Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Niedawno zamontowałem sobie CB do mojej meganki. Długo zastanawiałem się gdzie je upchać.. Zdecydowałem się na montaż w miejscu popielniczki. Jako że nie pale, to praktycznie jej nie używałem.

Wygląda to mniej więcej tak:

1minisq1.jpg . . 2minipj1.jpg

Obudowę z popielniczki kupiłem za grosze na allegro, żeby ewentualnie powrócić do oryginalnej (kwestia odkręcenia i przykręcenia 2 śrubek).

Z kupionej obudowy wyciąłem ściankę tylną, górna i dolną tak aby radio bez problemu się zmieściło. Została przednia ramka i boczne ścianki z uchwytami na mocowanie do kokpitu. W bocznych ściankach wywierciłem dwa otwory na śruby 6mm, którymi przymocowałem radio do obudowy zapalniczki.

3minikc7.jpg . . 4minisc9.jpg

5minitn4.jpg . . 6mininw6.jpg

Do zamaskowania mocowania radia użyłem zaślepki kupionej popielniczki. W zaślepce wyciąłem otwór takiej wielkości żeby radio "sztywno" wchodziło w zaślepkę. Dzięki temu nie trzeba nic przykręcać, kleić itp. Wszystko dobrze i stabilnie się trzyma. Do zaślepki przykręciłem uchwyt na gruszkę (głównie z tego względu, że nie chciałem robić dziur w kokpicie)

7minirq5.jpg . . 8minibj0.jpg

Początkowo chciałem tak zamontować radio żeby chowało się całkowicie w miejscu na popielniczkę (kradzież), niestety model, który posiadam (Uniden Pro520XL) jest trochę za długi i nieco wystaje.

Podsumowanie miejsca montażu (subiektywne):

PLUSY:

- łatwy dostęp do gałek

- stabilne mocowanie

- nie przeszkadza (jak np. przy montażu do tunelu środkowego, gdzie nie raz radio może zarobić buta, czasem nawet mokrego )

MINUSY:

- brak popielniczki i zapalniczki (żal mi tylko zapalniczki bo czasami się przydaje, ale nad tym jeszcze pomyśle )

- widoczne dla "nowych nabywców"

Dziś przyszedł dzień aby radio nie leżało luzem pod fotelem. Moim celem było żeby radio było zamontowane w miejscu:

- gdzie bym widział jego wyświetlacz

- łatwym do jego wyregulowania pokrętłami

- do szybkiego demontażu bo radio często wędruje do innego auta.

I tak po przymiarkach wybrałem miejsce koło dźwigni ręcznego. A oto fotorelacja z 30 minutowego montażu. Potrzebna tylko będzie aluminiowa blaszka- znajdziemy ją w pudełku np. radia samochodowego.

91861784bf3.jpg

odkręcamy śrubkę trzymającą osłonę fotela kierowcy w miejscu zaznaczonym na czerwono(możemy odkręcić również drugą taką śrubkę z tył i wtedy zdjąć tą osłonę całkowicie)

59129869bx0.jpg

odchylamy osłonę i odkręcamy zaznaczoną śrubę.

24343691fw6.jpg

w blaszkę wkręcamy wykręconą śrubę i całość wkręcamy na miejsce

86709196fi6.jpg

wyginamy blaszkę a następnie zakładamy i przykręcamy osłonę fotela

68140566on9.jpg

w tym momencie możemy ozdobić nieładną blaszkę owijając ją dokładnie np. kolorową izolacją (ja jeszcze to uczynię. :-P )zostawiając w niej otwór na blaszkę. i przykręcamy radio. układamy przewód zasilający( u mnie do zapalniczki) i antenowy pod fotelami i dywanikami.

43265618iw8.jpg

A tak wygląda to z radiem.

Miejsce tak jak się spodziewałem wygodne do ustawiania. Fotelem można suwać i ręczny nie przeszkadza bo możemy go złapać bez problemu. Radio demontuje odkręcając tylko jedną śrubkę i mam już w innym aucie.

Powodzenia w montażu :(

AVE

To i ja sie pochwale. Mam TTI880 ale... niestety zazdroszcze tym co sie radio w miejscu popielniczki miesci - mnie niestety NIE - a szkoda. Dlatego wymyslilem inne miejsce na radio (patrz foto) i jak na razie sprawuje sie swietnie.

Ma to miejsce jedna zalete - nie widac radia za bardzo, trzeba wiedziec gdzie go szukac.

Zdravim

post-5226-1204735379_thumb.jpg

post-1-1204735379_thumb.jpg

A ja jednak zmieniłem miejsce CB

teraz to wygląda tak:

odkręciłem osłonę tunelu trzy śrubki. Wyciąłem kawałek tylnej ścianki jak na zdjęciu oczywiście demontując szufladko schowek.

miejscenaradiowy2.jpg

przykręciłem moją nieśmiertelną blaszkę :?: i położyłem na centralkę kawałek czarnego materiału (brak na zdj)który pozostał mi z obicia głośników :?:

20080308002om5.jpg

i całość wyszła lepiej niż poprzednio.

20080308003mf8.jpg

a potem to tylko musiałem poupychać kabelki.

stare miejsce mnie zdenerwowało bo ta blaszka była za słaba i radio latało.

oto moja zabudowa CB podobnie rozwiazana ;-)

img4129ado4.th.jpg

a tak wygląda założona

img4135akp8.th.jpg

oczywiście trochę została przyszlifowana z przodu wiec teraz przylega idealnie. Jest to odlew z żywicy więc można ją oczywiście modyfikować(wiercić itp.) Mam możliwość zrobienia takiej zabudowy - więcej info na pw. Jutro powinno się takie ogłoszenie z sprzedażą zabudowy znaleźć na allegro oraz na stronce www.meganecoupe.pl w dziale kupię/sprzedam. lepsze foty postaram się umieścić wieczorem :?:

ps robione to było pod midlanda allana 102

tak wygląda założona

img4138afl1.th.jpg

img4139ats3.th.jpg

img4140arr6.th.jpg

skoro tytuł tematu to: Jak i gdzie zamontować w Megance radio...przedstawiam rozmieszczenie mojego zestawu. Jest to w standardowy zestaw :P Midland 1001z + hustler (dzielnie służy już 2 lata)

radyjko podpięte bezpośrednio pod akumulator, zamontowane w schowku, być może dla niektórych miejsce niewygodne do obsługi, ale idealnie ustawione rfgain/sql + grucha na kratce nawiewu + odpowienio ustawione vol pozwala na odsłuch przy zamkniętym schowku, więc pasażerowi nic nie przeszkadza...a wieczorem wiadomo...grucha do schowka i nikomu nic sie nie rzuca w oczy niepotrzebnie ;-)

aV167NL9.jpg

A ja tam zamontowałem u Siebie radyjko (ONWA mk3)....

img0095fg1.th.jpg

... i antenę (LEMM AT 1200, mocowanie w miejscu spryskiwacza szyby tylnej)

img0096pm1.th.jpg

Faktycznie doskonałym pomysłem jest umieszczenie radia w miejscu popielniczki, za pomocą perforowanego płaskownika uchwyty maskowanie otworu gąbką.

Antenę zamontowałem na uchwycie stałym i tak trzeba odkręcać i tak wiadomo.

Dla szanujących kokpit (aby nie robić dziur) pomysł na uchwyt gruszki CB. Oryginalne radio Meganki trzyma się doskonale, można schować i nie ma śladu po obecności radia CB.

post-440-1225716887_thumb.jpg

post-1-1225716887_thumb.jpg

post-1-1225716888_thumb.jpg

post-1-1225716889_thumb.jpg

post-1-1225716890_thumb.jpg

post-1-1225716891_thumb.jpg

Ja dziś zamontowałem, wymaga jeszcze trochę dopracowania, ale to jak będzie cieplej <ok> Bo teraz nie chce mi się marznąć :mrgreen: W takim stanie jest, gdy jest nie używane i kabel zasilający nie jest podłączony. Do radia nie miałem ani ramki mocującej ani tego do mikrofonu pierdolnika, stąd takie a nie inne rozwiązania "techniczne" :P

dsc00248bj9.th.jpg

dsc00249lm9.th.jpg

dsc00250oy6.th.jpg

dsc00251gs5.th.jpg

dsc00252pm0.th.jpg

dsc00253ho3.th.jpg

dsc00254zg6.th.jpg

dsc00255zh8.th.jpg

dsc00256pr9.th.jpg

dsc00257gr5.th.jpg

Pzdr

Witam wszystkich ostatnio montowałem w mojej Reni CB radio ,a sami wiecie ile jest tam ,,krągłości'' więc łatwo nie jest . Myślałem o wyjęciu popielniczki, ale w końcu padło na podłokietnik(kupiony wcześniej na allegro). Wyszło to tak:

post-1575-1248205677_thumb.jpg

Witacie ponownie!

Uniden siedzi na swoim miejscu. Faktycznie, jest tam sporo wolnej przestrzeni jeszcze. Może jeszcze dziś wyrzeźbię jakąś fajną zaślepkę - chociaż pogoda zniechęca do grzebania w aucie <ok> Pozdrawiam!

ps. finalny etap oczywiście zilustruję fotografią :( 3majcie się!

ps2. nie wybierajcie się nigdzie bez saperki ... katastrofa - podczas 20minutowego pobytu w aucie, odkopywałem 3 sąsiadów. Szerokości

Szanowny Adminie... trudno jest zacytować fragment jednozdaniowej odpowiedzi - stąd cytat całości - dość krótkiej wiadomości. Domyślam się, że o to chodzi.

Porzucając temat... uni siedzi na swoim miejscu - na chwilę obecną całość wygląda tak:

unimontaz.th.jpg

Nie jest to ostateczna wersja. Mam nadzieję, że nie dostanę bury za przedstawianie tymczasowego rozwiązania. Pozdrawiam zainteresowanych tematem :)

ps. nie zauważyłem osłabienia siły głosu po zamontowaniu radia wewnątrz kokpitu. Hałasuje ..nawet bardzo, także obejdzie się bez dodatkowego "krzykacza".

Odgrzeje starego kotleta ...

Dzisiaj zamontowałem sobie radyjko. Wybrałem najprostszy chyba sposób - łatwo włożyć i wyjąć radio. W miarę bezproblemowo się to obsługuje. Wcześniej przez 2 lata miał tak zamontowane w poprzednim aucie (R19).

montaz.th.jpg

Ja już sobie wypatrzyłem miejsce na CB w mojej Megi - od dołu schowka na taśmę dwustronną za uchwyt, taśma mocna bo wytrzymuje obciążenia obrazów na ścianach.. :mrgreen:

Regulamin

Idę o zakład że nie utrzyma...

Proszę się z nim zapoznać.

Milyges, antenka się bez problemu zmieściła w dziurze, czy trzeba było rozwiercać ?

sory za jakość zdjęć, telefon

Radio mam w łatwo dostępnym miejscu, wygodne zamocowanie gruszki, tylko mocowanie Anteny mnie denerwuje bo w garażu nie mogę otworzyć bagażnika

Ciekawe jest tez przykręcenie uchwytu na mikrofon do kasety +++ za kreatywność

szerokości

post-27776-1284725339_thumb.jpg

post-1-1284725339_thumb.jpg

post-1-1284725340_thumb.jpg

Możesz zrobić zdjęcie samego uchwytu, bo mnie zaciekawił ;-)

prosze bardzo, jednak bede zmienial i zamontuje ja w miejsce spryskiwacza

post-27776-1284811839_thumb.jpg

post-1-1284811839_thumb.jpg

post-1-1284811840_thumb.jpg

Dzięki za zdjęcia.

Ja w chwili obecnej mam Midlanda na magnesie i się zastanawiam nad czymś innym.

Nie wiem czy montować na uchwyt, czy może w miejsce spryskiwacza.

Jak będziesz montował w miejscu spryskiwacz, to zrób manuala ze zdjęciami.

Na pewno wielu osobom sie przyda :)

Przy montowaniu w miejscu spryskiwacza uważajcie bo oryginalny spryskiwacz zajmuje 2 otwory. Jeden na wąż z płynem i drugi na śrubę. Są one w pewnej odległości od siebie i na przykład u mnie antena nie zasłoniła jednej i musiałem ja załatać (docelowo chcę tam wcisnąć spryskiwacz od innego auta ale nie mogę znaleźć takiego który będzie dobrze pasował).

Pozdrawiam.

A co ze spryskiwaniem zabrudzonej szyby (dochodzi jeszcze przegląd techniczny i tam spryskiwacz powinien być sprawny.

W niektórych nowych autach do tej pory w piątych drzwiach nie ma wycieraczki, ani tym bardziej spryskiwacza ;-)

milyges, sprawdz ten od malucha

skoro zostaje otwor, to dopoki nie zobacze ze ktos (milyges) wsadzil tam inny spryskiwacz nie zdecyduje sie na zamontowanie tam anteny, dzieki za info

Swoje radyjko zamontowałem w miejscu po popielniczce, wygląda to tak:

alanh.jpg

Ma ktoś pomysł jak zaślepić dziury po bokach CB?