Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning dci - konkrety


snap

Rekomendowane odpowiedzi

snap pisałem o tym kiedyś... :) ale wiesz co. Ten czujnik tak daje po garach że sprzęgło mogło by nie wytrzymać gdybyś więcej doładował. Bo w sumie na 3 cim biegu gdyby nie kontrola trakcji to by koła buksowały bo mi się zapalała lampka. Teraz na standardzie tego nie mam. Teraz ciągnie do przodu ale nie rwie. Być może to moje subiektywne wrażenia....

 

 

Ajjj. Chyba go spowrotem założę i może gdzieś zrobię pomiary. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co. Można w sumie zrobić spotkanie i pooglądać wasze silniki. Ale nie wiem czy w 1,5 nie obniży mocy. Bo 1,5 ma wyższe ciśnienie niż 1,9. A to jest powiązane ciśnieniowymi rureczkami z tym całym systemem rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaz fotki jak to wyglada :-D jak bede mial chwilke podjade do firmy ktora robila mi wirusa i zapytam jak to wplynie na silnik

 

jak ktos chce sam zrobic chipka w m2 to polecam to:

http://allegro.pl/item208295358_edc16_flas...face_kable.html

polowa ceny chiptuningu w firmie tylko " trzeba " umiec to zrobic samemu i sprawdzic typ sterownika ( u mnie akurat edc 16 ale sa inne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce sam zrobic chipka w m2 to (...)

dziekuje, wole nie, choc z kompami ostro kombinuje, to ten jest warty nadal grube tysiace... :-D jeszcze z piecem za 4-5 kafli jestem w stanie mieszac ale z autem dziekuje, pozatym nie znam sie dokladnie na tym, wole jak ktos doradzi, podpowie, sprawdzi... da gwarancje. :) az taki kozak nie jestem, choc szczerze przyznam, ze z checia bym taki zestaw nabyl i zachowujac ze trzy kopie oryginalnego softu, poeksperymentowal :) (jesli zawsze mialbym mozliwosc odkrecenia wszystkiego.

 

PS: widac ze mnie korci, no nie? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 bara to chyba lekka przesada nie wiem czy turbina jest w stanie tyle dmuchac, moze jakas na porzadnych lozyskach uzywana w profi tuningu ale seria raczej nie

jak w koncu zakupie wskaznik turbo to dowiemy jak dmucha :-D musze sie tylko dowiedziec gdzie mi zamontuja wskaznik, za ile i kupuje

 

PS: widac ze mnie korci, no nie? :>

nie no skad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolek. Może tak jest. Ja cytuje tylko to co ktoś napisał. Więc jest to plotka. Skoro masz konkretne dane o ciśnieniu to super.

 

Zastanawiam się również czy 130 konna nie różni się właśnie tym czujnikiem od 120. I tak samo w 1,5 80 i 105 KM. tutaj akurat mamy w Kraku, 2 wersje do sprawdzenia.

 

A ja w weekend może dopadnę kumpla i sprawdzę co on ma w MIphII 1,9 dCi 110 KM (tak mówił ale chyba chodziło mu o 101).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się również czy 130 konna nie różni się właśnie tym czujnikiem od 120.

 

130 od 120 napewno sie rozni sie tylko tym czujnikiem,z tego co mi sie przypomina to ma chyba inne wtryki( jest troche podniesione cisnienie na wtryskiwaczach i fizycznie same wtryski maja wiekszy przeplyw) chyba ma filtr hap,bo spelnia norme euro 4 (co do normy moze mi sie mylic z 2.0 dCi) Wiec jak ma inne wtryki to i pewnie komputer jest inny i nie zdziwilbym sie jak czujnik bylby ten sam.

 

I tak samo w 1,5 80 i 105 KM. tutaj akurat mamy w Kraku, 2 wersje do sprawdzenia.

 

w 105 jest na 95 % turbo o zmiennej gemetrii i natrysk na denko tloka.

 

A ja w weekend może dopadnę kumpla i sprawdzę co on ma w MIphII 1,9 dCi 110 KM (tak mówił ale chyba chodziło mu o 101).

 

Tutaj nie masz co sprawdzac, jest to zupelnie inny silnik zaczynajac od sprezarki ze jest bez zmiennej geometri,duzo mniejszy IC i chyba najwazniejsze common rail I a w naszych F9Q jest common rail II

 

Te poprzednie 1.9 dCi mial pewna zalete :) mocniejsze sprzeglo :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i temat powrocil :-D mocy brakuje :roll:

po kilku dniach szperania po forach stwierdzilem ze nie warto montowac wiekszego turbo i ic bo kompletnie nic to nie da bez wiekszyh wtryskow

moc nie bierze sie z dmuchanego powietrza tylko z paliwa wiec szukam wtryskow:)

myslalem nad tymi z espace 3,0 dci ale to jest silnik chyba v6 czy r6 ( bez znaczenia ) i wielkosc wtryskow nie bedzie analogicznie wieksza niz gdyby by to silnik 4 cylindrowy

zna ktos moze wydajnosc wtryskow 1,9 oraz przypadkiem w 3,0 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,moze z hondy I-CDTI tam po zmianie IC samym programem ze 140 robisz 210 KM :-D z tego poszukaj :)

 

Ja mysle ze narazie nie problem we wtryskach bo te jeszcze dadza rade,tylko w sprzegle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!