Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning dci - konkrety


snap

Rekomendowane odpowiedzi

ze sprzeglem tez nie ma problemu bo zaloze spieka jak bedzie trzeba i po zawodach

nie bede montowal z hondy bo sa inne koncowki do podlaczenia z komputerem

z laguny 2,2 pasuja idealnie,sa takie same jak w 1,9 tylko nie wiem jak z listwa wtryskowa i pompa paliwa

z kolei pompki z espace 3,0 sa juz troche inne i bedzie raczej problem z motazem, wydaja sie grubsze

na streetracing.pl ktos pisal ze po zmianie ic+wieksze turbo mial przyrost az 2km :-D a po samej zmianie wtryskow bylo cos kolo 24km i 35nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dowiadywales sie ile spiek dwumasowy kosztuje ? i czy wogole taki jest ?

 

A pompki czyli pompowtryski sa tylko w grupie VAG :-D

 

Jak zmienisz wtryski i pojedziesz na korekte programu to daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszac pompki chodzi mi o wyryski

nie ma spieka dwumasowego jest spiek samej tarczy sprzegla, kosztuje 600zl u radzikowskiego

jutro jade do firmy ktora robila mi wirusa zapytac o to czy jest sens montowac wtryski od 2,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma pierwsze corrado w polsce tdi seria byla 1,9 130km teraz ma 255 km i 500nm

fakt ze tloki i korby seryjne ale np korby na wywazone do 0,1gr a seria ma tolerancje 3gr, cylindry honorowane diamentami, sportowy walek itp ... ale dci nigdy takie nie bedzie

 

[ Dodano: 2007-07-05, 10:54 ]

wiec tak

nie trzeba kupowac wtryskow od 2,2 wystarcza same koncowki wtryskiwaczy

u nich mozna kupic jedna koncowke + montaz i kalibracja za 300zl/szt

tylko problem jest w tym ze trzeba sprawdzic czy wtryski maja taki sam kat rozpylania paliwa

mozna to sprawdzic tylko na specjalnej maszynie ktora oczywiscie maja na miejscu ale najpierw trzeba kupic koncowke wtrysku :-D

wiem juz na czym stoje ale cena 300zl za koncowke to mi sie srednio widzi i trza poszukac taniej na alledrogo itp

jezeli wtryski by pasowaly to mozna dlubac z wirusem, bedzie trzeba zwiekszyc sienienie na pompie ( z reguly tego sie nie robi ) do okolo 1500barow ( 1350 seria )

pocieszyl mnie ze jak pompa wtryskowa sie rozsypie to u nich moge zregenerowac :)

jak znajde koncowki to jade na test czy cos z nich bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Prosiły mnie osoby jak wygląda ten czujnik i gdzie on jest. a więc w skrócie.

 

Na pierwszym zdjęciu jest założony nowy czujnik od VW który moim zdaniem daje kopa.

 

Montujemy go tak. ze 1 rurka jest połączona z kulką która jest tym zaworkiem. 2 ga jest drożna z zaślepką z której nie wychodzi wężyk.

 

1 rurka wychodzi z tej puszki która jest widoczna u góry na 2 gim zdjęciu.

2 ga rurka z czymś się łączy już nie pamiętam. Ale sprawdzę... Jak nie zapomnę.

 

Na ostatnim zdjęciu jest ten czujnik fabryczny który wymieniłem... na ten od VW.

 

I to tyle... Wzrost mocy minimalny ale jest...

czujnik.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to [shadow=green:418d38e29d]konkrety[/shadow:418d38e29d]:

23 sierpnia zawirusowałem swoją megi. Różnica jest odczuwalna i dobrze :D cieszy mnie to że spadło spalanie. W drodze do Łodzi z włączoną klimą ok. 5,2 l/100 wg. wskazań komputera, w drodze powrotnej skasowałem licznik i wyszło 4,8 l/100 :D

Załączam wykres z hamownii

post-2316-1187946963_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze do Łodzi z włączoną klimą ok. 5,2 l/100 wg. wskazań komputera, w drodze powrotnej skasowałem licznik i wyszło 4,8 l/100

Ło Panie, wiarygodny pomiar jak 150 :D. Przejedziesz 5000 km wtedy ocenisz. Ja i bez wirusa w jedną stronę mogę zrobić 5,2 a w drugą 4,8 :D.

 

A odnośnie modów - sądziłem, że nie dość, iż będzie trzymał serię 82 PS, to jeszcze jakiś gratis się przytrafi. A tu ni było serii :D. Po programie ze 100 PS powinno być :D. No trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladnie to wyglada. :D i kurde na oryginalnym programie mam ten sam problem przy 2800 na jeszcze troche zimnym silniku, przy troszeczke mocniejszym przyspieszaniu, wyczuwalne i slyszalne szarpniecie! ten wykres potwierdza mi to ze to jednak wada oprogramowania seryjnego a nie mojej turbinki :D i widze ze ten drugi programik dosc wyzylowany, 95KM i 225Nm! zwykle sie spotykalem z tunem na 95-100/200. tez bede chial zawirusowac autko ale najwczesniej na wiosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Panie, wiarygodny pomiar jak 150 :D . Przejedziesz 5000 km wtedy ocenisz. Ja i bez wirusa w jedną stronę mogę zrobić 5,2 a w drugą 4,8 :D .

 

OK KriSSo byłem na weekend w zakopanem i nieskie spalanie się utrzymało :D mam nadzieję że taki dystans bardziej cię zadowala, choć to nie 5000 km :D

 

ladnie to wyglada.

 

a jak ładnie jeździ :D (nawet moja narzeczona to zauważyła dzisiaj, że "super się teraz jeździĺ

 

tez bede chial zawirusowac autko ale najwczesniej na wiosne.

 

polecam, naprawde warto :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
23 sierpnia zawirusowałem swoją megi.

W klubie Clio ostatnio dwie sztuki dCi 80 km były hamowane i czipowane. Obie miały w serii 88 km, różniły się nieco momentem. Obie sztuki ponad 190 Nm. Także bardzo ładne wyniki, jak na serię. W Twoim przypadku widać, że w serii było aż 10 PS mniej, niż w Clio. Ciekawi mnie, skąd taka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz to pisalem ale dodam tu bo jest konkretny temat

jezeli ktos chce w 1,9 turbo z lagunki 2,2 to wystarczy udac sie do turbiniarzy i poprosic o wymiane kola kompresora

tylko tym rozni sie turbo w 1,9 od tego w 2,2 kolo jest wieksze o 2mm

pojawia sie kolejny problem a mianowicie chlodzenie

IC bedzie za slaby powyzej 150km

dodam ze turbo z kolem kompresora od 2,2 dmucha 1,7bara w stosunku do 1,2 bara z 1,9 jest to duzo wiecej wiec przy okazji orurowanie od IC mozna zmienic zeby cisnienie rur nie pozrzucalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!