Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z zapalaniem i brak mocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

Mam poważny problem z moim scenicem - rok produkcji 2005 i niecałe 60000km przejechane.

A wiec mianowicie - problem występuje podczas zapalania autka. Po wciśnięciu 'start' rozrusznik kreci ale zapala z opóźnieniem a jak jest zimny to czasami kreci długo a zapalić nie zapala. Jak uda się zapalić to ledwo można przejechać pierwsze 100 metrów ponieważ samochód nie reaguje na pedał gazu, obroty natomiast są stabilne - po prostu się krztusi. Poza tym zauważyłem jak silnik jest zimny brakuje mu mocy. Zdarza się tak na każdym biegu. Po uzyskaniu odpowiedniej temperatury silnika wszystko działa jak należy - autko śmiga jak ta lala.

Co może być przyczyną szanowni forumowicze? Proszę o wszelką pomoc z Waszej strony ;-)

 

[ Dodano: 2010-04-27, 20:27 ]

Nikt mi nie pomoże? :-(

Ostatnio zauważyłem jak scenic stoi pod górkę dłuższy czas dzień lub dwa to zapala bez najmniejszego problemu. Nie występuje również problem z mocą ani autko nie rwie. Brzmi dziwnie ale rzeczywiście tak się czasami zdarza. Pomóżcie, proszę bo mi ręce opadają :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Filtr paliwa, powietrza zmieniany?

Wypadało by go wrzucić na komputer.

 

Dziwny dźwiek moze być od rozrządu, a nawet raczej napewno, moze sie przestawił jakims cudem słabo naciągnięty był. Napinacz robi taki dźwiek "dziwny" własnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie niestety autko coraz gorzej chodzi :-|

Po odpaleniu ledwo co rusza no i cały czas długo kreci aby odpalić. Wciskam pedał gazu i przez jakiś czas nic się nie dzieje delikatnie spadają obroty no i całkowity brak mocy. Dzieję się tak również przy każdej zmianie biegu. Poza tym scenic muli jak smok ledwo można się rozpędzić no ale jak się rozpędzi i nie zmienia biegu to jest w miarę OK. W tamtym tygodniu był na komputerze, żadnego błędu niema. Świece zostały również sprawdzone i są OK. Tak się zastanawiam czy to nie będzie przepływomierz. Chciałbym go sprawdzić tylko gdzie znajduję się ta wtyczka w scenicu od przepływomierza. Mógłby może ktoś podesłać fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilk, w Scenicu 1.6 nie ma przepływomierza. Sprawdź czy paliwo się nie cofa do zbiornika, może coś jest nie tak z pompą paliwa. Czujnik położenia wału też można sprawdzić przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki meganecoupe02 - czy mogę sprawdzić czujnik położenia wału sam, jest na to jakiś sposób? Przypominam iż autko było podłączane dwa razy pod komputer i żadnego błędu nie wykazało. Do tych wszystkich usterek doszło jeszcze ostatnio bardzo wysokie spalanie. co prawda ostatnio jeżdżę wyłącznie po mieście w którym łatwo o korki i na każdym kroku światła ale scenic spala 14l to chyba jednak dużo za dużo. Może padł czujnik ERG? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę sprawdzić czujnik położenia wału sam, jest na to jakiś sposób?

Tak, poczytaj na forum bo jest o tym dużo napisane. 14l to stanowczo za dużo jak na 1.6. EGR-a nie ma w benzynie. Sprawdź opory toczenia, może któreś koło blokuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się w ogóle ten czujnik położenia wału? wyczytałem że trzeba go przeczyścić no ale najpierw musiałbym wymontować. Mógłby może ktoś wrzucić jakieś zdjęcie gdzie w scenicu znajduje się ten czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o sondzie lambda czy jakby była uszkodzona to były by takie objawy?

Aha zauważyłem jeszcze dzisiaj ze jak przyciskam gaz obojętnie na jakim biegu do dechy to samochód się dusi i rwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa też. Jeszcze przychodzi mi na myśl wydech - czy jest drożny ? Czy katalizator sprawny ? W skodzie zdarzało się iż katalizatory rozsypywały się powodując zmniejszenie wydechu. Trzeba było je przebijać albo wywalać, ale jak podkreślam to była skoda. W Scenicu może być inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witaj!

co z tym filtrem paliwa .. wymieniłeś ?

miałem podobny problem, mała moc

po odpaleniu brak wolnych obrotów, a jak się trochę rozgrzał to

szło jechać , kilkakrotnie czyszczona była przepustnica , ale po

miesiącu lub dwóch problem powracał,po podłączeniu do kompa

nie było błędów, obecnie jestem po wymianie przepustnicy na nową

i auto chodzi jak burza

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!