Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z elektryką po wizycie na myjni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

mam problem z moją Megane 03'.

dziś udałem się na myjnię i po umyciu, wyjechaniu z niej, samochód zwariował, na desce paliło się wszystko, był komunikat DEFAILLANCE ELECTRONIQUE, czyli USTERKA ELEKTRONICZNA, nie działało wspomaganie, wycieraczki samoczynnie się włączyły i nie chciały się wyłączyć, zrobiłem kaczkę i wreszcie zgasł, zresztą samochód też nie reagował na przycisk START/STOP.

W chwili obecnej nie da się go już zapalić a na desce nic się nie pali, zresztą deska po włączeniu świateł nie zapala się w ogóle, jedynie działa dmuchawa w samochodzie, szyby się opuszczają

proszę o pomoc osoby, które miały podobny problem i wiedzą, co to może być, do kogo z tym się udać itd

(mieszkam w Warszawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej woda dostała się do skrzynki bezpieczników(UPC) w komorze silnika. Jeżeli to jest przyczyną to mogę Cię pocieszyć bo koszt to tylko około 350zł za używkę.

Druga ewentualność jest gorsza, jeżeli woda dostała się do komputera UCH (pod deską rozdzielczą) to masz do wymiany UCH i chyba karty. Koszt tutaj to około 700zł.

Nie ciesz się za bardzo jeżeli jutro odpali, bo każdy dzień będzie teraz darowany. Woda dokonuje spustoszenia w elektronice, zostawia osad, pojawia się korozja na płytkach.

Powtórna "choinka" to tylko kwestia czasu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za informację, aczkolwiek mam jeszcze pytania

Jak się zabezpieczyć na przyszłość przed takimi niespodziankami

czemu do tej pory nie było z tym problemów, czy coś się rozszczelniło?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się przed tym zabezpieczyć, ja po "swojej" awarii długo oglądałem okolice skrzynki UPC i prawdę mówiąc nie mam pojęcia którędy woda mogłaby się tam dostać. Chyba tylko pod ciśnieniem. Mechanik twierdził że to częsta przypadłość po kilku latach użytkowania i w okresie zimowym ma przynajmniej 1 Megana na tydzień z tym problemem.

Moja teoria to wilgotna gąbka uszczelniająca zamarzła i zrobiła się sztywna co wpuściło wodę.

Do UCH woda łatwo może się dostać przez lewą kratkę wentylacyjną (wystarczy że po otwarciu drzwi posypie się śnieg do niej i może być klops...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie, gdzie można zakupić UPC i UHC, co wchodzi w skład tego UPC i UHC?

to się kupuje w kompletach? czy może pojedyncze części z UPC, UHC

wskazane przez Ciebie ceny, dotyczą nowych części czy używanych

 

ponadto masz na myśli tą małą kratkę wentylacyjną po lewej stronie kierownicy?

I jeszcze jedna sprawa, czy polecasz jakiegoś mechanika?

Z góry dziękuję za info

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC to po prostu skrzynka bezpieczników w komorze silnika. Znajduje się zaraz okok akumulatora, przy błotniku pod plastikową osłoną. Ja zapłaciłem 350zł z wymianą za część używaną. (niestety ta też była wadliwa i powodowała zwarcia w układzie przepustnicy)

UPC różni się modelem (N1 ; N2; N3, N4) w zależności od wyposażenia samochodu i z tego co kojarzę w 2005 była zmiana skrzynki. Musisz znaleźć jakiegoś mechanika - elektronika specjalizującego się w Renault lub francuzach. Mój elektronik ma te skrzynki prosto z ASO.

Niestety z zachodniopomorskim nie znam nikogo takiego.

Co do UCH, to tak, zagrożeniem dla niego jest ta kratka wentylacyjna między kierą a drzwiami. Znajduje się bezpośrednio nad skrzynką bezpieczników w kabinie i w przypadku nieszczelności kanału powietrznego następuje zalanie.

Niestety UCH odpowiada za zapłon i kodowanie kart i w przypadku jego wymiany trzeba też posiadać nowe karty. Najlepiej udaj się do jakiegoś elektronika który dokładnie to sprawdzi i Ci wszystko wyjaśni. Moja wiedza pochodzi od mojego elektronika w Warszawie od którego dowiedziałem się tego wszystkiego przy okazji mojej awarii.

Ceny w ASO UPC to około 2000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W profilu masz zachodniopomorskie <czerwona>

Tam gdzie robiłem, elektronik robi tylko francuzy, mieści się na terenie firmy Auto mazowsze.

Na wyjeździe z Warszawy w stronę Mińska Maz. około 50m za odgałęzieniem z DK17 na lublin po lewej stronie.

Wadą jest niestety to że pracuje od 10 do 16-tej. (oficjalnie), często jest też po godzinach.

Najlepiej się umówić :

tel. 501 536 453

czasem naprawdę ciężko się dodzwonić. (ja czasem dzwonię po 10x...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dziękuję za podpowiedź

w międzyczasie zdążyłem już zawieźć na lawecie autko do specjalistów z Raszyna, już kiedyś mi pomogli i przypomniałem sobie o nich

jak sobie nie poradzą, to jadę do tego Twojego speca

jeszcze raz dziękuję

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

przepraszam, że dopiero teraz piszę o tym - naprawiono mi samochód w ciągu 1 dnia, wymieniono podobno jakieś 3 kostki, bo zamokły, przejrzeli także całą puszkę z bezpiecznikami, ale jej już nie wymieniano, z komputerem też było OK

zainkasowali 300 pln i od tej pory wszystko jest ok, nie byłem jednak jeszcze na myjni....

przyczyna wg nich, to otwór w nadkolu, musiałem zgubić tą zawleczkę w nadkolu...

koszt nowej a ASO, bo tylko tam mogę kupić to ok 90 PLN....(ładna cena, jak za kawałek plastiku)

wszystko tak naprawdę wyjaśni się wg mnie właśnie po myjni

jakby ktoś z Panów chciał do nich kontakt, to warsztat mieści się na ul. 19 kwietnia 60 w Raszynie, 501 350 001

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!