Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Akumulator, a półka pod niego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Jako, że to mój pierwszy temat/post powinienem się najpierw przywitać na odpowiednim pod-forum, ale sprawa nagli więc do rzeczy.

 

Mam Megane kombiaka 1.9 dCi z 2002 roku. Wiadoma sprawa, że diesel potrzebuje kopa rozruchowego. Tym samochodem jeździ teraz moja kobitka i prawdę powiedziawszy samochód jest uruchamiany co drugi dzień, trzeci dzień i nie robi więcej niż 30-40 km jednego dnia.

Problem polega na tym, że aku 60Ah/600A przy takiej eksploatacji padł po roku. Przy mrozach większych niż - 10C nie idzie odpalić. Ładowanie dało efekt taki, że odpala, ale kręci ciężko. Decyzja więc zapadła... kupić akumulator o większym rozruchowym, mocniejszy.

Niestety na półkę włażą mi tylko akumulatory do 242mm. :-|

Takie zaś aku mają max 65/650. Zamieni więc stryjek siekierkę na kijek...

Czy w tym rozmiarze są jakieś mocniejsze aku? Jakie Wy macie aku w swoich dCi?

 

pzdr

Gran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszy (o większej pojemności) akumulator też sprawy nie załatwi. Tyle że w tych warunkach będziesz go tylko ciut rzadziej doładowywać. Przy takiej ekspoloatacji i jak nie odpala na dotyk, to akumulator musi być okresowo doładowywany, aby żywotność jego wydłużyć, a nie tylko wtedy jak już nie chce ciągnąć, bo wtedy jest już z reguły za późno. Trochę może wydłużyć okresy między doładowaniami odłączanie na czas dłuższego postoju klemy minusowej (masowej) od akumulatora, ale wtedy wszelkie alarmy są odłączone.

Samo ładowanie rozwiązać tak, aby było jak najmmniej kłopotliwe.

Ponieważ przeładowywanie akumulatora jest też dla niego niezdrowe, więc ładować takim prostownikiem, przy którym to akumulator decyduje kiedy ma dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grandal, a świece żarowe masz sprawne? Niemożliwe żeby były problemy z zapalaniem. Teraz moje auto stoi kilka dni na mrozach, wsiadam, kręcę kręcę i jadę, a świece mam (jeszcze) niesprawne. Myślę że powinieneś sprawdzić ich stan i wtedy wymienić akumulator na sprawny o tych samych parametrach.

Mam auto z tego samego roku i z tym samym silnikiem. Akumulator oryginalny Renówkowski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece mam sprawne. Dwa miechy temu wymieniane. Samochód ostatnio był u Synoradzkiego na Komputerze. Nic nie wykazało. JEdynie stwierdzili uszkodzenie akumulatora.

Tak między Bogiem a prawdą mam z nim spory problem. Przy 2600 - 2700 obrotów jak osiągnie się 120 km/h za każdym razem przechodzi mi w tryb awaryjny. Nikt nie może znaleźć przyczyny. Czyszczony był dokładnie EGR i dalej tak samo. Turbina sprawna choć znaleźli w niej jakiś mały wyciek. Za miesiąc jedziemy nim na narty i już mnie szlag trafia na myśl o ruszeniu nim w góry. :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem w takim razie co z tym odpalaniem. Ja od 31 grudnia zrobiłem tylko kilkanaście kilometrów i ciągle odpala. 30-40 km dziennie spokojnie wystarcza na doładowanie akumulatora, nawet po dłuższym postoju.

 

Co do poważnego problemu zerknij tu:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=9012

miałem to samo i też nikt nie mógł zdiagnozować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki meganecoupe. :)

Posprawdzam co trzeba, pokombinuję w/g przytoczonego tematu i zobaczymy.

Co do aku, zakupiłem dziś Centra Futura 64Ah/640A. Odpala jak złoto. Zobaczymy jak długo i jak temperatury zejdą do -15. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!