Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co jakiś czas Chceck Injection i lampka serv


wojtaas_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przy mrozach -15 st.C auto zapalał mi gdzieś za 2-3 razem, jak zapalało za 3 razem to na sek. pojawiało się stop i INJECTION FAULT, ale po chwili gasło i silnik pracował poprawnie.

 

Przy mrozie -18 st.C auto zaskoczyło za pierwszym razem, ale po przejechaniu 50m. pojawiło się CHECK INJECTION (i service) silnik pracował nierówno, bardzo dużo palił. I ten problem był również ok -7. Pojechałem do mechanika, podłączyli do komputera pojawiły się takie błędy:

 

P0380 Przekaźnik świec żarowych (obwód grzania) Przerwa - słącze diagnostyczne skrzynki podgrzania - bład aktywny

P0301 Przerywacz spalania cylinder 1 - błędny

P0201 Wytuskiwacz cylinder 1 - błędny - SPORADYCZNY BŁĄD

 

Po odbioru auta od mechanika, który podłączył go tylko pod komupter (nie kasował alarmów) nie miałem żadnych błędów (na dworze -5), również rano przy -7 auto dobrze paliło i nie było żadnych błędów.

 

Czy to są oznaki padającego wtrysku? Czy może świece żarowe. Polecacie może nalanie uszlachetniacze przeczyszczającego do paliwa? Dodam że silnik to 1.5 dCi z wtryskami DELPHI.

Co lepiej kupować wzbogaconego diesla, czy normalny + uszlachetniacz?

 

pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Ja mialem tez taki problem przy zimnym silniku sie zapalalo check injection plus service ale jak juz byl cieply i go gasilem i na nowo zapalalem to znikalo, ale od wczoraj zapala sie podczas jazdy i gasnie przyczym traci moc okolo 1500-2000rpm gdy jest komunikat i wraca do normy gdy wszystko znika. Co moze byc przyczyna? Swiece? Czy wtrysk? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!