Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szyby elektryczne-cuda jakieś czy co?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku tej przydługiej już zimy,przednia lewa szybka zaprzestała swojej działalności w kierunku otwierania.Sprawdziłem zespół przycisków, gdyż kolega też posiada takowe autko.Przyciski cacy,więc szykuję się na grubszy wydatek.Aż tu dziś odpalam pojazd i słyszę w drzwiach kierowcy dźwięk podobny do tego jaki wydają zazwyczaj przekaźniki.Coś mnie tknęło,wcisnąłem przycisk, a szybka się otworzyła.Nacisnąłem ponownie i zamknęła się.Jeszcze raz ,a tu nic i dalej słuchać dźwięki ze środka drzwi.Następna próba i znowu działa.Od tego momentu działa cały czas i nie słychać już wspomnianych dźwięków z wnętrza drzwi.Ktoś miał taki przypadek?Cud chyba <czerwona> ?

W każdym razie proszę o podpowiedzi,bo chyba problem może jeszcze wystąpić.Nie sądzę by przymarzło,bo auto stoi w podgrzewanym garażu.

Uff.Chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cytat z forum nie pamiętam jaki był temat?

-''Objawy. Podczas wciskania przycisku od opuszczania szyb nie opuszczają się

Może to wystąpić po odpięciu akumulatora, ewentualnie po odpięciu wtyczek od drzwi''-

 

A próbowałeś zaprogramować ponownie szybę?

Spróbuj tak : Karta do czytnika wrzucony 1 bieg(nie naciskamy sprzęgła ani hamulca!!!)[naciskamy START]{powinno się wszystko uruchomić prócz silnika}

1-przy zamkniętej szybie naciskamy otwieranie opuszczamy szybę do końca

2-zamykamy szybę (tak by się sama zamknęła)(lub trzymać cały czas{nie pamiętam}

3-jak się zamknie -szybko-przyciskiem klikamy 5X zamykanie raz za razem

 

ja tak mniej więcej zrobiłem i działa do dzisiaj <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jej jak zaprogramować bo znowu się nie otwiera.Raz w tygodniu działa, a potem znowu nic.Pojadę do elektryka, bo jak ja się za to wezmę, to najpewniej przy rozbieraniu coś ukręcę (jak zawsze).

Całe szczęście,że wszystkie inne działają.

 

[ Dodano: 2010-04-20, 21:13 ]

Jak pisałem wyżej, szyba kierowcy raz działa, raz nie. Dzisiaj "zonk".

Uchyliłem lekko tylnią szybę w czasie jazdy.Po przyjeździe do domu włączyłem domykanie i ...szyba tylnia się zamknęła, a przednia się otworzyła :evil: .Długo walczyłem, aż w końcu za którymś razem się zamknęła.

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!