Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Definitywna ocena sprawności katalizatora -


mstrucz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem. Temat był już poruszany na forum, ale nie do końca tak dokładnie.

Zapaliła mi się kontrolka check (pomarańczowa). Zapaliła się podczas szybkiej jazdy autostradowej i od tej pory się świeci stale. Komputer pokazał, że albo jest uszkodzenie drugiej sondy lambda (za kat.) albo katalizator padł, bo do komputera sonda wysyła za niskie wartości progowe (czyli sonda zadziałała prawidłowo). Ponieważ koszty wymiany katalizatora są niemałe, nie chciałbym w ciemno tracić pieniędzy i zaczynać od wymiany sondy, tylko naprawdę zlokalizować usterkę. W związku z tym pytanie, czy przypadkiem gdyby rzeczywiście katalizator „padł” (w sumie auto ma 160 kkm – a puszka nie wymieniana) to czy ta kontrolka nie powinna zapalać się gasnąc w zależności od temp rury? Przecież przy zimnym silniku każdy katalizator ceramiczny ma znikomą sprawność. Po drugie czy test na analizatorze spalin definitywnie określa awarię katalizatora ( jakie w takim wypadku są wartości spalin). Oraz ostatnie pytanie – czy jeżeli rzeczywiście okaże się, że katalizator jest do wymiany , to sprzedawane na allegro zestawy do Megane za 500 PLN jako element zamienny (czyli nie wspawywane w miejsce starego tylko całe z rurą i elementem elastycznym) naprawdę spełniają te normę EURO3 i gaszą moją nieszczęsną kontrolkę?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Komputer pokazał błąd P0420. Z zestawienia błędów dla OBDII wyczytałem (link poniżej) że "system katalizatora - wartość poniżej progu" , ale jak czytam dalej to wychodzi że dla katalizatora zimnego. Więc może to jednak błąd drugiej sondy za katalizatorem (zresztą komputer przy odczycie pokazał, że powodem może być usterka tej sondy)? Jak można sprawdzić sprawność sondy? I sonda droga i katalizator, a chciałbym wymienić tylko jedno. I jeszcze jedno czy sondy uniwersalne (ale na 4 kable) działają czy to kit?

http://motoryzacyjna.pl/x35,kody,bledow,obd,obdII.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zamień sONdy miejscami i wtedy będziesz wiedział, sądy są takie same.

Jeżeli chodzi o uniwersalne to słyszałem, że do renówek nie warto, i lepiej kupić oryginał.Droższa ale dłużej pozyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie we wszystkich wersjach 16V są 2 sądy, ja mam np, jedną ale są wersję z dwoma

Sądy to zazwyczaj instytucje państwowe. Któryś raz z kolei poprawiam te sądy, zwróć na nie uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!