Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
arqwo

Megane II phI Problem z kartą

Recommended Posts

Witam wszystkich mam taki mały problem z kartą do Megane II otóż nie wiem dlaczego ale bardzo krótko wytrzymuje w niej bateria, Megana posiada opcje "hands free" wiec karta nie jest często używana a mino to bateria nie wytrzymuje dłużej niż miesiąc a niestety posiadam tylko jedną kartę, co to może być bo te częste wymiany baterii są trochę kłopotliwe czekam na każde info co mogę zrobić i jak się pozbyć tego problemu pozdrawiam arqwo :)

Regulamin!

może karta zgłupiała??? ja kiedyś zamknąłem auto poszedłem do domu i po 10 minutach nie mogłem otworzyć auta. w ogóle nie działała. zawotka na pięcie, spowrotem po drugą kartę i auto się otworzyło. aby to sprawdzić, to kartę która otworzyła auto odniosłem do domu. nie działającą wcześniej kartę włożyłem do czytnika (pomimo HF), auto odpaliło... pojechałem do garażu i karta jak nowa... działała... działa bez zarzutu do tej pory... oby tak dalej...

pozdrawiam

mimo, że masz HF wkładaj kartę do czytnika i niech tam będzie cały czas bo w trakcie jazdy jest ładowana bateria w karcie.

w jaki to sposób bateria się ładuje ?

może w ziemie takie wrażenie wystąpić, jak karta ogrzeje się w aucie i poprawi się sprawność baterii, ale na pewno nie naładuje się.....

stock844, poważnie? nie słyszałem o czymś takim. ;) ;)

o jakim ładowaniu karty wy piszecie?? przecież w karcie jest zwykła bateria litowa a nie akumulator...

No właśnie dlatego ciekawy jestem co za technologie wprowadził kolega stock844, ;)

W karcie 3 przyciskowej są 2 baterie.Ta druga jest od HF,jest zabudowana w środku i wygdaje mi się,że kolega stock844, właśnie o niej pisał.

Ale jak się ładuje :shock: za pomocą czego? Bezprzewodowo :roll:

Może przez indukcję?

coś z forum V10 - Zaprogramowane mogą być najwyżej 2 karty do auta, w tym JEDNA hands free (tak twierdzi ASO-użytkownicy mają jednak obie aktywne),

W karcie jest bateria CR2025, widoczna po wyjęciu kluczyka w karcie. Ale ta bateria odpowiada tylko za naciskanie guzików na karcie. W karcie hands free jest jeszcze jedna dodatkowa bateria, niestety niewymienna, jej ładowanie odbywa się wtedy gdy znajduje się w czytniku auta, ASO może wywołać specjalny tryb ładowania tej baterii, ale to wymaga czasu (kilka- kilkanaście godzin).

[ Dodano: 2010-05-20, 07:44 ]

dodatkowo fotka z laguny

post-4888-1274333944_thumb.jpg

stock844, czy dobrze rozumiem? Żeby ta dodatkowa bateria(akumulator) została naładowana muszę jechać do ASO by uaktywnili tryb ładowania i czekać kilkanaście godzin, czy ładuje się za każdym razem w czytniku a w ASO można to zrobić poza nim?

Moja nie była w czytniku od prawie 2 lat.

moje obie nie byly w czytnikach od nowosci czyli prawie 5 lat i jakos dzialaja.... dziwne

powinna się ładować w czytniku, z ASO ja osobiście bym poczekał