Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kolejna stłuczka !!


rambolipamboli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie kolejna stłuczka w ciągu miesiąca oczywiscie nie z mojej wieny .

Jechałem sobie a tu nagle boom wpadł gosc we mnie od strony pasażera i uderzył centralnie w słupek .

miał może ktos podobna sytuacje? ile mozna za to dostać bo mam w planach pomalowanie całego samochodu odrazu (3000 zl) na jakis kolor z palety RS

 

to sa miejsca ktore ucierpiały .

 

sxyz9k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambolipamboli, masz szanse na szkodę całkowitą przy takich uszkodzeniach... jak na nowych częściach byś robił to element ze słupkiem to jest cały bok samochodu, wiadomo że robi się inaczej ale tak wygląda element blacharski w serwisie, więc jego wartość + dwie sztuki drzwi może być to dość duża kwota, ale nie ma fotek więc ciezko to określić tak na opis, na pomalowanie całego auta starczy kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy przy ac wycenieją szkodę tak samo jak przy oc, ale ostatnio teść wyjeżdzał z działki i zarysował bok, dokładnie to przestawił słupek bramy bokiem auta, szkoda to porysowane drzwi przedni i tylne z prawej strony+ delikatne wgniecenie pod klamką. PZU wyceniło szkodę na 3000zł. więc jeśli u Ciebie jest powgniatane od uderzenia, to może być więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wziąć kasę, sprzedać rozbitka i kupić inne? napewno wystarczy na coś lepszego :)

 

ps powiedz, gdzie w krakowie tak się auta bije, że dwa razy w miesiącu można zaliczyć dzwona, bo chętnie bym się tam wybrał moim gadem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w krakowie tak się auta bije

 

Kraków to takie miejsce gdzie samochodu szybko ulegają uszkodzeniu.

Pamiętam jak tata pojechał pierwszy raz swoim samochodem do Krakowa. To wrócił z popękanym zderzakiem :) . Nie zauważył drzwi od bramy, była dość cienka, mało zauważalna. Od tego momentu Tata postanowił nie kupować Sedanów :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo2oo1, w rzeszowie , w krakowie juz nie mieszkam ..

wystarczy duzo jezdzic po miescie zawsze sie ktos znajdzie :)

a tak na serio sprzedawac nie bede mialem toyote , honde , mazde

jezdzilem przez rok punto i poziej VW najlepiej mi siedziala meganka chociaz nie mialem okazje przejechac sie 200 konna 530 CR :) ale bmw nie kupie .

tak wiec jesli mam wolna kase to i tak ja wpakuje w zelazko a tak czy tak nie sprzedam bo tylko dach nie byl bity :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bmw nie kupie

też się nie widzę w autach tej marki, bo nie chce być szufladkowany jako łeb i dres :roll: pomimo iż uważam je za naprawdę dobre i dopracowane samochody. btw jest teraz do wzięcia piękne e39 3,5 V8 245KM, zadbane, w wersji indyvidual 8-)

 

co do szacowania szkody, to pamiętaj, że zawsze warto się odwołać 8-) powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomosc z ostatniej chwili .

Rok temu 14 lutego w krakowie wjechal we mnie jakis idiota jak skrecalem nie wyhamował walnal w lewy tyl centralnie w rog i sie odbil wbijajac sie w slup . ja mialem wgniecenie pod lampa zbite swiatlo i zderzak i przestawiona klape dostalem za to 2500 zl , zderzak i swiatlo wymienilem klapa byla nie widoczna to czekalem bo wiedzialem ze kiedys bede malowal .

tu sie okazuje ze tyl auta jest przeprachany a jakis niecaly centrymetr :) ...

zadzwonilem do likwidatora co wtedy sprawe prowadzil a ku mojemu zdziwieniu "spoko przyjade w pon zrobimy dodatkowe ogledziny" miejmy nadzieje ze jakos extra extra to policzy :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja w grudniu miałem szkodę tylko przednich pasażera oraz lusterka z OC sprawcy. Drzwi zakwalifikowane do wymiany + lusterko oraz listwa drzwiowa z robocizna wyceniło mi PZU na 2700 + VAT bez rachunkowej wersji (biore kase i spadam). VAt mi wypacili ale trzeba uwazać bo gościu podsuwał mi papier że dadza mi 2700 i że nie żadzam żadnych roszczeń . Jak powiedziałałem że jadę do ASO niech mi robia bo mam auto 3 letnie to nagle znalazł że nie jestem vatowcem i że dozuca mi jeszcze VAT wiec w sumie dostałem około 3300 i zrezygnowałem z ASO. dodam że w kosztorycie godciu obnizył cene na cześci oraz robociznę około 25-30% za wiek auta. Gdybym w ASO robił to by zapłacili 100%. Wiec mozesz dostać około 5tyś-8tyś w zależności w jakim wieku jest auto oraz czy słupek trzeba wymieniać bo to znacząco wpłynie na kosztorys jaki dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie sprawca był ubezpieczony, bo większe firmy nie robią przeważnie problemów. Jedź do ASO i za parę zł zrobią Ci kalkulację. Moim zdaniem, w zależności od serwisu, mogą Ci to wycenić na 8-10tys.zł.

 

Jeżeli to jest likwidacja z OC sprawcy, to mają obowiązek doprowadzenia auta to stanu sprzed szkody, więc wszystko na nowych częściach...

 

Obecnie jestem w tracie sądzenia się za kasę z OC (poprzednie auto) i ASO VW wyceniło mi podobną szkodę - błotnik i drzwi tył - wstępnie na 7500zł i na podobną kasę mam opinię rzeczoznawcy... Taka śmieszna firma Compensa wypłaciła za to 1500z, więc radzę uważać na nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam protokół z tej szkody

1.podloga bagażnika peknieta

2.podluznica tylną lewa ugieta 1,5 robotogodziny

3.podluznica tylną prawa ugieta 1h

4.bok tylny prawy - formowanie szczelin 1,5h

5.rama przezbrojenie + zamontowanie pojazdu poz.5

tutaj chodzi o to ze tył auta jest przepchany jakieś 0,6 cm

 

jak ktoś się zna to proszę o jakaś wycenę .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!