Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning dci - konkrety


snap

Rekomendowane odpowiedzi

nie chodzi o puszke czy rure zwal jak zwal wiadomo co chodzi :-) nie bedziemy sie klucic PEACE

 

[ Dodano: 2007-11-09, 16:29 ]

ten tego turbo odetkane :-) jest puszka(rura) z chromoniklu

czuc ze turbo lepiej sie wkreca z nizszych obrotow, po dojsciu do max momentu tj u mnie okolo 2500rpm jest wiekszy kop

pozostaje jeszcze wywalenie EGR'a :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

odświeże

 

koleżka był dzisiaj sie shamić

 

doładowanie 1,6 , wtryski zmienione jak pisałem wcześniej i "ułozone" i te orurowanie

 

bez korekty softu wyszło 136 czy 138 na jakieś 28X

 

gadaliśmy przez fona i miał straszną zajawke przed strojeniem :)

jak dostane od niego wykresy to wrzuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

montowałem i użytkuję w 2.0 dci

konkrety w temacie

"Jaki tuning w 2.0 dCi?"

mnie akurat ogranicza gwarancja , więc nie mogłem ingerować w komp.

ale teraz z powerboxem chodzi niczego sobie a na przeglądy serwisowe lub poprawki (ewentualne) - to boxa demontuję w 5 min.( z myciem rąk włącznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u KREATORA MOCY w W-wie i wgrali nowy program. Wcześniej hamownia i tu zaskoczenia : na nowym filtrze powietrza i paliwie ON Ulimate z BP pokazało 95 KM i 217 Nm przy 2130 obr. Spodziwałem się, że będzie lepiej bo na zwykłej ropie maks było 170 km/h , a na Ultimate 185 km/h no i czuło się że z 10% przybyło. Znajomy z sevisu Reanault też mówił że ten silnik uwielbia wzmocnione paliwo i ekstra na nim chodzi.

Po chipowaniu uzyskaliśmy 109,5 KM i 256 Nm przy 2300 obr. Mam wykresy w wolnej chwili zamieszczę bo muszę je przekonwertować. Wrażenia z jazdy bardzo pozytywne, troszkę zyskał na elastyczności. Dal mnie to wystarczy, użytkuję samochód normalnie i potrzbaba było mi trochę wiatru do wyprzedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu PW w serii pokazało ci 95 KM?? Soprawdź te dane na innej hamowni, bo coś mi się nie chce wierzyć że paliwo i filtr może dać ponad 10 KM więcej, a może masz silnik 105 KM?

 

[ Dodano: 2007-12-18, 19:57 ]

a u mnie (ten sam silnik co ty masz w opisie) 95 KM to dobiero po wirusie pokazało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak po przemyśleniach.... ciekawe jaka jest tam hamownia bo jezeli inercyjna to wszystko jasne one nie radzą sobie z turbo daładowanymi silnikami... a jezeli obciązeniowa np. maha to albo miałeś wersje 100km albo masz mega wyjątkowy egzemplarz (nie biore pod uwagę błędnej obsługi hamowni - bo ci lidzie robia to na codzień i raczej nie mylą się)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nowym filtrze powietrza i paliwie ON Ulimate z BP pokazało 95 KM i 217 Nm przy 2130 obr.

Ło Panie, gratki. Przepiękna seria, rzadkość. W klubie Clio hamowanych było kilka sztuk osiemdziesiątek dwójek i serie uzyskiwały w granicach 88 PS i 190 - parę Nm. A jedno Clio dCi 100 uzyskało 95 PS, czyli nie trzymało nawet serii :mrgreen:. Także 95 kucyków na nowym filtrze i ultimate ...... rekord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem chipowania, efekt na paliwie był ekstra i wystarczało, a le ponieważ ceny trochę spadły to można spróbować.

Przy całej operacji byłe, wszystko wyjaśniali. Gość, który to robił pracował 3 lata w V-techu i przeniósł się do Warszawy do ich przedstawiciela (tą firmę ppodał mi V-tech).

Po moi na hamowni był inny sqamochód i wszystko było ok. Przy kompie w tym czasie nic nie robili.

Zapłaciłem 1250 zł i dali 2 lata gwarancji.

Efekt w jeżdzie po chipie jest porównywalny jak ten po zalaniu lepszego paliwa więc pokrywa się z pomiarami.

Co do paliwa to na zwykłęj ropie na baku przy normalnej jeździe 110-120 (15% miasta) przejeżdżam ok 1000 km , a na Ultimate 1100 km , a to jestdo sprawdzenia. Od 1,5 roku jeżdżę tylko na BP Ultimate i tankuję na tej samej stacji (to jakby skiepścili paliwo to będzie waidomo do kogo pójść po kasę na układ paliwowy) . Jakieś 3 m-ce temu nie dałem rady dojechać do BP i zatankowałem na NESTE, to nawet moja żona stwierdziła że samochód przysiadł, ja to nawet myślałem że turbo padło.

Jak kupowałem Megi (z salonu) to w serwisie mówili że ten silnik jest bardzo czuły na paliwo.

Faktem jest, że po zalaniu lepszego paliwa przestawia się stsounkowo powoli na nie. Dopiero po jakichś 20-30 km czuć efekt.

 

[ Dodano: 2007-12-18, 23:21 ]

I jeszcze jedno mam także GOLFA 3 TD i Bravę JTD100. Jężdżę nimi prawie tyle samo co Megi. Na Golfie przy lepszym paliwie efekt jest prawie nie zauważalny, na Bravie trochę lepiej ale też bez rewelacji więc na Ultimate jeżdżę tylko Megi. Mój brat ma też diesle i na Avensis D4D efekt średni, Pasat 2,0 TDI (140 KM) bez rewalacji, Ford Galaxy 1,9 TDI (115 KM) efekt bardzo dobry wrecz rewelacyjny.

 

[ Dodano: 2007-12-18, 23:27 ]

Ja do cyferek aż tak bardzo nie przywiązuje uwagi. Tak na oko to po paliwie wydawało mi się żę zyskałem z 10 % no i teraz też podobnie. Nie jestem fanem tuningu, chodziło mi żeby miał więcej wiatru do wyprzedzania i to ustaliłem z mechanikiem.

Pzr pierwszej seri pomiarowej był szef i 2 mechaników i sami byli zaskoczeni, przecież w ich interesie jest żeby wyszło na początku mało i mogli się potem wykazać.

 

[ Dodano: 2007-12-18, 23:33 ]

A jeszcze co do efektu po chipowaniu to turbo włącza się troszkę wcześniej i silnik jest elastyczniejszy kręci normalnie od 1500 obr. Czuć że ciągnie i lekko po plecach. Zużycia paliwa na kompie bez zmian. Bujnołem go do 170 bo droga mokra i doszedł swobodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!