Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Syczenie, 1,5dCi wyjaśnienie problemu - zdj


Lukas_3City

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu zauważyem podczas jazdy Meganką, że silnik jakby stracił moc tzn. przy mocnym wciśnięciu gazu bardzo wolno wchodzi na obroty... Zgasiłem radio i wsłuchałem się w dźwiek silnika, po przekroczeniu 2tys obr. i wciśnietym gazie słychać dość głośny szum(syk) z okolicy silnika tak jakby coś się rozszczelniło. Innych objawów nie ma, autko pali mało, nie bierze oleju i nie kopci. Może ktoś z Was miał taką sytuację albo domyśla się co to może byc? Samochód to Megane II 1,5dCi 82KM niecałe 50k km przebiegu.

 

Spadek mocy spowodowany jest pęknięciem rury idącej do turbosprężarki (zdj). Moje pytanie jest takie... gdzie można dostać taką rurę? (wiem że w serwisie ale chodzi mi o normalne sklepy) i skąd ona wychodzi bo idzie do turbiny, czy wersja 82KM posiada intercooler?

post-160-1164904849_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Lukas_3City,skoro masz rury które wchodzą koło nadkola to pewnie masz intercooler.W moim 1,9 dci tez miałem taki sam problem z tą rurą ale poratował mnie tylko serwis(koszt 550 zł).była pęknięta przy wejściu do colera i jak wymieniłem to autko zaczeło fajniej przyspieszać.Wiem ,że takiej rury nie idzie nigdzie dostać i można to tylko kupić w ASO :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że takiej rury nie idzie nigdzie dostać i można to tylko kupić w ASO :(

Pozwolę sobie się nie zgodzić :-> Otóż rurę taką można dostać spokojnie (podobnie jak prawie każdą część do Meganki) na www.allegro.pl. Trzeba tylko poszukać aut sprzedawanych "na części".

Ja kupiłem identyczną rurę do 1,5 dCi w idealnym stanie za 100 zł ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!