Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

snap

chiptuning dci - konkrety

Recommended Posts

w poniedzialek wybieram sie do oddzialu masters'a na zawirusowanie kompa :-D

spodziewam sie okolo 150km i cos kolo 340nm bo takie wyniki wyciagaja na streeteracing.pl i tego typu podobnych forach :)

do tego wiekszy intercooler bo nasze ( tzn 1,9 ) sa troche lipne i generalnie seryjne nie sa za bardzo wydajne a w upalne dni jeszcze bardziej jest to odczuwalne

bedzie oczywiscie wykresik itp :)

teraz pytanie natury technicznej, wiadomo ze sprzeglo nie pociagnie i czy do 1,9 pasuje sprzeglo od laguny 2,2 150km ? tam jest moment chyba 350nm czyli idealnie by pasowalo

myslalem o spieku i mocniejszym docisku od radzikowskiego ale nie bardzo to mi sie widzi bo kolo 2masowe mocno sie zuzywa :cry:

Ciekaw jestem jak to będzie z tym spadkiem spalania. Sprawdź sobie teraz ile Ci pali ale licząc wg wlanych litrów ropy. Podobno spada do 1 litra. Ciekawe ciekawe...

To czy pasuje sprzęgło od silnika 2,2 pewnie nikt nie wie (jeszcze). Przeszukaj strony producentów sprzęgieł. Może znajdziesz jaki typ do jednego i drugiego silnika jest stosowany.

jezeli chodzi o ludzi ze streetracing.pl to mozesz ufac im i temu co tam piszą, bo jestem/byłem na tym forum od samego jego powstania (październik 2002), ale pamiętaj że znaczna większośc formu userów streetracing.pl stawia na osiągi, nawet kosztem zywotności silnika, kasy itp

a co do pomysłu to super; z samym silnikiem nie powinno byc problemów bo z takich pojemnościach (rufi-forumuser streetracing.pl) + pare innych osób powyciskały nawet po 200km na odpowiedniej mapie

sprzegło chyba ci tak szybko nie padnie-jeszcze zależy jak sie bedziesz nim posługiwał

jak sie bedzie ślizgac to napisz.....ciekaw jestem

ogólnie super projekt-chyba bedziesz miec najszybsza meganke na forum... :-D

jak już zainstalują wirusa to wrzuc na nasze forum wykres z hamownii....

gratuluje pomysłu i życze powodzenia z projektem

dzisiaj rozmawialem z facetem ktory bedzie wgrywal wirusa

mowil ze przyrost bedzie okolo 20km i 40nm

to jest najbardziej optymalne ze wzgledu na wtryskiewcze ( jest opinia ) i sprzeglo

mozna zrobic +30 km ale beda sprzeglo szybko sie zajedzie

co do sprzegla od laguny 2,2 to nie pasuje :/ sprawdzalem i jest fizycznie inne

na koniec planuje jakies ladny wskaznik turbo wkomponowany w slupek ale to juz dam do wykonania firmie extreme car audio :-D

kolejna sprawa - potrzebuje przyblizonych wymiarow intercoolera - jezeli ktos zna to bardzo prosze o info oraz srednice rur w coolerze

na koniec planuje jakies ladny wskaznik turbo

tez o tym mysle :) ale gdzies kolo zegarow, albo z lewej albo z prawej. raczej z prawej, tak zeby bylo widoczne z wnetrza auta :-D

eeee na co mi trzy budziki w obudowie...

ja tam wolalbym wolno stojacy :)

PS: wymieniam turbine, nowa juz kupilem :-D

gargantuan%20turbo.jpg

DrNO. CO Ty kombinujesz? Mam nadzieję że kombinujesz a nie padła Ci turbinka. :-P

nie, nie zartuje sobie :-D ale tak serio:

podniesc do 100/240 chipem i wsadzic do srodka busole od turbo (na pewno sie da) po prawej stronie zegarow.

wiec tak

serie trzymal w miare dobrze jak widac, moment tez nawet nawet ( 120km i 280nm seria )

vmax 171 to predkosc na 4 biegu wiec spokojnie :-D

ogolnie programik jest raczej lajtowy, mozna bylo wiecej ale wiadomo sprzeglo itp ... silnik ciagnie w wiekszym zakresie obrotow i jezdzi sie calkiem przyjemnie

hamownia1en6.jpg

Ciekawe ile Ci teraz będzie palić. Mi na innym czujniku sterującym przepustnicą powietrza lepiej pomykał ale palił chyba nieco więcej. Miał baaaardzo długą 3 kę. A teraz mam standardzik. Nie liczone na hamowni.

[ Dodano: 2007-06-05, 18:11 ]

PS: wymieniam turbine, nowa juz kupilem :-D

Obrazek

Grześku. To zdjęcie mi się poprzednio nie otworzyło dlatego nie wiedziałem o co chodzi Ci z tą turbinką. Ta jest że tak określę "wpytna".

zdrowy wykres! brawo :-D

masz może pro g-tech-a do pomiarów?ciekawe jak sie rozpędza do 100 km/h? masz moze jakieś wstepne obliczenia?

Ciekawe ile Ci teraz będzie palić.

mowil ze + lub - 0,5 l ale zwykle -

facet przejezdza 80km wiecej na pelnym baku

masz może pro g-tech-a do pomiarów?ciekawe jak sie rozpędza do 100 km/h? masz moze jakieś wstepne obliczenia?

moze uda mi sie zalatwic g-techa, ale mysle ze okolo 8,5 powinno byc

143 KM to już ładnie musi pomykać

ladnie ladnie a moment rzuca glowa o zaglowki :-D mialem juz dzisiaj sytuacje ze przy ostrym gazie na 2-ce kierownica mi wypadla z rak na zakrecie 8-)

Robiles sam program ? czy zmieniles IC wkoncu ? Bo ja na pelnej serii czuje jak auto po porzadnym rozgrzaniu zaczyna "puchnac"

Powiedz jeszcze jakie koszta :-D i czy robil Ci przez zlacze diagnostyczne czy wyciagal komputer ?

jak sam moglem robic,nie mam hamowni w garazu :-D

adres firmy ktora robila masz w lewym roku na skanie

ic nie zmienilem bo narazie nie chce mi sie sciagac zderzaka a raczej nie mam na to czasu, zreszta dopiero dzisiaj zrobili mi program a ic bedzie od evo 7,8,9

koszt wirusa + 2 pomiary na rolkach 1500

na poczatku robili przez zlacze ale cos bylo nie tak i wyciagneli komputer

"Robiles sam program" mialem na mysli czy tylko ingerencja elektorniczna czy tez mechaniczna.

A wulutowywal pamiec z kompa ? czy jak ? Jak moglbys przyblizyc dlaczego nie szlo przez zlacze diagnostyczne ?

Ja po zmianie rozrzadu chyba tez bede wirusowal auto ... ale chcialbym ok 310-320 niutkow :-D

A co do IC'ka Evo to patrzyles czy sie zmiesci ? :)

nie wiem co robili z kompem bo zabrali samocod na 5 godzin i tyle go widzialem

przez zlacze bylo cos nie teges bo jak wgrali nowy program to zaczal sie sypac

nie wiem czy zmiescie sie od evo ale bede kombinowal :) szukam wymiarow naszego ic ale nikt nie moze mi powiedziec jak on wyglada :roll:

jak chcesz 320 to bedziesz mial problemy ze sprzeglem, ja pytalem w 2 firmach ktore to robia i w obu powiedzieli ze przyrost bedzie okolo 20km i30nm bo pozniej to sprzeglo ...

wrazenia z jazdy sa super dzisiaj rano testowalem na 2 biegu od 2500 do 4000 obr jest rakieta wciska w fotel :) w benzynie tak sie tego nei odczuje bo tutaj moment rzuca cialem po fotelu :-D :P

wlasnie wyczytalem ze golf 4 na chipie przy 144km robi 0-100 <8s wiec u mnie pewnie jest podobnie :P

Pojezdziles juz troche, wiec powiedz jak ze spalaniem ? faktycznie spadlo ?

Co do przyspieszen to ja swoj zmierze GPS'em 0-100 przed i po programie, ale najpierw musze zmienic rozrzad i pare spraw ekspolatacyjnych i pozniej czas na program :-D

Z ciekawością śledzę wyniki przeprogramowania. Zrobiłem to samo z poprzednim autem (Multipla 1,9 JTD) i mam same pozytywne wrażenia. Teraz mam Grand Scenica 1,9 dci 120 KM. To ciężkie auto i trochę obawiam się, że dodanie 20-30 Nm skróci żywotność sprzęgła. Czekam na nowe wiadomości. Powodzenia.

Pojezdziles juz troche, wiec powiedz jak ze spalaniem ? faktycznie spadlo ?

jezdzilem w trasie, przejechalem 550km w 4 osoby i bagaznik wypchany na maxa

spalanie wyszlo 6,3 czyli chyba dobrze a jazda byla dosc dynamiczna 8-)

Teraz mam Grand Scenica 1,9 dci 120 KM. To ciężkie auto i trochę obawiam się, że dodanie 20-30 Nm skróci żywotność sprzęgła.

u mnie przyrost jest na poziomie 24km i jest to program bardzo delikatny, wlasnie po to zeby nie martwic sie o sprzeglo itp

narazie szukam coolera i ladnego wskaznika turbo :-D

jezdzilem w trasie, przejechalem 550km w 4 osoby i bagaznik wypchany na maxa

spalanie wyszlo 6,3 czyli chyba dobrze a jazda byla dosc dynamiczna 8-)

a przy normalnej jezdzie ile palil wczesniej ? a ile pali teraz ? :-D Hadson mi mowil ze na trasie ok 5,5 pali.

W miescie jakim jest lublin mi pali 7,6 a teraz skoczylo na 8. oczywiscie mowie ze wskazan komputera.

nie wiem ile wczesniej w trasie bo samochod mam dopiero 1,5 miesiaca i to byla pierwsza wycieczka

na trasie moze i pali 5,5 zalezy jaka trasa i styl jazdy :-D

u mnie w miescie 8l ( przed chipem ) z wlaczona klima i w rozkopanym & zakorkowanym Wroclawiu, jeszcze mieszkam w takim miejscu zeby przejechac pierwsze 3 km jade 15 minut wiec to tez trza wziac pod uwage

ogolnie to te 0,5l jest dla mnie kompletnie obojetnie czy bedzie 8,5 czy 7,5 mi to bez roznicy

Witam!

Też planuję chip tuning w mojej megi. :-D

Myślałem o firmie Vtech z Krakowa. Czy słyszał ktoś coś o nich. Jaką firmę polecacie?