Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pyrkanie pod tapicerką przy dodawaniu gazu &


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem - gdy jadę powyżej 90km/h w momencie dodania (nawet lekko gazu) coś zaczyna pyrkać. Na początku myślałem, że coś sie dostało do nawiewów, ale występuje to niezależnie gdy nawiew jest włączony czy wyłączony. Pyrkanie występuje zawsze gdy wciśnięty jest gaz, w momencie ujęcia gazu pyrkanie znika.

Dźwięk wydobywa sie jakby spod tapicerki, z okolic tweetera.

Co dziwne - problem zniknął na jakiś czas i powrócił zaraz po ruszeniu ze stacji paliw. Może to przypadek?

 

Drugi problem to skrzypienie przy skręcaniu kierownicą przy niskich prędkościach, co to może być?

 

pozdrawiam,

Łukasz

 

[ Dodano: 2010-03-30, 06:12 ]

Zauważyłem, że dźwięk ustaję gdy docisnę mocno kierownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

sprawdźcie czy przypadkiem nie wypadł z połączenia rezonator. To jest dawna nazwa tłumik wysokich obrotów. jak już wiesz to powiem że miałem coś takiego i się okazało że pękło plastikowe mocowanie tegoż rezonatora. Znajduje się on przed filtrem powietrza w komorze silnika. Jak pękło mocowanie osunął się ten rezonator i do silnika przy większych obrotach zasysało powietrza z silnika a nie z rury z przed auta. A szczelina jaka powstał przy większych obrotach powodowało wydostawanie się hałasu na zewnątrz zamiast przez ten rezonator, co ma za za zadanie wyciszać hałas silnika na większych obrotach.

Hmmm chyba jasno wytłumaczyłem -- albo coś poplątałem ... papa - POZDRAWIAM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprobuj w czasie tego pyrkania dotknąć nogą pedał sprzęgła, ja u siebie miałem coś takiego że przy pewnych obrotach tylko w chwili puszczenia gazu coś wchodziło w rezonans i też mi zajęlo wiele czasu żeby to zlokalizować, okazało się ze tłukł się pedał sprzęgła o plastik który go jakby podpiera, szczerze mówiąc to sam niewiem jak sie to naprawiło ponieważ miałem plan to jakoś podkelić, ale zacząłem natzw. macanta wyczaić gdzie się to tłucze i musiałem coś dotknąć i się uspokoiło, nie wiem czy u Ciebie to pomoże, ale warto sprobować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mortek miał racje - to pedał sprzęgła. Nie miałem kiedy tego dokładnie sprawdzić, ale to na pewno to. Dzięki za pomoc:)

 

To jeszcze tylko : czujnik ciśnienia w oponie, koło zmiennych faz i jakaś guma od zawieszenia i samochód będzie w idealnym stanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam u mnie tez cos czasem pyrka dokladnie cos pod nawiewem na przednia szybe/pod daszkiem wyswietlacza radia. Nie jest to zalezne od obortow itp. plastkowe stukanie na dziurach/lub w czasie przysmiepszania... . Gdy wloze gabke miedzy szybe a plastki przy nawiewie, pyrkanie ustaje.... o.O. Co to moze byc... ? Nie bede przeciez jezdzil z wepchnieta gabka na podszybiu. Wiele rzeczy sciagnac sie tam nie da... aby zajrzec co to moze byc. Ktos mial podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!