Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III grandtour vs Octavia Combi


Gość killero

Rekomendowane odpowiedzi

VonKisiel, nie wiem czy mi uwierzysz ale ... Octavia II Elegance 1.6 MPI + parę dodatków (lakier perła, alarm, wielofunkcyjna kierownica) kosztowała mnie 65 000 zł. W Skodzie cennik jest sprawą umowną i to mocno. Jesli ktoś umie sie targowac może zdziałać naprawde sporo.

Cena cennikowa mojego auta to 79 000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VonKisiel, W Skodzie też za tą cenę możesz mieć diesla tylko oczywiście kosztem wersji wyposażenia. Gdybyś wybrał niższą wersje Ambiente w tej cenie miałbyś diesla 1.9 lub 1.6 tylko ja diesla świadomie nie chciałem bo nie lubię klekotów.

Niewątpliwym + Octavii II jest to że niezaleznie od wersji wyposażenia możesz mieć każdy jeden silnik poza 2.0 TFSI który jest tylko dla wersji RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli każdy swoje chwali a to tylko samochód. Gdybym szukał większego to bym kupił octavie a ze szukałem mniejszego kupiłem meganke hatchback. Na moim wyborze zaważyło mniejsze spalanie (bo odrobinę mniejsze auto), cichsze i dynamiczniejsze dCi, wyposażenie, cena i wygląd :) Pomimo kilku drobnych wad bardzo miło i przyjemnie autkiem się przemieszczam.

 

p.s już raz zrobiłem błąd i kupiłem auto gabarytowo podobne do octavii (lagunę) z silnikiem benzynowym 1.6. Dlatego nie dziwi mnie fakt iż NIK sprzedali Ci skodę 1.6 za 65000 w wersji elegance bo to raczej mało pożądany model a takich też trzeba się wyzbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel1611, nikt mi nie sprzedał takiej Skody tylko SAM ja sobie zamówiłem i skompletowałem POD SIEBIE :) Auto było specjalnie dla mnie produkowane w fabryce. Tym bardziej że do czarnej perły zazyczyłem sobie jasnobezową tapicerkę wewnątrz auta. Tu ciekawoskta - w Skodzie można wybierać pomiędzy 3 kolorami tapicerki bez jakiejkolwiek dopłaty :) Silnik 1.6 jest baaaardzo popularny w Octavii II i sprzedaje sie bardzo duzo aut z ta jednostką napedową. Zresztą powiem ci że 1.6 16V z Megane II nie za bardzo ma jakiekolwiek szanse z 1.6 MPI z Octavii II i wiem co pisze bo mam na co dzien stycznośc z oboma tymi autami.

Co do twojego wyboru, to nic mi do tego. Co sie komu podoba to kupuje. Ja zdecydowanie wole Octavię II od Renault Megane III. bardziej podoba mi sie wyglad Skody, ma lepsze wyposażenie i lepsza trakcję. Dla mnie Octavia II jest o niebo lepsza od Megane III.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah no cóż o gustach się nie dyskutuje :) Dla mnie Megi III Grandtour jest najpiękniejsza ;P a octavia taka pospolita ;P Z sylwetki troche do passata nawiązuje, no ale tak jak wcześniej powiedziałem o gustach się nie dyskutuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Octavia II jest o niebo lepsza od Megane III.
dla mnie o niebo lepsze jest od Octavii II BMW(E90) i można tak sobie porównywac do ....póżna ;-) Po co te spory panowie? Jedno jak i drugie autko ma swoje + i -.Z jednym sie zgodzę,w OII jest na pewno lepsza trakcja.Reszta kwestią gustu...o silnikach nie będę dyskutował..jeżdzę klekotami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nik, może masz i rację że silniki benzynowe renault do mocnych nie należą...o gustach też nie będę dyskutował....Ale nie ma co się oszukiwać do takiego samochodu jak Octavia silnik 1.6 po prostu nie pasuje. Do golfa może i tak ale nie do Octavii. Ponoć należy unikać najsłabszych silników w danym modelu.

 

Wracając do meritum tematu, proponuję zgłębić temat problemów z silnikami 2.0 TDI, nie wiem jak obecnie ale swego czasu nie miały najlepszej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIK nie chciałbym umniejszać Twoich zdolności negocjacyjnych, ale tak jak w przypadku benzyn to i może cennik Skody jest z gumy to w przypadku dizli mógłbyś sobie negocjować do woli, a oni z ceny dużo by Ci nie zeszli - bo im się panzerwagen TDI i tak sprzeda :) Nie obraź się ale 1,6 benzyna w tak bogatej wersji to pewnie tak często im nie schodzi.

 

Jak ja kupowałem samochód to w porównaniu wyglądało to tak, że stosunek cena/wyposażenie wygrywało Megane. Silnik też (dla mnie subiektywnie 1,9 dci jest o niebo lepsze od 1,9 TDI - dynamika, hałas, kultura pracy) wygrywała Megane, a co do trakcji to za krótko jechałem żeby ją móc wtedyocenić - jedyne więc co mogłem na szybko odczuć to subiektywny komfort i tutaj franca też wygrała. Zasady przeglądów (już o tym pisałem) jak dla mnie dopełniły obrazu.

 

A jeszcze co do tej kiepskiej (w porównaniu do OII) trakcji w Meg - i ok, może i tak jest jak mówisz, lecz po to jest w końcu ESP i teraz w zimę co i raz na siłe próbuje Meg wyprowadzić z równowagi i jakoś mi się nie udaje (nawet trochę za czułe jest jak dla mnie to ESP)

 

Kazdy chwali swoje i jak to mówią jeden lubi rybki drugi lubi pi_ki - ja wybrałem świadomie Megane Ty wybrałeś Octavie i co najlepsze kazdy z nas wybrał najlepiej jak mógł :)

 

trzymaj się,

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma co się oszukiwać do takiego samochodu jak Octavia silnik 1.6

Nie bardzo rozumiem dlaczego ?? Myslę, że po przejechaniu sie O II z tym silnikiem totalnie zmieniłbyś zdanie :)

przecież Octavia to taki "nadmuchany" golf

Z Golfem ma wspólna tylko płytę podłogową. Zresztą poza Ocatavią II tę samą płytę maja Audi A3 (obecnie produkowane) oraz Seat Toledo (ten paskudny). Jakość Skody jest jednak wyższa niż VW.

Ponoć należy unikać najsłabszych silników w danym modelu.

Dklatego nie kupiłem najsłabszego silnika oferowanego do tego modelu jakim jest 1.4 16V , bo z tym silnikiem O II faktycznie nie jedzie.

Tomeko, zdziwiłbyś się jak byś sie dowiedział ile można zejść z ceną na dieslu (zapraszam na forum Octavii tam chłopaki ci to wyjasnią).

Tomeko, ESP nie jest po to żeby rekompensować niedostatki układu zawieszenia, tylko po to żeby wyprowadzić kierowcę z opresji po JEGO błędach. Nie prowadzi się dobrze samochód w którym ESP wsześnie wkracza do akcji i przywołyje go w drastyczny sposób do porządku, tylko ten w którym ESP nie ma prawie nic do roboty !!

Również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wywody Nika, sa wogole g warte, skoro nawet foldery reklamowe grupy vag, czyli As i motor, twierdza jednoznacznie, ze megane jezdzi poprostu lepiej. testy dynamiczne iso i vda przejezdza z predkosciami focusa i golfa...

Koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!