Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II z 2003r A ELM 327


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, chodzi o Elm327 w Scenicu II z roku 2003 1,5 dci(Nowy Model)

Więc Zakupiłem Elma i panie mi napisała że nie wie czy będzie działać w moim aucie bo:

1. Wszystkie auta Europejskie od 2001 r. benzynowe i od 2004 r. diesle

Moje Auto nie mieści się w tych normach tego punktu. Moim zdaniem to czy to będzie 2003 do 2005 to będzie to samo Auto nieróżniące się niczym- silniki te same obsługa OBD2 i czy jest możliwe że w moim roczniku elm nie zadziała a w 2004 zadziała??

Może miał ktoś podobny problem a może ma ktoś Auto z tego roku co ja i Elm mu śmiga.. Bardzo proszę o odpowiedz bo pani u kturej kupiłem czeka na E-maila czy ma wysyłać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elm327 z silnikiem 1,5 DCI z 2003 napewno się nie połączy, mam taki interfejs i niedało rady. Z tym silnikiem połączy się napewno DDT2000 z interfejsem VAG KKL a napewno taki skaner diagnostyczny http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=50&prodid=276

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. A ja mimo wszystko sprawdzę, ewentualne sprzedam.. Dzieki za odpowiedz wszystkim

 

Temat do zamknięcia

Chyba że jest kto jeszcze komu odpalił Elm

 

[ Dodano: 2010-02-09, 15:42 ]

Ale nawiasem mówiąc. Wyczytałem że jednemu panu z forum odpala na takim samym Aucie z tym silnikiem tylko z 2004r, a to wydaje się być dziwne i dlatego jak sam nie sprubuje to chyba się nie dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic z tego cały dzień poświęciłem testom i nici nie uzyskałem kompletnie nic poza tym że komp widzi Elm-a, ale nie odpala, program łączy się z kompem, ale jak już ma się połączyć z Autem jest lipa błędy różnego typu. Wiele programów i nici nawet na jednym nie odpaliło... Skoro mówisz że u Ciebie odpalił to może podpowiec jak na jakim programie jaka konfiguracja itd...

 

[ Dodano: 2010-02-11, 20:57 ]

Podobno do Renówek tylko Clip, no ale niestety na Alegro 2700zł trochę za drogi jak na garażowy śprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek, z niecierpliwością czekam na efekty. Martwi mnie tylko jedno że jak zwykle u nas jak ktoś coś wie to robi się z tego tajemnicę :

Aha i napewno źle odpalasz auto do połączenia z ELM-em

Kolego może napisz coś więcej nie róbmy z tego wielkiej tajemnicy?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Pcmscan i innych chyba wszystkich dostępnych. Sterowniki poszły super na xp i na win7 wszystko zgodnie z instrukcją. Niestety nic z tego. A co do podłączenia to normalnie włączyłem silnik po podłączałem i próbowałem się połączyć, ale niestety nic. Gdzieś wyczytałem, że trzeba przytrzymać przycisk "start" ponad 5 sec, i że wyświetli sie tryb Awaryjny i żeby wyjsc poprzez dwukrotne naciśnięcie ponownie "start" z trybu awaryjnego i żeby wtedy próbować uzyskać połączenie. Ale mi nie wchodzi w żaden tryb awaryjny próbowałem 100 razy

 

[ Dodano: 2010-02-12, 18:41 ]

waldek42, jeśli wiesz jak się to podłącza to powiec jak możesz bardzo cie prosze. Programy jakich prubowałem używać to:PcMSCAN. v2.4.12(bulid1194), ScanMaster-ELM 1.6, EasyOBD II, OBD Logger, OBD-II ScanMaster, wOBD i inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może napisz coś więcej nie róbmy z tego wielkiej tajemnicy?.

No tak, kolego :) wszem i wobec bedę piać i się chwalić, że używam scrackowanych pełnych, ukradzionych wersji programów. :evil:

Po drugie źle startujesz Scenica do połączenia z ELM.

Róbcie tak:

Podłącz się do gniazda w aucie ELM-em. Naciśnij Start ale jak puści blokada kierownicy puść sprzęgło w takim momencie, żeby zapłon był włączony ale silnik nie. Uruchom program -jeżeli program wymaga łączenia przyciskiem to klikaj i ciesz się skromnymi możliwościami ELM. :)

A PCMSCAN jest chyba najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogulnie chciałem posprawdzać to i owo, druga sprawa myślałem że zmienie język wyświetlania komunikatów na eng, bo mam po szwedzku. Ale ogulnie lubie się bawić takimi pierdołkami, myślałem że może nawet sprawdze stan silnika KM itd.. No ale to tylko myślałem :).. Może kiedyś zakupie clip-a. Sciągnołem nawet program Clip do renault iso. ale na tym kablu nie odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Zrobiłem wszystko tak jak piszesz, ale niestety nic z tego

 

[ Dodano: 2010-02-12, 19:01 ]

A powiec mi jeszcze jak masz ustawiony Port(COM i LPT)-> USB Serial Port(com1)

 

[ Dodano: 2010-02-12, 19:05 ]

Umnie jest tak:

 

Liczba bitów na sekunde 38400

Bity danych 8

Parzystość Brak

Bity stopu 1

Sterowanie przepływem Xon/Xoff

A w zaawansowanych:

Numer Portu COM1

Odbioru 512

Transmisji 512

czas opóźnienia (msek) 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!