Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony bieżnikowane


Marcinescu

Rekomendowane odpowiedzi

byłem ostatnio w Praktikerze i znalazłem oponki zimowe 205/55/16 King Mieler w cenie 199zl, ale coś mi niepasowała ta cena. W necie znalazłem informację że ta firma produkuje opony bieżnikowane - co to za technologia, wato pakować się w takie opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie odpuścił, kiedyś widziałem zdjęcie takiej opony z oderwanym bieżnikiem i z tego co pamiętam to samochód był skasowany ;-) Produkcja takiej opony wygląda tak, że biorą zużyte opony i nakładają nową warstwę gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinescu, widzisz na poboczach te resztki opon?To właśnie resztki opon bieżnikowanych dużych mobilków.Tam nowa opona kosztuje tyle co do naszych komplet.Dlatego dużo firm bieżnikuje opony ciężarówkom.

Ja osobiście bym się bał na takiej oponie jechać autostradą :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=30031&

 

To była normalna opona zimowa Fulda Kristal Montero wyprodukowana w październiku 2005, kupiona w zakładzie wulkanizacyjnym w niemczech i jeżdzona niewiele w poprzednim sezonie.

 

jasssne :) (swoja drogą nie tylko auto można kupić okazyjnie od niemców - prawie nowe opony w idealnym stanie z niskim przebiegem również :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, szczerze mówiąc to można się nabrać bo wyglądają w 100% jak nówki i ludzie chyba się nabierają bo został tylko 1 komplet. A bieżnikowanie opon w wulkanizajcji pamiętam za komuny ale tam boki opony były stare i można było łatwo rozpoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Obecnie używam już drugiego kompletu bieżnikowanych zimówek (vectra kombi, grand scenic) i jest ok nie narzekam spisują się dobrze a do tego ich cena :mrgreen:, nie polecił bym opon letnich tego typu ale tylko ze względu na to, ze są głośniejsze miałem takie w seicento, co do ich właściwości jezdnych nie narzekałem ani na mokrym ani na suchym.

 

 

Proponuje nie wypowiadać o sprzęcie, którego się nie używało bo niby na jakiej podstawie? -bo slyszałem, że ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używam bieżnikowanych zimowych opon (chyba Mot Gum czy jakoś tak). Kosztowały mnie około 500zł. Spisują się zaskakująco dobrze - co w moim rozumieniu oznacza że nigdy nie wpadłem w niekontrolowany poślizg na nich ani ja ani moja żona która częściej jeździ. Zdaję sobie sprawę że nie są super albo inaczej że nowe są na pewno lepsze, ale zimą nigdzie dalej niż w promieniu 100km nie jeżdżę a i prędkości są dużo niższe. Na lato nigdy nie pokusiłbym się o bieżnikowane opony. Opony bieżnikowane są dobrym wyborem ale dla osób świadomych pewnych ograniczeń ale jeśli się o nich pamięta są bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony bieżnikowane są dobrym rozwiązaniem ale tylko do samochodów ciężarowych. Osobiście jeździłem bo chciałem trochę kasy zaoszczędzić i w moim przypadku stwierdzenie że skąpy 2 razy traci było słuszne. Kupiłem opony bieżnikowane i pojeździłem sobie na nich 6 miesięcy bo się rozpadły (jedna w czasie jazdy strzeliła) a z drugiej wyszły druty. Więc osobiście więcej nie kupie opon bieżnikowanych nawet jak bym na nowe miał wydać. Dobrym rozwiązaniem dla osób mało jeżdżących są opony wielosezonowe. I się one sprawdzają w zimę w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja używałem opon bieżnikowanych i muszę powiedzieć, że byłem bardzo zadowolony. Wolę nowe bieżniki od jakiś ogryzków. Oczywiście trzeba szukać tam gdzie dają gwarancję. Zdarzyło mi się jedną reklamować. Przysłali mi nową i wszystko było OK. Uważam, że jest to dobra alternatywa dla dużych rozmiarów opon. Im mniejszy rozmiar ta kalkulacja jest mniej opłacalna. Przy 14 warto poszukać nowej oryginalnej. Powyżej rozmiaru 15 warto się zastanowić nad bieżnikowanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to myślę, że są w aucie takie rzeczy, na których się nie oszczędza. nigdy nie wiemy kiedy spadnie deszcz, jakie warunki na drodze, kto nam wyskoczy przed maskę etc. dlatego nie oszczędzam na oleju silnikowym, paliwie, filtrach, hamulcach, oponach etc.

oszczędzam na płynie do sprysków, dywanikach, zapachu, myciu, niektórych częściach.

dobre opony mi już nie jeden raz uratowały tyłek (teraz kupiłem BRIDGESTONE TURANZA), hamulce sprawiły, że scenik stanął "dęba" (MIKODA nawiercane), olej leję od początku CASTROL 10W/40, paliwo wraz z dodatkiem oleju 2T, nie miałem problemu w żadną zimę z paleniem...

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zgadzam się z Tobą mrarek. Na oponach szczególnie nie warto oszczędzać. Lecz jeśli już stoimy przed wyborem oszczędności dotyczących opon, to uważam, że opony bieżnikowane są lepszym rozwiązaniem, niż kilkuletnie używki, szczególnie od handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kupiliśmy przed zimą 2 używane Micheliny do Sceniczka na przód i było fajnie pięknie dopóki nie spadł śnieg... Niby firma ma znaczenie, ale wchodzi do tego też zużycie bieżnika. Nie polecają kupować bieżnikowanych na lato i zgodzę się z tym. Latem opona na słońcu może się nagrzać nawet do 80*C a opona z nowym bieżnikiem jest sklejana przy max. 120*C. Dlatego bieżnik się odkleja. Zimą jest inaczej, więc moim zdaniem bieżnikowana z pewnością wystarczy. Jeśli nie jeździmy ponad 120km/h. Kupiłem niecały tydzień temu bieżnikowane zamiast używanych wstawiłem i jestem jak narazie zadowolony z zakupu. Zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!