Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane II 1.9 dci - przerywanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moją Megane 1.9 dci z 2003 roku. Zdarza się, że auto przerwie na ułamek sekundy. Niedogodność to pojawia się przy różnych prędkościach i obrotach. Przy przyspieszaniu jest to bardzo gwałtowne przyhamowanie auta. Byłem w serwisie i komputer nie pokazał żadnych błędów. Sprawdzono wtryski i są ok. Wymieniłem filtr paliwa i filtr powietrza. Chwilowe przerwanie nie zdarza się często. Wczoraj na trasie ok. 150 kilometrów zdarzyło się to raz. Mechanik stwierdził, iż jest to problem elektryczny jednak nie potrafił konkretnie zdiagnozować przyczyny. Może mieliście doczynienia z podobnym problemem.

Gdzie szukać przyczyny???

Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były identyczne objawy. Przyczyną były drobne zanieczyszczenia pochodzące od paliwa (tankuje tylko klasy premium i wszystkie filtry wymieniam co 15tys.). Pomogło wyczyszczenie zaworu egr i listwy wysokiego ciśnienia. Objawy ustąpiły i silnik nieco ciszej chodzi. Nasze paliwo niestety nie należy do najlepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechaniki sprawdzał układ paliwowy i twierdzi że wszystko jest ok.Ciśnienie jest wzorcowe. Polecił mi aby sprawdzić kontakt wszystkich gniazd w skrzynce przy akumulatorze. Nie wiem czy to może powodować takie objawy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie może byc uszkodzona wiązka przewodów koło akumulatora, która idzie do sterownika. Ktoś na tym forum miał chyba podobny problem, nie wiem tylko czy chodziło o tą konkretną wiązkę<ok>.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przejrzałem wszystkie wtyczki w skrzynce z bezpiecznikami. Wygląda, że jest ok. Auto było znów podłączone pod komputer pokazał komunikat czujnik obrotów-zwarcie. Mechanik błąd wykasował. Zrobiłem jazdę próbną i auto przerwało. Po ponownym podłączeniu do komputera nie wyszedł żaden błąd.

Może coś z tym czujnikiem jest nie tak lub jego podłączeniem. Gdzie mogę szukać tego czujnika??? Jak sprawdzić wtyczkę przy nim??

Mam wrażenie, że jak pada deszcz auto przerywa częściej.

Jakie gniazda przy silniku powinienem jeszcze przejrzeć???

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego w mojej 1,9 dci objawy były podobne działo sie tez tak ze zawieszały sie delikatnie obroty wiec myslałem ze to pedał gazu - moze to byc u Cibie ale u mnie o dziwo były to czujniki na pedale hamulca i sprzegła wystarczyła wyjąc wtyczki popsikac troche wd 40 i było ok. Za jakiś cas pojawiło sie ponownie wiec wymieniłem oba i jest ok jprawdz to i daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!