Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

GAZ DO 1.6 16V


Silver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;-)

 

12 KWIETNIA jestem umówiony na instalacje LPG w moim nowym nabytku czyli bolidzie trasowym który ma być bardzo oszczędny czyli LPG i wygodny dla tego wybrałem megane II sedan w konkretnej wersji wyposażeniowej <ok>

Instalacja gazowa będzie się składać z:

komputera STAG 4 i Wtrysków madżig JET czy jakiś tak :lol:

 

Chciał bym usłyszeć wasze ogólne zdanie co powiecie o instalacji GAZU w silniki 1.6 16V??

boje się jak... :-D bo jestem przeciwnikiem gazu ale nissan, jego spalanie 25L po mieście i nowe komplety opon wymuszają na mnie kupno drugiego auta czego już dokonałem i zainstalowanie tam LPG :roll:

 

ps. nie chce słyszeć nic na temat Diesel'ków , kupiłem benzynę bo znam ten silnik tak że jak coś to go sobie rozbiorę i naprawie, a klekota już nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja w swoim Scenicu mam ten sam silnik (1,6 16V) i założyłem sobie w zeszłym roku instalację LPG. Generalnie jestem z niej bardzo zadowolony.

Spalanie w cyklu mieszanym (z większym udziałem miasta) jest na poziomie 9-10 litrów. W trasie niewiele mniej, w mieście ok.12. Oczywiście w przypadku "jazdy zwykłej" - spokojnie bez startów ze świateł i ścigania na trasie. W okresie wzmożonego pośpiechu w cyklu mieszanym mam spalanie na poziomie 11-12 litrów.

Problemów z gazem nie miałem żadnych i autko dobrze toleruje instalację. Jedyny poważny minus to skuteczna blokada dostępu do komory silnika (ale to Scenic). Nawet świateł nie mogę wymienić tak jest napchany <ok> No i ten ciągły brak bagażnika (instalacja w kole).

Bardzo mi się podoba miejsce na wlew gazu obok wlewu paliwa (to jest plus) - wszystko w jednym miejscu ;-) .

Autko w zimie nie miało problemów z gazem ale nie tankuję byle gdzie. Zawsze utrzymuję poziom benzyny nie mniejszy niż 10 litrów.

Ogólnie polecam :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem MII 1,6 16V z gazem. przez pół roku jeździłem tym samochodem. jeżeli chodzi o gaz - nie było żadnych problemów. silnik pracował równo, bez szarpania, kłopotów z odpalaniem itp. spalanie ok 10l. ogólnie również polecam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag4 będzie OK, ale Magic Jet to niestety g...o. Pierwsze achy i ochy juz minęły. Prawda o tych wtryskach ujawniła się wraz z przebiegiem jaki ludzie na nich zrobili. Brudzą się, sypią się oringi, wycierają sprężynki i tłoczki a jakby było mało to jeszcze trafiają sie fabrycznie nowe nieszczelne sztuki.

Sprawdzone są Matrixy, a nowe dobrze zapowiadające się Valteki 34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w cyklu mieszanym (z większym udziałem miasta) jest na poziomie 9-10 litrów. W trasie niewiele mniej, w mieście ok.12. Oczywiście w przypadku "jazdy zwykłej" - spokojnie bez startów ze świateł i ścigania na trasie. W okresie wzmożonego pośpiechu w cyklu mieszanym mam spalanie na poziomie 11-12 litrów.

Problemów z gazem nie miałem żadnych i autko dobrze toleruje instalację.

Ogólnie polecam <ok>:-)

cenne info o spalaniu. Od niedawna w 1,6 16V też mam podtlenek LPG :-) ori BRC komplecik. Spalanie na początku było 14 po regulacji jeszcze nie wiem ale już widzę po wskaźniku, że jest dużo lepiej. Z instalkążadnych problemów. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grupy zadowolonej z LPG w 1.6 16V. Instalacja zamontowana we 09.2009 pracuje bez najmniejszego problemu. Średnie spalanie w cyklu mieszanym to 10-11L czyli jakieś 20 – 23plnów (2,09 za 1L) Mój silnik obsługiwany jest przez Landi Renzo Omegas.

Po zainstalowaniu pomyśl o zakupie dojazdówki, pasuje od VW. Zaoszczędzisz bagażnik. Mam taką i pasuje na 100% zarówno do przodu jak i do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łeeee no bez hardcora lepiej. Ja też kupiłem dojazd 15 cali VW, przeleciałem środek kamieniem na wiertarce i siedzi idealnie. :-)

Ori zapas z kiepską gumą sprzedaje.

 

[ Dodano: 2010-04-08, 00:12 ]

Spalanie W okresie wzmożonego pośpiechu w cyklu mieszanym mam spalanie na poziomie 11-12 litrów.
właśnie takie mi spalanie dzisiaj wyszło, 11,8 przy ciężkim bucie z przewagą miasta. Mniej nie chce bo braknie właśnie tego buta. <ok>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
w automacie scenic 1.6 16v po mieście spala 14l w trasie około 10l
u mnie było podobnie, po drugim baku druga regulacja, i zeszli do okolic 9 w trasie i 12 w mieście (bardzo krótkie odcinki, większość "na zimno"). Mówili , że jeszcze deko można obciąć ale już może brakować, zostawiłem jak jest przy obecnych cenach Pb to i tak rewelacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!