Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podświtlenie deski rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy ktoś wymieniał juz podświetlanie deski rozdzielczej?

Mam Megane Classic z 1998r.

 

Chce zmienić podświetlenie deski rozdzielczej z oryginalnego pomaranczowego na niebieski oparty na diodach LED.

Tylko tu nasuwa się pytanie, czy kolor podświetlenie poszczególnych części zależy od żarówek czy od plastików, które są podświetlane, np tarcze zegarów, gałki do nawiewu itd.

 

Może ktoś juz to u siebie robił. Jesli tak to jakie efekty tego wyszły? Bylbym bardzo wieczny za jakies fotki.

 

I dalej jesli wystarczy wymienic zarowki to jak zdemontować poszczegolne czesci (deska rozdzielcza itp).

W tym miejscu proslilbym za jakis poradnik.

 

Czekam na odp ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od żarówek, tylko od wkładek przez które przechodzi światło. Swoją drogą niebieski kolor może fajnie wygląda ale męczy wzrok. Wszystko zależy oczywiscie od intensywnosci ale... w/g mnie bursztynowy jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki wyjdzie kolor w połączniu niebieskich diodek i wkładek o podświtleniu bursztynowym :mrgreen:

Pamiętaj, że diody trza dobrze wkładać - chodzi o polaryzację +/-.

 

ps. rozpędem nie wkładaj niebieskich diodek na postoje bo u nas prawanie jest to niedozwolone :)

 

I dalej jesli wystarczy wymienic zarowki to jak zdemontować poszczegolne czesci (deska rozdzielcza itp).

W tym miejscu proslilbym za jakis poradnik.

Nie chce mi się kolejny raz pisać - poszukaj na forum już w kilku miejscach była o tym mowa jak się rozbiera deskę ;-)

A najszybciej znajdziesz w dziale instrukcje - tam są podane odnośniki do skanów książki gdzie masz opisane i pokazane na fotkach co i jak :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jak zmienisz kolor poswietlenia to daj znać bo ja chciałem zmienić ale w zegarach oryginalnie są żółte pomarańczowe plastiki i dałem na luz nie wiem co by z tego wyszło ale popieram

 

[ Dodano: 2007-01-16, 00:03 ]

coś się pokopało trzy razy to samo ale wiadomo o co chodzi

[jak zauwazyles to czemu nie zedytowales? DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!