Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Idzie lato była zima, a klimy już nima


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś może miał podobny przypadek. W tamtym roku w maju po zakupie autka (klima nie działała) pojechałem sprawdzić i nabić(brak czynnika chłodzącego). Próba szczelności (trwająca ok 10min) wszystko ok, więc nabijamy ale dla dalszego sprawdzenia z pigmentem. Wszystko, ok nigdzie nic nie widać. Do końca ciepłych dni tamtego roku działa super, chłodzi, a w tym roku już nie chodzi :evil: Sprężarka nawet nie zaskoczy. Odkręcam ten koreczek, którędy mechanik wprowadzał czynnik chłodzący i usłyszałem cichutkie psssss i zobaczyłem, że cały środek tego zaworu jest zielony od pigmentu. Czy możliwe żeby zawór puścił i jaka może być tego przyczyna? Jeżeli ma ktoś namiary na dobry serwis klimatyzacji w Wa-wie po praskiej stronie to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak urban pisze ja zimą codziennie używam klimy przy odparowaniu/odmrożeniu przedniej szyby, po pierwsze szybciej puszcza szron i para z szyby a po drugie dobrze to robi klimatyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Osuszacz jest elelmntem układu klimatyzacji tak jak np: parownik, sprężarka czy skraplacz inaczej mówiąc chłodnica.

Więc nie można mówić że sprężarka nie pracowała a pracował osuszacz.

Co do załączania klimatyzacji to zależy od modelu samochodu. Przy -10 nie będzie pracować żaden układ.

 

Pozdrawiam ZIELAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda. Klima przy niskich temeraturach nie działa bo to bezsens.

usłyszałem cichutkie psssss i zobaczyłem, że cały środek tego zaworu jest zielony od pigmentu
Jak zaworek jest zielony tylko od kontrastu to nie jest źle. chyba ze jest pokorodowany i zielony ze staroścu to wtedy źle <ok> Długo usłyszałeś te psst? ;> Jesli nie to znaczy ze gdzies Ci gaz znika bo nimozliwe jest zeby prawie cały sam znikł w ciagu roku. Zobacz okiem jak wyglada chłodnica klimy. moze juz jest wygryziona? Jedz jeszcze raz na sprawdzenie szczelnosci, tylko niech najpierw Ci napełnią i dodadzą oleju z kontrastem, a poźniej sprawdzają szczelność.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko muszę wymienić chłodnicę wody czy ktoś wie czy udami się to zrobić tak żeby nie rozszczelniać klimatyzacji, a może ma ktoś jakiś sposób na to.

Mam megan I ph II 1,9 dti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja żona ma Menagne II/2 kupioną w salonie w 2006 roku i... ma notoryczny problem z klimatyzacją po zimie. Klima jest automatyczna, a problem polega na tym, że na wiosnę do momentu jak nie pojedzie do ASO to klima tylko grzeje. Chłopaki w ASO robili już to 3 razy (teraz będzie 4 raz) i za każdym razem twiedzili że chodziło upgrade softu/reset komputera od klimatyzacji, ale moim zdaniem to zwykła ściema - nie chciało im sie szukać przyczyn przecieku i tylko nabijali klimę czynnikiem chłodzącym. Dodam tylko, że auto jest serwisowane w ASO z absolutnym zachowaniem terminów wszelkich przeglądów i wymianą mat. ekksploatacyjnych.

 

Czy ktoś miał juz podobne problemy? Nie chce mi się po raz kolejny jechać z tym autem do ASO (ostatnio pobrudzili smarami jasną tapicerkę którą dodatkowe 2 godziny czyścili). Chcę mieć problem z głowy, więc poproszę was o konkretną pomoc albo w znalezieniu przyczyny wiecznego niedomagania klimatyzacji, albo o namiar na dobrego fachowca z okolic 3miasta od klimatyzacji.

 

Samochód to Megane II faza 2 1.6 16V rok prod. 2006, klimatyzacja automatyczna, przechodził w 2007 roku akcję serwisową Renault odnośnie klimatyzacji, przejechane 72 tys. km, żona robi rocznie siakieś 15-20 tys. czyli stosunkowo mało. Ja jeżdżę od nastu lat VW i Audi zawsze od nowości, a jednym A6 nawet 6 lat i NIGDY nie miałem żadnych problemów z klimatyzacją, a po tym co na forum w tym temacie przeczytałem to wydaje mi się, że coś tutaj jednak zawiniło Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma notoryczny problem z klimatyzacją po zimie

Jak i wielu tych co jej nie używali jej w okresie jesienno-zimowo-wczesnowiosennym ;)

Ludki zapominają, że klimę trzeba włączyć raz na jakiś czas a potem się dziwują że układ się rozszczelnił i klima grzeje a nie chłodzi lub nie działa ;)

Ja jeżdżę od nastu lat VW i Audi
NIGDY nie miałem żadnych problemów z klimatyzacją

Daj aby tylko żona jeździła cały ten czas i sprawdzisz za rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ona ma klimatyzację automatyczną! Ja w swoich samochodach też zawsze miałem climatronic i nigdy nie stosowałem jakiś dziwnych procedur uruchamiania klimatyzacji. Ma sobie chłodzić samochód zimą przy -20 C na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!