednak będą potrzebne pewne przeróbki. zderzak%20rs.jpg

 

Kupilem zderzak na allegro za 450zł 8-) moim zdaniem dobrze bo widzialem jeszcze jedną aukcję za 1200zł. Nie wiem natomiast ile kosztuje nowy zdetzak do RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Wyjeżdżam sobie wczoraj z serwisu ASO, pierwsze światła, czerwone staję. Blondyna hamuje mi na dupie . WoW, dobry początek.

Na szczęście nic wielkiego - pare rysek na zderzaku z tyłu. Niemniej nie darowałem i spisane wszystko. Pewnie zderzak do wymiany. Zrobiłbym może od razu tył od RS (w Renualt kosztorys - powiedzili mi 1200 zderzak+lakierowanie ok 2000 razem wiec używany RS jak znalazł na Allegro, rura i lakier) ale nawet jak mi dadzą kasę z jej polisy OC (rozliczenie gotówkowe) to i tak muszę potem dać fakturę za usługę, że faktycznie zrobiłem sobie ten zderzak.

 

Na Allegro jest oferta Carzone http://allegro.pl/item360687090_tuning_ren...a_spoilery.html

Co sądzicie o tych zderzakach? W sumie jak z OC sprawcy pojdzie 2tys to może lepiej przeznaczyć to na wydech, zderzak tył + lakier? Gościu wystawi mi też w razie czego fakturę na wszystko by było dla PZU. Czytałem, że są dużo mniej trwalsze niż zderzaki oryginalne z Meggi II (zwykłe) ale może to plotka. Rawa z Warszawy niedaleko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zywica jest mniej elastyczna i moze ci taki zderzak peknac przy malym uderzeniu, podczas gdy abs sie odksztalci i wroci do swojej orginalnej formy. Poza tym zderzaki z Carzone nie maja plastikowych kratek, tylko siateksy. Dla mnie to je dyskwalifikuje...

 

Od kiedy ubezpieczycielowi trzeba dawac fakture, ze sie przeprowadzilo naprawe?

Oni (przy rozliczeniu gotowkowym) ci zaproponuja jakas kase - zwykle mniej niz musieliby dac ASO przy naprawie bezgotowkowej (nawet do 50%) Ty bierzesz ta kase i robisz z nia co chcesz.

Przy rozliczeniu bezgotowkowym oddajesz samochod do naprawy i warsztat przedstawia kosztorys, PZU daje kase na naprawe i warsztat musi wypisac fakture PZU.

 

Jak robilem przod to oddalem do ASO, oni sciagneli swojego rzeczoznawce, zrobili kosztorys na zwyklym zderzaku po cenachch Renault, wypisali fakture na zderzak RS. PZU przelalo ASO kase za normalny zderzak, a ja musialem doplacic roznice.

 

Inna sprawa, ze jak zderzak masz tylko porysowany, to wymiany nie bedzie. Musi byc pekniety (czasem male pekniecia tez uznaja do naprawy, a nie wymiany). Od spodu masz 3 zaczepy. Sprawdz, czy ktorys nie pekl. Jak nie pekl, to wymiany nie dostaniesz (slyszalem, ze niektorzy pomagaja im peknac :roll: )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też dobry pomysł, w takim przypadku małym kosztem można mieć oryginała. Tylko że Ty robiłeś przód - a do tyłu dochodzi wydech, a to już większy wydatek w ASO niestety :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wydech zrob gdzie indziej. Mozesz kupic od Carzone, za ok. 400. Ja zrobilem "custom" ;-) u tlumikarza i z koncowkami wyszlo mnie 220pln (koncowki po 70 i robota 80).

 

Zadzwon do Renault i zapytaj jaka jest roznica w cenie miedzy zwyklym tylem, a RS. Bo na przodzie byla niewielka (ja doplacilem chyba 400, albo 600pln ze spryskiwaczami i dokladkami do nadkoli). Na tyle byla chyba wieksza roznica (ale spryskiwaczy nie trzeba).

 

Wnosze, ze jestes z Warszawy - jak ci sie chce, to Lodzki Jaszpol jest pierwszym i najlepiej doswiadczonym w Polsce przerabiaczem z serii na RS. Pamietam, ze jak ja sie w to bawilem (2 lata temu), to kazalem chlopakom od Lisowskiego z Krakowa dzwonic do nich i dowiadywac sie czy wszystko bedzie pasowac, bo nie mieli pewnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Szkodę PZU mi wyceniło na 2300zl <ok> a tak to wygląda u mnie:

 

hpim6952ln7.th.jpg nowy1aq2.th.jpg hpim6954xb6.th.jpg

 

Więc jest opcja wymiany na oryginalny RS bo za 2300 chyba już można coś zrobić. Dzowniłem do mojego ASO ale gościu z serwisu nie może mi podać ceny tylnego zderzaka do RS bo potrzebuje numer nadwozia do Renówki RS (wogóle mnie się spytał jaka to wersja..... hmmmm RS Sport to chyba nie Grandtour :( lol )

 

Czy ktoś posiada takowy bym tego mistrza jakoś naprawodził? Ogólnie zderzak miałby być wstawiony do Meggie II z 2003 więc Faza 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!