Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik temperatury silnika /chłodnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Scenic 1,9dci 2004 r - po odpaleniu zimnego silnika na mrozie zauważyłem ,ze właczył sie wentylator chłodnicy. Jaka może byc przyczyna? Poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym Ok , klima wyłaczona. Wskażnik temperatury silnika w kabinie działa prawidłowo, po kilku kilometrach jest na piatej kresce( tak jest zawsze nawet latem) Generalnie wentylator chłodnicy nie właczał sie nawet na nagrzanym silniku i w lecie. Szukałem czujnika temperatury na termostacie ale tam go nie namacałem-dostep jest tragiczny, nie wiem jak mozna np wymienić termostat na tym silniku w Scenicu. Gdzie jest ten czujnik ? i czy wentylator chłodnicy zostanie wyłaczony podzas jazdy np przy przekroczeniu predkości 30km/godz.? Najłatwiej jest wyłaczyc wentylator chłodnicy poprzez wypiecie wtyczki na samym wentylatorze co zrobiłem -mozna wsadzic rekę ale tylko jedna od góry silnika. Wiosna blisko i trzeba bedzie wentylator załaczyc z powrotem. Jeżeli czujnika nie ma na termostacie to jest może na chłodnicy? Przeszukałem wszystkie posty ale nie znalazłem odpowiedzi na te pytania.

Czy ktos może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz, padł Ci czujnik temperatury. Objawem padniętego czujnika jest właśnie włączanie wentylator chłodnicy nawet na zimnym silniku.

Czujnik powinien być na prawo w dół od termostatu, przynajmniej u mnie tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy inne silniki w 1,9dci termostat jest z prawej strony silnika /stojac przodem do maski. Ponizej termostatu jest skrzynia biegów. Nie namacałem czujnika poniżej termostatu. chyba ,ze wsadzili go z tyłu silnika?ale tam nie siegne ręka. Z przodu silnika w bloku jest jaki czujnik ale dochodza do niego dwa przewody. Wg Intercars czujnik w moim 1,9dci ma 4 przewody i wyglada na to,ze jest wkrecany w blok silnika? jak go w razie czego wykręcić? co z płynem chłodzacym? Dostęp wszedzie jest tragiczny. praktycznie mozna wsadzić tylko jedna reke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!