Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja radia w Megane I


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamontowałem swojego Teddy w miejscu po popielniczce. Mam problem jednak z zapalniczką, która sie bardzo przydaje. Rozwiązał ktoś może ten problem w jakiś ciekawy sposób. Sam próbowałem ale przyznam że efekty marne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebna zapalniczka jako komplet, to faktycznie może być problem ale jeśli tylko gniazdo, to można w boku, albo suficie schowka przed pasażerem takie zabudować, (uniwersalne) a tylko podłączyć pod przewody które do zapalniczki były podłączone.(po ich przedłużeniu)

Klapa schowka ma tyle nieszczelności, że podłączona tam przykładowo ładowarka będzie niewidoczna, a sam kabel, powiedzmy do zasilania nawigacji albo telefonu, bez problemu można przez szczeliny wyciągnąć na zewnątrz.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Super pomysł. Szczerze to do głowy mi nie przeszedł schowek. W zasadzie zapalniczka jako komplet mi nie potrzebna. Potrzebuje gniazdo i schowek będzie idealnym miejscem. Dzięki za pomysł. :)

 

Kolego, proszę doczytać regulamin i zasady cytowania wypowiedzi :)

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podobnie jak kolega jokker upchałem radio w konsoli zamiast popielniczki/zapalniczki. Wkład okrojony do minimum miniszlifierką. Na początku radio wkręciłem zwykłymi śrubami z łbem heksagonalnym, ale wkład jest za szeroki i ciężko go wepchnąć do środka, a jeszcze trudniej wyciągnąć. Ostatecznie łby ścięte, a na rdzeniach nacięcie pod płaski śrubokręt.

thumb_hosting_zdjec_1398634402__cb1.jpg

Po osadzeniu w konsoli:

thumb_hosting_zdjec_1398634587__cb2.jpg

Wycięcie otworu we froncie dawnej popielniczki nie wyszło jak trzeba, a że z punktu widzenia kierowcy i pasażerów dziury praktycznie nie widać póki co nie maskuję.

Widełki pod mikrofon przykręcone do obudowy przycisku awaryjnych i centralnego, póki co całość wygląda mniej/więcej tak:

thumb_hosting_zdjec_1398635397__cb3.jpg thumb_hosting_zdjec_1398635714__cb4.jpg

Instalacja cały czas w etapie przejściowym, docelowo:

-montaż głośnika nokii na prawym boku tunelu środkowego

-wyprowadzenie zasilania do rozdzielacza pod fotel pasażera, prawdopodobnie na 2 gniazda zasilające i 2 USB

-wstawienie przed głośnik miksera lub selektora CB/odbiornik szerokopasmowy/nawigacja

-być może jakaś maskownica wokół radia <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Ja w swojej megance radio przykręciłem do boku fotelu pasażera a kabel idzie pod siedzieniem do słupka, potem wcisłem w podsufitkę a wychodzi w bagarzniku przez gumową uszczelke obok węża do spryskiwacza, następnie w dachu w szczelinie i do relingu i tam antena bedzie zamontowana. Jak zrobie uchwyt anteny to dodam zdjęcia.

A mam jeszcze jedną antene do radiotelefonu na 145mhz / 430mhz na środku dachu. Kabel idzie po uszczelce drzwi i wychodzi pod fotelem i koło lewarka od biegów jest wtyczka do tego radia a jest to ręczniak Baofeng uv5r. CB to President Johnny 2 ASC. Jak zrobie bazowe radio 0-30 MHz to z domu biorę Alana 87 i pakuje w miejscu prezydenta.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!