Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dżwięk sypanego piasku przy dodawaniu gazu


suchutki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ziooomy :)

 

Na wstępie chcę zaznaczyc że usunięcie usterki dotyczy silnika 1,5 dCi.

 

Więc ponowna awaria typu- jedź do renault i wydaj kupe kasy!! :-P

ale nie dla mnie i nie tym razem :)

 

Przedwczoraj odpalam furę, wyjeżdżam z placu i jest ok.

zamykam bramę, wsiadam do auta, ponownie odpalam i przy dodawaniu gazu jakby mi ktoś sypał piach w turbo ;-)

Oczywiscie juz miałem taki przypadek wiec na 95% wiedziałem o co chodzi :-D - a chodzi o kawałek rurki gumowej, która doprowadza powietrze z Intercoolera.

Podnoszę maskę - trzeba troche po omacku podotykać bo cholernie nieciekawe miejsce - i juz wiem że to ta rurka ;-)

zabrałaem się za rozkręcanie i w sumie zajęło mi to ( z podjechaniem do sklepu i kupieniem "zamiennika" około 45 minut ).

z doświadczenia wiem że w serwisie chcieli przez 2 dni trzymać auto (może kolejki a moze taki kaprys) i koszt miał wynieść 700 zł netto za tą rurkę + koszty wymiany. Ostatnio nie iwedziałem co i jak wiec nie miałem innego wyjścia jak zapłacic (oczywisćie tylko za wymianę).

Z usterką można w sumie jeździć. W zeszłym roku na granicy niemieckiej mi sę to zdarzyło i objechałem z tym Niemcy i wróciłem do PL, tylko V-max to 130 bo dalej po prostu auto nie dawało rady. Objawia się czasami tym że komputer wyświetla INJECTION FAULTY, spada moc no i ten dźwięk. Tym razem tylko dźwięk był słyszalny i nic poza tym.

 

Tą niefortunną rurkę kupiłem w sklepie z częsciami do Liazów, Kamazów, Starów i innych ciężarówków ;-)

Koszt - 3 zł

wymiana- darmowa :P

czas- około 35 minut

 

Jak ktoś będzie miał problemy to zparaszam do mnie :P za dobrego sześciopaka mogę pomóc ;)

Tu film (trochę kiepskiej jakości) z dźwiękiem jaki towarzyszy usterce:

http://puschkin.pl/suchy_upload/MEgane/DSCN4203.MOV

 

a tu trochę zdjęć:

 

DSCN4204.jpg

DSCN4205.jpg

DSCN4207.jpg

DSCN4208.jpg

DSCN4209.jpg

DSCN4210.jpg

DSCN4214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj usłyszałem dziwny świst dochodzący z silnika. Dodatkowo zauważyłem spadek mocy, a właściwie to brak mocy dawanej przez turbinę.

 

Dźwięk to świst taki jak alternator w starym radiu. Jeszcze co zauważyłem to gumowy wąż idący nad silnikiem po przygazowaniu robi się płaski, a po zwolnieniu pedału przyspieszenia znów wraca do swojego kształtu.

 

Nie zapala się żadna kontrolka.

Czy macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, jak robi się płaski to znaczy ze jest w nim podciścienie.. bo silnik ssa powietrze, albo masz bardzo zapchany filtr powietrza, albo kompletnie dojechaną turbine albo gdzieś na odcinku od filtra do tego wąza co się robi płaski masz niedrożną rure.... ale ja stawiam na filtr albo turbo bo co by mogło zapchać tak grubą rure...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamałeś mnie, bo filtr powietrza był wymieniony 3 tygodnie temu. A jeżeli to turbina to pewnie koszt kosmiczny.

 

Ja mam nadzieje, że to co innego. Jutro podjadę do jakiegoś szpeca, może coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc Panowie mam już auto zrobione :-D . Powodem oczywiście była turbina. W starej była zgięta oś na której są łopatki.

 

Używana turbina 550,-

Wymiana 250,-

 

Dodatkowo mam nowy EGR bo mechanik miał, a stary był cały zasyfiony i dorzucił go gratis.

 

Trochę pociągnęło po kieszeni :-( ale myślę że i tak nie było źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że to niewiele.

Co do nowego (używanego) turbo to jest wyciągnięte z innej meganki rozbitej którą widziałem i w sumie oprócz uszkodzonych elementów wyglądała całkiem dobrze. Właściciel mówił że miała zaledwie trochę ponad 60kkm.

W praktyce się okaże. Na razie jestem szczęśliwy, że jeździ. :-D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!