Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Ogranicznik prędkości" przy 120 k


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po ostatniej wizycie u "fachowca" od komputerów mam problem, a właściwie 3.

 

1. Przy wyłączonym zapłonie kontrolka od immo mruga tak jak powinna, lecz po włączeniu zapłonu zamiast zgasnąć, świeci cały czas.

Renia wprawdzie odpala i jeździ ale ta kontrolka strasznie denerwuje.

 

2. Druga sprawa to "ogranicznik prędkości" ;-)

Po przekroczeniu prędkości 120 km/h słychać sygnał dźwiękowy taki w stylu "pi...pi...pi...pi". (nie mylić z buzerem od świateł <czerwona> )

Pewnego razu sytuacja zmusiła mnie do przyspieszenia i co dziwne, powyżej 140 km/h przestało piszczeć. Zaczęło ponownie po zwolnieniu poniżej 140.

 

3. Trzecia sprawa to oświetlenie wnętrza.

Światło wewnątrz nie zapala się po otwarciu centrala z pilota, lecz dopiero po otwarciu drzwi i gaśnie natychmiast po zamknięciu zamiast powoli przygasać.

Wiem, że ten temat był już poruszany lecz interesuje mnie tylko, czy to wyłącznie wina ściemniacza czy może być kwestia ustawień w kompie .

 

A może 2 pierwsze punkty to też tylko kwestia ustawień w kompie.

 

Będę wdzięczny za wszelki wyjaśnienia przynajmniej do 2 pierwszych pozycji.

 

Pozdrawiam

Grzdu

Scenic I ph II 1,9 dCi 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fachowiec namieszał w komputerze, być może wgrał Ci złą konfigurację. Podobne rzeczy się działy jak facetowi w RX4 włączyli konfigurację dla zwykłego Scenica - zgłupiała wtedy tylna klapa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

yari, konfiguracja ze zwykłego scenica w rx4 powodowała, że nie było możliwości otwarcia dolnej części klapy. Komputer pozwalał na jednokrotne kliknięcie przyciskiem, więc mogłeś otworzyć szybę, natomiast zamek klapy już się nie otwierał. Po wgraniu prawidłowej konfiguracji wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ok> ale numer, myslalem, ze takie rzeczy to tylko we wloskich! :lol: (tez mialem :-D )

 

ale zaskoczylo mnie to, ze komputer ma wladze nad zamkami elektrycznymi, tzn. zdaje sobie sprawe, ze sygnal od niezamknietego zamku idzie do kontrolki, ale nie zdawalem sobie sprawy, ze przez komputer

gdzie liste komend, hasel i wlasciwosci komputera do RX4 znalesc moge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!